Kto chce iść a kto nie

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Podatki płacę po to aby ktoś z nich mógł budować "drogi", za oczyszczanie miasta itp. , więc jakby nie patrzeć płacę aby mi sie łatwiej po mieście łaziło -_-' głupie porównanie.
nie głupie tylko nie rozumiesz. Płacisz podatki by w państwie były lepsze drogi, idziesz do woja by państwo było bezpieczne w razie napadu agresora

fajnie, czyli każdy wolny człowiek jest więźniem większości?? w takim razie ta nasza wolność kuleje...
ale ja tego nie popieram, nie mówie że tak ma być, tylko pytałeś skąd takie przekonanie to ci wytłumaczyłem jak chłop krowie na rowie

Podczas najazdu ruskich nawet kulawi mieliby wysokie morale.... Poza tym lepiej mieć chyba dobrze wyszkoloną armię 100 zawodowców którzy chcieli się nauczyć i potrafią coś zrobić niż 1000 kretynów z przymusowego poboru którzy ćwiczyli "na odwal"....
Za dużo filmow oglądasz i masz za bujną wyobraźnię chłopcze. proszę cię abyś podawał w końcu sensowne argumenty

Jeśli sądzisz że na wojnie 1 zawodowiec podoła 10 amatorom to jesteś głupi i naiwny. Zawsze liczyła się liczebność, a na drugim miejscu było wyszkolenie. Wszak siedząc w okopie i strzelając do wroga (często na oślep) wyszkolenie nie wiele daje. Do konkretnych małych zadań- owszem, lepsza jest mała wyszkolona jednostka, ale na regularnej wojnie to nie zdaje rezultatu.
Historia dawała liczne tego przykłady.
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Nom ja też myślę, że każdemu facetowi wojsko by sie przydało... :p
Zmienia nieco Wasze myślenie i podejście do zycia ;)
 

nakh

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
nie głupie tylko nie rozumiesz. Płacisz podatki by w państwie były lepsze drogi, idziesz do woja by państwo było bezpieczne w razie napadu agresora

tak jak pisałeś wcześniej o rodzinie, w przypadku napaści zamiast o bezpieczeństwo kraju będę się martwił o bezpieczeństwo rodziny....
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
tak jak pisałeś wcześniej o rodzinie, w przypadku napaści zamiast o bezpieczeństwo kraju będę się martwił o bezpieczeństwo rodziny....
A jedno z drugiego nie wynika?
Co zrobisz jak będzie wojna? Schowasz się w piwnicy i będziesz czekał aż wszystko się skończy?

Nie wiem, czy chcę umierać za taką Polskę, ale jak będzie trzeba to pójdę na front...
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
samemu to się raczej :cenzura: zrobi przeciw regularnej armi a już w kilkanaście/dziesiąrt tysięcy to są jakieś możliwości dzialania
i gdzie ja napisałem coś o rodzinie bo nie przypominam sobie?
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Jak dla mnie strata czasu. Ale jak ktoś planuje się załapać na zawodowego to jest to dobry kierunek. Szczególnie teraz kiedy etaty będą nowe.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Mnie do wojska jako zawodu nie ciągnie.
Gdybym urodził się w przykładowym USA, może bym się skusił na wojskową karierę, aby działać w dobrze wyposażonej armii, która daje możliwość poznania najnowszych technologii, stabilnego sprzętu, dobrych warunków do treningów, itp, w przeciwieństwie do "średniej" Polski.

Gorsza kwestia, jak się słyszy o weteranach wojennych lub tych, którzy ponieśli rany, że nie są nikomu nigdzie potrzebni i państwo o nich nie dba...
No i wiem, że majątku się na tym nie zdobędzie ;) a z innymi zawodami zawsze jest szansa.
Jest jeszcze wątek postrzegania żołnierzy przez społeczeństwo ;) czyli że do wojska idą ci, którym się z nauką nie powiodło i nie są zbyt kulturalni (przynajmniej z takim ogólnikowym patrzeniem ja się spotkałem).

Czyli, póki w Polsce nie ma wojny, nie jestem zainteresowany :p
Aczkolwiek jakiś krótki kurs w koszarach powinien mieć każdy, ogólnie przydatny, mężczyzna, ponieważ jak "coś się będzie działo" to nie sądzę, aby w 38-milionowym kraju sobie te 120+ tysięcy żołnierzy poradziło :bag: a zagraniczne sojusze nie są w 100% pewne.
 
N

Nestia21

Guest
Ja też jestem dziewczyną i nie muszę iść do wojska, zresztą obowizek już zniesiony :p ale ogólnie odpowiedź, że to strata czasu jest zbyt drastyczna.
 

wroobel

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
234
Punkty reakcji
2
Wiek
34
"Wojsko zrobi z Ciebie mężczyzne"- ot taki slogan. Wydaje mi się, że jest w tym duzo prawdy. I nie chodzi tu o posługiwanie sie bronia ( jak kilku wspominało), chodzi tu o to, że nauczą człowieka dyscypliny i opowiedzialnosci, co w dorosłym zyciu przydaje się bardzo, tym bardziej ze wiekszosc młodych Polaków to skrajni hedoniści; chalnie ( najlepiej za kase starych ), panienki, imprezy, brak ogólnych zasad moralnych, brak szacunku dla starszych- nasza młodzież. Mamusia posprzata, mamusia wypierze, mama da kase. Troche rygoru przydałoby sie niektórym 19- letnim dzieciakom.

Tyle, wroobel
 

consa

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
0
Wojsko to strata czasu... jeżeli nie zamierza się z nim "związać" zawodowo.
 

malpa666

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce
Hmmm... Ja planuje dłuższy pobyt w wojsku... ;) czyli iść na zawodowstwo... Może ktoś wie co nieco gdzie są fajne jednostki w Polsce? Gdzie nie ma fali i takich tam... hehehe....
Wroobel napisał prawdę z dyscypliną... Może to zabrzmi trochę 'mocherowo' ale dzisiejszej zepsutej młodzieży przydałby się taki 2miesięczny (wakacyjny) pobyt w wojsku... Zrozumieliby może co nieco... :p
 

Dawid_speed87

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
210
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
Dla mnie armia z poboru to żadna armia, osobiście nie widzę się w zielonym, ale szanuję ludzi którzy chcą zostać zawodowymi żołnierzami, skończyć szkołę oficerską. Ale jak ktoś nie chce iść to czemu brać go na siłę,bo co to mój obowiązek? jak dotąd państwo nic nie robi żeby zachęcić mnie abym za nie walczył, a po za tym w dzisiejszych czasach zmieniło się znaczenie patriotyzmu, po za tym mamy XXI z kim my mamy walczyć, no przez kaczora to z Rosją ale on sam chyba pójdzie walczyć pisior wstrętny, według mnie jedyna wojna jaka może być to atomowa dzięki której następne rozegramy za pomocą łuków i mieczy:)
Niech idzie kto chce
 

Camillo

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Łódź
Jak Dla Mnie Wojsko To Strata Czasu :027: A Tak Wogule Od Ile Lat Się idzie do Wojska ? i Na Ile Sie Do Tego Wojska Idzie
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
się biorą dzieci?
Odpowiedź Be :D Nie. Dobrze, że nie ma jak w Izraelu... nie dość, że obowiązek, to jeszcze obejmujący kobiety...
 

Dawid_speed87

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
210
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
Chyba, że dziewczyna ma wykształcenie pielęgniarskie, to mogą ją wtedy powołać w razie potrzeby, żona mojego kuzyna tak miała;)
 
Do góry