Kredyty - niestety potrafią zdołować

jackson2002

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
58
Punkty reakcji
0
Cześć,
Dowiedziałem się dzisiaj że moja mamuśka ma ok. 10tys. kredytu. Stare bardzo złe czasy, kiedy to ojciec chlał,ja nie pracowałem, mama nie wyrabiała i musiała się ratować, a jak to mama nic nie powiedziała. Widziałem że ma raty, ale nie wiedziałem że aż takie. W sumie nasza sytuacja materialna od dość długiego czasu nie jest zbyt dobra i to chyba tylko dzięki temu udało jej się to ukryć.
Przez najbliższy rok ma do spłaty bez mała 1tys/zł miesięcznie. Cały czas jej pomagam na tyle na ile mogę, jednak sytuacja zmieniła mój pogląd na obecną sytuację.
Ma ktoś jakąś radę co z tym zrobić?
Jakby to był sam kredyt wziąłbym to na siebie, ale uruchomiła i wykorzystała kartę kredytową na której jest do spłaty dość duża kwota:(

Jak myślicie, wziąć kolejny kredyt z niższą ratą (na wszystkie pozostałe kredyty) i płacić kolejne odsetki czy spróbować się przemęczyć? Tylko co z tą kredytówką? Nie stać mnie na wyłożenie od tak 3tys.

Kochane mamy, jeśli macie problem, niezależnie czy to finansowy czy inny...rozmawiajcie o nich...nawet ze swoimi dziećmi...my też chcemy Wam pomóc.
 
B

Bad Boy

Guest
Jak zaczniesz brać kredyty na spłatę poprzednich kredytów to nigdy nie wyjdziesz z tego zaklętego koła.

Zlikwiduj karty kredytowe, wyrób debetowe.
Z kartą idź do banku i spróbuj wynegocjować spłatę tego kredytu w ratach.

Próbuj to przemęczyć.
 
K

kinga_sc

Guest
Nie możesz wziąć kredytu konsolidacyjnego w przypadku gdy kredyt jest na twoją mamę, a jakiś inny na ciebie. Trochę nie rozumiem, bo mówisz, o uruchomieniu karty kredytowej, a potem o tym, że masz ją spłacić. Możesz sprostować?
 

jackson2002

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
58
Punkty reakcji
0
Chcę wziąć kredyt gotówkowy na siebie i spłacić wszystko mamy żeby ją odciążyć od tego.
Same raty jestem w stanie jakoś znieść, ale najgorsza ta karta chyba że faktycznie bank by to rozłożył w czasie bez kolejnych dodatkowych odsetek.
 

jackson2002

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
58
Punkty reakcji
0
tak
ale spróbuje na razie bez kolejnego kredytu.
Jak będzie zbyt ciężko to wtedy wezmę.
 
Do góry