Książka dla każdego

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
wczoraj widzialam nowa ksiazke w ksiegarni "Czy to prawda, ze" Drossera i zamierzam ja nabyc:) a dlaczego? Wydaje mi sie interesujaca, choc rzucilam narazie tylko na nia okiem. Zawiera pytania i odpowiedzi, ktore naprawde zaskakuja. Np czy ziewanie jest brakiem tlenu? Jak myslicie? :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Akurat z tlenem się zgadza, bo organizm szybko nadrabia sobie ewentualne braki takim ziewnięciem. Ale z książkami typu ,,tego nie wiedziałeś" bym uważał, bo pod chwytliwym tematem nieraz potrafi się kryć pseudonauka - przytoczę choćby popularny mit, że nie da się polizać własnego łokcia - większość ludzi tego nie potrafi, ale nie jest to wcale wpisane w ludzką fizjologię. Jeśli szukasz czegoś w podobnych klimatach polecałbym ,,Dlaczego pingwinom nie marzną stopy" - bardzo merytorycznie napisane.
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
No i w pewnym sensie masz racje:) Przeprowadzono eksperyment, gdzie wykazano, ze ziewanie nie jest wcale brakiem tlenu. Jedni twierdza, ze jest to przyczyna nudy, drudzy, ze to ochladza mozg, a inni uwazaja ze ziewanie podwyzsza nasza gotowosc do dzialan i przygotowuje nas do waznych zadan. Jak nas szef w pracy przylapie na ziewaniu, to mozemy mu powiedziec, ze przygotowujemy sie wlasnie do waznych zadan, a do tego trzeba miec chlodna glowe :) Dla mnie to odpowiedz byla niespodzianka, bo naprawde caly czas sadzilam, ze robimy to prze brak tlenu.
 
Do góry