Kredyt konsolidacyjny

fation

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
182
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
zza proxy;)
Czy ktoś może mi napisać co to jest kredyt konsolidacyjny? Jak wygląda procedura spłacania, jak to możliwe że z kilku kredytów można zrobić jeden? Czy ktoś miał z Was do czynienia z takim produktem bankowym? Mam problem z kartą kredytową i chciałbym poznać wasze opinie nt temat...
 

Mnostek

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
jeśli masz kilka kredytów, możesz zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, który zastąpi kilka rat jedną niższą - ale przez to będziesz musiał spłacać go dłużej, przez co będziesz musiał zapłacić więcej odsetek. Wg mnie nie jest to najlepsze rozwiązanie, pomimo niskiej raty, nie jest to najtańszy kredyt.
 

fation

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
182
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
zza proxy;)
masz rację, że konsolidacja wydłuża spłatę i jest duże ryzyko że suma sumarum zapłacimy bankowi więcej

ale co ma zrobić człowiek jak stracił pracę, ma trójkę małych głodnych i nieubranych dzieci? jak przestanie spłacać te duże raty to prędzej czy później go zlicytują i pójdzie na ulicę, bo przecież bank nie odpuści...

więc zgodzisz się ze mną że jest to jednak sposób żeby jakoś splacić zaciągnięte długi...

przy okazji ciekawy filmik o oszczędzaniu :< http://www.youtube.com/watch?v=LyGzx68od0w
 
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Witam,
konsolidacja hipoteczna jest przede wszystkim o wiele tańsza niż konsolidacja gotówkowa, z uwagi na zabezpieczenie kredytu.
założeniem kredytu konsolidacyjnego jest zamiana kilku rat kredytów w jedną sumarycznie tańszą, dzieje się tak z uwagi na różne warunki kredytów. przykladowo, kiedy konsolidujemy inne kredyty hipoteczne np z przed 10lat, to wtedy były inne stawki oprocentowanie, czesto wyższe niż obecnie, dlatego dziś skonsolidowanie ich poprzez niższe oprocentowanie da niższa ratę.

Pozdrawiam,
 

fation

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
182
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
zza proxy;)
tak, dziękuję za odpowiedź, czy orientuje się Pan, czy kredyt konsolidacyjny lukas banku jest zabezpieczany hipoteką, czy też jest gotówkowy?
 
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Witam,
niestety nie jestem w stanie odpowiedziec Panu jaką ofertę posiada wskazany przez Pana bank.
na rynku znajdują sie zarówno konsolidacje hipoteczne i gotówkowe, rozróżnić je możn bardzo szybko po wysokości oprocentowania, gotówkowa jest dużo droższą opcją.

Pozdrawiam,
 

fation

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
182
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
zza proxy;)
witam,

znalazłem na stronie informację:

Co to jest kredyt konsolidacyjny Summarum?

To kredyt gotówkowy udzielany na spłatę innych kredytów zaciągniętych w różnych bankach. Zamieniamy kilka Twoich kredytów w jeden wygodny i o niższej racie . Nawet jeśli posiadasz tylko jeden kredyt w obcym banku, możemy zamienić Ci go na inny – bardziej korzystny
 
A

ania.s

Guest
Czy ktoś może mi napisać co to jest kredyt konsolidacyjny? Jak wygląda procedura spłacania, jak to możliwe że z kilku kredytów można zrobić jeden? Czy ktoś miał z Was do czynienia z takim produktem bankowym? Mam problem z kartą kredytową i chciałbym poznać wasze opinie nt temat...

Powiem tak.
Gotówkowe kredyty konsolidacyjne dzieki wydluzeniu okresu kredytowania zmniejszaja wysokosc twoich rat jednak nie zmniejszaja twojego zadluzenia tylko go jeszce badziej zwiekszaja!

Takze jesli konsolidacja kredytow to tylko przez hipoteczny kredyt konsolidacyjny. Obecnie najlepsze oferte ma ING i Millenium. Takze polecam tam w pierwszej kolejnosci sie rozejrzec za kredytem konsolidacyjnym. Warto takze poczytac forum o kredytach konsolidacyjnych.
 
O

operator_cnc

Guest
Sprawdź porównanie banków: http://www.amadyna.org.pl/kontaosobiste/ . Z bankiem to jak z kobietą - na początku fajnie, pieknie. A z czasem każdy bank pokazuje pazury i swoje humorki.
 
Do góry