Książki papierowe vs książki elektroniczne

martkaa333

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Ja gdybym miała wybierać - zdecydowałabym się na ksiażki papierowe. Mają one w sobie coś co przyciąga. Jest to jakiś urok chyba, który rzucają na nas w momencie kiedy po raz pierwszy po nie sięgamy ;) I tak od nowa przy każdej kolejnej lekturze ;)
 

Zielony Feniks

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
121
Punkty reakcji
2
Zdecydowanie wolę papierowe książki. Ebooki i tak drukuję, bo nie potrafię skupić wzroku na długim tekście na monitorze komputera.:( Poza tym, papierowe mają o wiele więcej zastosowań, miło jest czytać je w pociągu, w autobusie, w poczekalni u lekarza... Chociaż są chyba jakieś gadżety umożliwiające czytanie ebooków na monitorze naprawdę wyglądającym jak papier, widziałam raz w pociągu kogoś z takim cudem. Z czymś takim pewnie postawiłabym na ebooki.:)
 

Abril

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Książki papierowe są o niebo lepsze od elektronicznych, no, ale niestety, czasem nie ma możliwości zdobyć danej pozycji w "tradycyjnej" wersji - wtedy sięgam po tę drugą.
No i plusem e-booków jest fakt, że nie zajmują całej torby, gdy gdzieś jadę...
 
D

Damian Szorc

Guest
Papierowe:
  • lepiej się czyta i łatwiej się z nią obyć
  • trudniej się przechowuje
  • nie psujesz oczu tak jak przy elektronicznych

Ebook
  • tańsze
  • bardziej mobilne
  • mniejsza przyjemność czytania
 

N3mezja

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Wybieram tradycyjne, papierowe. Mają w sobie magię, samo przewracanie kartek sprawia mi przyjemność. Z ebooków korzystam tylko w sytuacjach awaryjnych.
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
Ja z ebooków nie korzystam jedynie w sytuacjach awaryjnych ale faktem jest, że częściej wykorzystuję je kiedy mam do napisania jakąś pracę / esej etc. i wtedy zazwyczaj książki z mojej dziedziny są dostępne w wersji elektronicznej. Dal przyjemności jednak również czytam e booki, ostatnio: "Życie w cieniu serca" Barbary Niedźwiedzkiej.
 
Q

qarolka

Guest
jestem zdecydowaną zwolenniczką papierowych książek, cały dzień pracuje przez komputerem jakbym miała jeszcze wieczorem włączać urządzenie elektroniczne i z niego czytać chyba bym sie załamała , mam nadzieję, że ludzie dalej będą czytać książkowe wydania bo są dużo zdrowsze nie te elektroniczne, audobooki też są spoko
 
Do góry