kredyt

agnienia

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
286
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marzeń.
Prawko zdane, więc teraz pora rozejrzeć się za samochodem.. ale jak na studentkę przystało, za dużo funduszy to się nie ma. To, że jest praca to nie znaczy, że i uzbierałam majątek na autko :)

Jak to jest z kupnem samochodu na kredyt. Jakie są rodzaje kredytu? Co polecacie?
Albo co najlepiej zrobić :)

nie znam się na tym za bardzo, więc za każdą podpowiedź będę wdzięczna.
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Jak coś pytaj - pracuję w kredytach samochodowych.
Jakie są rodzaje kredytu - tego pytania nie rozumiem - kredyt na samochód to kredyt samochodowy prawda? Chyba, że skusisz się na gotówkowy i zapłacisz gotówką za auto.
Może chodziło ci o rodzaje zabezpieczenia? Najpopularniejsze to cesja z AC, przewłaszczenie z wpisem lub bez wpisu do dowodu, zastaw.
 

agnienia

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
286
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marzeń.
ogólnie to ja sama tego nie rozumiem. bo np są reklamy weź kredyt 50 na 50 czy coś takiego.. i o co w tym chodzi?
 

agnienia

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
286
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marzeń.
sanczezo- dzięki za stronkę. poczytam troszke, może mi się coś rozjaśni w mojej głowie ;)

andzia1988- bez takich proszę!!

Ewa_198612- właśnie o takie wytłumaczenie mi chodziło, myslisz, że tyczy się też to komisów samochodowych czy tylko salonów? hmm.. a może jest to zależne od komisu.. jeden ma drugi nie?
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Komisów również - jeśli chodzi ci o kredyt bankowy to najpierw musisz podpytać w danym miejscu z jakimi komis/dealer współpracuje bankami i czy mają w swojej ofercie taką promocję. Z jednej strony to duży wydatek - bo musisz wyłożyć połowę wartości auta, jeśli masz tyle to myślę, że warto.
W kredytach 50 na 50 czasami jednak chociaż nie ma odsetek trzeba zapłacić prowizję.
Co do % generalnie zasada - im auto starsze tym wyżej %.
 

michalch123

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
wejdź na stronę www.uslugibankowe.org i przeglądnij oferty największych banków w Polsce. Dodatkowo znajdziesz tam też kontakty do firm zajmujących się pomocą przy doborze kredytu.
Polecam
 

salos

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Eee a po co pchać się od razu w kredyt od razu
znajdź jakiś fajny tani samochód i kup sobie używany na razie jakiś 12 latek na przykład

kredyt jest drogi no i oczywiscie jak nie kupisz samochodu z kims kto ma znizke na oc i ac to bedziesz dużo płacic na poczatku za ubezpieczenie autka...

wiec jest to bardzo droga inwestycja......
 

kamkar

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jak już wpakowałeś się w kredyt w banku - to pamiętaj, że możesz przewalutować kredyt (jeżeli był zaciągnięty w obcej walucie), złożyć wniosek o zmianę harmonogramu spłaty kredytu jak i wiele innych wniosków, które pomogą Ci w bezpieczny i łagodny sposób spłacić zaciągnięte kredyty.
 

Mnostek

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
jeśli koniecznie musisz mieć samochód i potrzebujesz na niego kasy z banku, to najlepsza opcja to pożyczka hipoteczna, tylko, że musiałabyś posiadać jakąś nieruchomość. Kredyty na samochód są dosyć drogie w bankach, dlatego nie polecam. Jeśli chcesz nowy samochód to fajnie by było gdybyś poszukała czegoś u dealera np 50-50 jak wspominałaś wcześniej, tylko, że mów im, ze chcesz znać całkowite koszty kredytu, żeby się, nie zaskoczyć niemiło po roku, pzdr
 

luśka

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2009
Posty
88
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
jestem pod wrażeniem ze w tam młodym wieku chcesz wziąć kredyt:O ja bym sie nie odważyła, chyba za dużo mam znajomych którzy teraz cierpią z tego powodu, wszystko odkładają na spłatę i wieczny stres.... powodzenia życzę;)
 

vanilasky1

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wawka
Ja też doradzałabym starsze autko za małe pieniądze, akurat do zajeżdzenia. Nie warto pchać się z samochodem w kredyt jeżeli auto wyjeżdżając z salonu traci jakieś 10% wartości na wstępie... Przemyśl to dwa razy zanim postanowisz się w kredyt pakować...
 
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Witam,
jeśli koniecznie kredyt, to najtańszą formą kredytu na rynku jest k.hipoteczny, a w przypadku zakupu samochodu, to pożyczka hipoteczna, oprocentowanie takiego rozwiązania jest nawet do 3razy tańsze niż k.gotówkowy, i ok.2 razy do k.samochodowego, okresy kredytowania min. 3lata. warunkiem jest tylko zabezpieczenie kredytu poprzez hipotekę nieruchomości, ale też dzięki temu właśnie jest to najtańsza opcja. w razie jakichkolwiek niejasności, służę pomocą w dziedzinie wiedzy o k.hipotecznych.

Pozdrawiam,
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Miasto
wrocław
Witam,
jeśli koniecznie kredyt, to najtańszą formą kredytu na rynku jest k.hipoteczny, a w przypadku zakupu samochodu, to pożyczka hipoteczna, oprocentowanie takiego rozwiązania jest nawet do 3razy tańsze niż k.gotówkowy, i ok.2 razy do k.samochodowego, okresy kredytowania min. 3lata. warunkiem jest tylko zabezpieczenie kredytu poprzez hipotekę nieruchomości, ale też dzięki temu właśnie jest to najtańsza opcja. w razie jakichkolwiek niejasności, służę pomocą w dziedzinie wiedzy o k.hipotecznych.

Pozdrawiam,
Wiadomo, że takie zabezpieczenie hipoteką która jest o wiele więcej warta niż samochód. to czy ma to wpływ na atrakcyjność oprocentowania?
 
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiadomo, że takie zabezpieczenie hipoteką która jest o wiele więcej warta niż samochód. to czy ma to wpływ na atrakcyjność oprocentowania?
Witam,
tak własnie jest. Proszę prześledzić oferty kredytów w jakimkolwiek banku, mamy k.gotówkowe, samochodowe i hipoteczne. pierwsze nie mają żadnego zabezpieczenia dlatego są takie drogie, drugich zabezpieczeniem jest samochód, zwykle nowy lub do 5-7lat, co już jest konkretnym zabezpieczeniem i oprocentowanie jest niższe, ostatnie czyli hipoteczne mają najpewniejsze zabezpieczenie i są przez to najtańsze.

pozdrawiam,
 

mruczekk

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
najważniejsze to przeanalizować oferty kilku banków, a nie podpisywać pierwszą lepszą umowę kredytową poszukaj rankingów kredytów dzięki którym troszkę ci się rozjaśni gdzie warto a gdzie nie. powodzenia
 
A

ania.s

Guest
Jesli chodzi o nowe auta to ciekawa oferte ma Santander jesli chodzi o kredyt samochodowy. W innych przypadkach oprocentowanie kredytow samochodowych jest zblizone do oprocentowanai kredytow gotowkwoych
 
Do góry