Kto chce iść a kto nie

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Moim zdaniem zasadnicza służba wojskowa w obecnej formie nie ma najmniejszego sensu. Jest to marnowanie pieniędzy podatnika i stracony czas dla tego kto trafił w kamasze. Uważam że pobór powinien zostać zlikwidowany, armia powinna być całkowicie zawodowa. Żołnierz zawodowy nie traci nabytych umiejętności a jego szkolenie jest o wiele tańsze niż w przypadku żołnierzy z poboru którzy zapominają po wyjściu z wojska czego sie wyszkolili. To jest strata czasu i kasy przyjmować całe zastępy młodych ludzi do wojska, szkolić ich (teoretycznie :lol: ) a po ich wyjściu do cywila przyjmować następnych i inwestować niemałą kasę w proces ich wyszkolenia. Poza tym żołnierza zawodowego można nauczyć o wiele więcej niż poborowego.
 

paulista

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2005
Posty
801
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Koszalin
DJ Smerf, synku... co 12-letnie dziecko może wiedzieć o wojsku?! heh... mam wielu znajomych którzy są/byli w woju i nie narzekają... a Ty tam wyskakujesz że nie wiadomo co tam jest... wiadomo trzeba poćwiczyć itepe. ale wychodzi na to że masz więcej wolnego czasu niż by się zdawalo... ;)
jak idziesz na zasadniczą służbę wojskową to najcięzej chuba w lądowce jest... w marynarce luzy... ;) pozdro dla wszystkich odbywających ZSW... ;) odliczać panowie dni do wyjscia... :D
 

The Grejt

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2007
Posty
73
Punkty reakcji
0
Miasto
Poland
Mi jest wszystko jedno...

choć wolałbym iść na te szkolenie po studiach przynajmniej mniej czasu w plecy by było
 

Gerion

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2007
Posty
178
Punkty reakcji
1
Osobiscie bede sie staral unikac za wszelka cene. Jak dla mnie jest to kilka miesiecy wyjetych z zyciorysu. Wole w tym czasie zaklimatyzowac sie gdzies za granica i wstepnie przygotowac do pracy po studiach badz tez zostac i studiowac tam :niepewny:
Pojecie patriotyzmu jest mi kompletnie obce, a czy to dobrze czy zle.. to juz nie mi oceniac <_<


Pozdrawiam
G
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Chociaż wojsku nie jestem przeciwny to jednak odpowiedziałem że to strata czasu. Jak ktoś tego nie lubi to i dla niego jak i dla wojska będzie to uciążliwe.
 

-=KTC=-Domell

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2007
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Widze ze jednak tak jak sie spodziewałem dla wiekszosci to strata czasu:/

ALe sa też osoby ktore chca isc:):):)
 

Gerion

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2007
Posty
178
Punkty reakcji
1
Domell sposob Twojej wypowiedzi wskazuje ze nie jestes starszy niz 15-16. Jak to mozliwe ze masz 19 ?

G
 

Aleks

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2005
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z lasu
W tym roku idę do wojska mam obawy ale chciałbym iść nie jestem za bardzo wysportowany i nie wiem czy dam radę od samego początku intensywnie ćwiczyć

czytając opinie osób co już byli w wojsku to najczęściej spotykałem się z opiniami że nie tego się spodziewali albo że podwładni nie dają dobrego przykładu itp.

zamiast marudzić wole pójść i odsłużyć swoje dla państwa a jak się spodoba to pójść na zawodowego :)
 

szczepciu2

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
a czy moze mi ktos polecic jakies szkoly albo klasy o profilu wojskowym??? wdzienczny bym byl ^_^
 

naiwny20

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2006
Posty
360
Punkty reakcji
1
Trudno sie wypowiadac na temat ZSW jesli sie jej nie odbylo szczerze powiedziawszy jak dla mnie byla by to strata czasu z bronia mam do czynienia prawie ze od urodzenia obecnie mam pozwolenie na dluga bron (mysliwska) wiec jesli chodzi o aspekt nauki obchodzenia sie z bronia mam za soba, jesli chodzi o podbudowanie kondycji rowniez bylaby to strata czasu bo na kondycj nie moge narzekac, ostatnio rozmawialem w pociagu wlasnie z ludzmi z ZSW ktorzy wyszli na przepustke jak dobrze ich zrozumialem bo byli troche wstawieni i z tego co opowiadali ze cale dnie uczyli sie budowac okopy albo jezdzili wozem pancernym ktory przy przejezdzie przez rzeczke przeciakal ehh wiec raczej nie widze sensu isc do wojska :) Ogolnie rzecz biorac jestem za zlikwidowaniem ZSW o ile dobrze sie orientuje taki projekt jest rozpatrywany; dzieki zaoszczedzeniu tych pieniedzy podatnikow mozna by ulepszyc armie zawodowa bo ona zawsze byla jest i bedzie lepsza niz ZSW :)
 

blink5

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Kościan
Armia powinna być tylko i wyłącznie zawodowa. Tylko ochotników powinni przyjmować.
 

wojtas_7

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
777
Punkty reakcji
0
Wojsko ma byc zawodowe i jzu jest taka ustawa tylko wejdzie w zycie jak sie nie myle chyba w 2012 roku.
wiec do wojska bedą szli tylko Ci którzy chca
:eek:k:
 

naiwny20

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2006
Posty
360
Punkty reakcji
1
Wielu ktorzy beda chcieli moga sie nie dostac wiec pojecie ze Ci ktorzy chca moga isc do wojska jest bledne
 
Do góry