kredyt studencki

matyjaszczyk

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
warszawa
Hej, jestem na 1 roku studiów 200 km poza domem. Wiem już że rodzicie mnie nie będą sponsorować za bardzo. Chciałem się was spytać jak to jest z kredytem studenckim, który kredyt jest najlepszy i czy warto go brać.
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Który? Nie masz zbyt wielkiego wyboru, bo jest tylko jeden KS ;) Ale podejrzewam, że masz na myśli "który bank"?
Cuż, ja wziąłem w PKO w Katowicach, jestem zadowolony, miłe panie, rzetelna obsługa. :) Wybór banku nie ma zbytniego znaczenia - i tak kasę możesz za darmo przelewać na swoje konto w innym banku. Banki różnią się tylko wymaganiami, w PKO te wymagania były w tym roku najmniejsze.

Warto brać! Jak dają, to czemu by nie wziąć? ;) 2,5% odsetek jest bardzo kuszące. Sam biorę ten kredyt, ale całość inwestuję w fundusze inwestycyjne. Na koniec studiów uzbiera się trochę kapuchy :)

Po szczegóły zajrzyj na http://www.kredytstudencki.com.pl/ ;) Polecam serwis, sam właśnie tam się wszystkiego dowiedziałem (no, może poza tym, jak inwestować :p).
 

zegars

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
321
Punkty reakcji
0
Miasto
wawa
No to kredycik pewnie się przyda. H3lix, ja myślę że jest więcej banków, które udzielą studentowi kredyt;) Matyjaszczyk, spójrz sobie tutaj i tam masz napisane na co zwrócić uwagę przy wyborze. Warto się rozeznać w tym co się bierze bo to „inwestycja” na kilka lat mniemam (przynajmniej 4)
 

asterrix

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Każdy jest taki sam-wyboru nie ma!
możesz wybrac tylko bank, w którym go zaciągniesz. Warunki tego kredytu są jednak w każdym banku takie same.
Polecam natomiast wzięcie tego kredytu w miejscu, w którym w przyszłości zamierzasz mieszkać-czyli w tym w którym pewnie teraz studiujesz, ponieważ w tym oddziale, w którym zaciągniesz kredyt bedziesz musiał zalatwiac pozniej wselkie formalnosci. moze to byc kloptliwe gdy zaczniesz gdzies pracowac. Ponadto warto pomyslec o tym kredycie o ile dobrze idzie tobie na studiach. Jesli zalapiesz sie do grona 5% najlepszych absolwentów danej uczelni umorza Ci 20% sumy kredytu.
 

matyjaszczyk

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
warszawa
Dzięki h3lix za porady i zegars za porady oraz linka na zrozumfinanse.pl – zapoznałem się z tym, rozjaśniło mi główkę, wiedziałem o co się w bankach pytać;) Znalazłem już bank na kredycik studencki, teraz organizuje dokumenty i się przygotowuję na X-XI 2008, oby się udało (ale najpierw trzeba zdać na drugi rok).
 

shizu

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Wrocław / Bielsko-B
A jak z tymi wymaganiami... Bo ja np. pracuje i utrzymuje sie samodzielnie. Oplacam studia z wlasnej kieszeni. Mam ok. 1400-1600 zl na reke w miesiacu.
A cos gdzies widzialem musialbym miec ok. 500zl na reke :/ ehh.
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Jaz złożyłam podanie o kredyt w pażdzierniku i do dzisiaj nie mam odpowiedzi.A miałam 600 z hakiem na ręke.
 
Do góry