Kreatyna a gainer

DavB

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
Ćwiczę od września zeszłego roku, mam ułożoną dietę i od wtorku tego tygodnia pije gainera. Przeglądałem dziś wiele postów na temat kreatyny ale na pewne pytania nie znalazłem odpowiedzi więc zwracam się do Was. Po pierwsze : Czy dobrym pomysłem jest połączenie gainera z monohydratem kreatyny czy raczej nie pakować w siebie tyle suplementów na raz? Po drugie : Czytałem że należy brać ok 10 g na dobę i tu pytanie czy jest ta dawka uzależniona od masy? Waże ok 65 kg czy w takim układzie brać trochę mniej np 6-8 g na dobę? I po trzecie : Czy kreatyna działa na cały organizm czy też na konkretne mięśnie? Bo szczerze mówiąc chciałbym nabrać masy na nogach i bicepsach natomiast brzuch mieć w miare płaski. Pytałem różnych ludzi i zdania są podzielone niektórzy twierdzą że albo rybki albo akwarium robisz na masę to nie możesz mieć płaskiego brzucha inni natomiast twierdzą że da się to pogodzić. Byłbym wdzięczny za odpowiedź

Pozdrawiam
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Bo taka jest prawda, albo masa albo rzeźba, ale duża ilość aerobów powinna załatwić sprawę.
Dawka kreatyny to 1g/10kg mc podzielona na dwie porcje poranną i potreningową. W twoim wypadku 7g swobodnie styknie.
Gainera z kreatyną można pić, ale nie łączyć, bo gainer to tylko uzupełnienie diety, to tak jak byś powiedział czy mogę łączyć torebkę ryżu z kreatyną.

Jeszcze jakieś pytania?
 
Do góry