Kreski i zawieszanie sie kompa podczas pracy

marciineek

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Witam
nie dawno kupilem sobie nowego kompa (zlozony z nowych czesci)

Procesor : Intel i5-750 2,66GHz 8mb (podkrecony na 3,10GHz, przed podkrecaniem tez byly takie objawy wiec mysle ze to nie tego wina)
Plyta Glowna:Gigabyte P55-UD3L (zainstalowane sterowniki z plyty)
Karta Graficzna: Sapphire HD 5850 Cod Edition (zainstalowane najnowsze sterowniki ze strony)
Zasilacz: Ocz ModXSteam 600W
Pamiec: KingMax 2Gb 133Mhz CL9
Dysk: Samsung F3 500Gb 16Mb

od nie dawna komputer np podczas wlaczania windowsa albo wlaczania gry pokazuja sie czasem takie kreski na ekranie czasem sa szare czasem kolorowe i dreczy mnie to bo boje sie ze cos sie spalilo, czy ktos moze mi poradzic co sie dzieje?
i tez w sumie odkad kiedy pojawily sie te kreski to podczas np grania sie zawiesza czasem, a raczej nie powinno sie zawieszac na tym sprzecie i podczas normalnej pracy np jak slucham muzyki i przegladam strony to tak raz na miech sie zawiesi, na starym kompie to juz sie wgl nie zawieszal a na tym, tym bardziej nie powinnien a jednak...
 

riqoor

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
1. Sprawdź temperaturę procka i grafiki.
2. Podkręcałeś kartę graficzną?

Sedno problemu najprawdopodobniej tkwi w grafice.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Na bank grafika siada. Jak są artefakty, to nie ma siły. Sprawdź kondensatory na grafice, czy nie są wybrzuszone. Ewentualnie może pamięć grafiki siadać. Przede wszystkim spradź, czy się karta nie przegrzewa. Wszystko wybadasz choćby programikiem ATITool. Zapewne masz kartę na gwarancji, więc ja bym się nie bawił w kombinowanie, tylko oddał ją do serwisu.
 
Do góry