Kradziez pomysłu

Status
Zamknięty.

siedlik

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Witam miałem fajny plan na otworzenia serwisu co lubisz robić ?
Dzisiaj zobaczyłem że ktos wrzucił strone o takiej samej tematyce co moja czyli jednym słowem ukradł mi pomysł
Co w takim wypadku moge zrobic ?
 

enzzie

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
mój pokój
"ukradł" to źle ujęte słowo poprostu wpadł na taki sam pomysł co ty i wrzucił stronę czy co to tam jest ;] poprostu możesz też to zrobić i nie ma problrmu :)
 

siedlik

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
34
na taki pomysł nie wpada się codziennie jest to mój pomysł a więc też moje prawa autorskie to tak samo jak ty byś książke napisał i ktos napisał by dokładnie taką sama i wypuścił ją pod swoim nazwiskiem
 

enzzie

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
mój pokój
no tak ale to ,że ja napisze książke i ktoś napisze taką samą wtedy kiedy ja jest mało prawdopodobne :D to ,że tamten kolo wpadł na ten sam pomysł co ty to nie znaczy ,że odrazu prawa autorskie
a jak ci tak na nich bardzo zależy pozwij kolesia do sądu i po sprawie
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Najlepiej podaj link do drugiej strony. Sam pomysł mógł wykiełkować u domniemanego plagiatora niezależnie. Jednak jeśli zrealizował go w taki sam sposób - to możesz interweniować. Prawne sankcje poniesie jeśli Twoja działalność jest w jakiś sposób zarejestrowana. Jeśli nie, spróbuj skontaktować się z właścicielem domeny, na jakiej ten gość założył stronę.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
i jest niezależny, raz, to chodzi o Angela, dwa, portal Angela jest nie o tym, co lubisz robić, ale co aktualnie robisz, trzy, u Ciebie to tylko forum
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Bez przesady..
"Forum autora tematu" napisał:
Witajcie postanowiłem założyć ten dzial z uwagi na to ze tos prubije zduplikowac tą strone ... Jest to jednym słowem kradziez pomysłu za co można iść do więzienia albo dostac pokaźne odszkodowanie :) Nie bądźmy obojętni na szkody które wyrządzaja nam inni nie pozwólmy temu się rozprzestrzeniać ...
Ten Twój pomysł nie jest oryginalny.
Od dawna na różnych portalach jest możliwość wpisywania, co aktualnie robisz: na facebooku, na gronie, na n-k i w wielu, wielu innych miejscach.
Do tego można wspomnieć o czymś takim jak twitter.com, który jest praktycznie ogólnoświatowym odpowiednikiem portalu Angela.

Za 'kopiowanie' takiego pomysłu ani nikt nie pójdzie do więzienia, ani nie dostanie się grosza odszkodowania. Przeciwnie, wystawi się jedynie na śmieszność.
 

maxis26

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
263
Punkty reakcji
27
Miasto
WLN
Jeżeli nie masz żadnych dowodów na to, że ten pomysł jest Twój oraz, że to właśnie Ty wpadłeś na niego jako pierwszy to... sorry, Gregory XD
Nic nie wywalczysz tym sposobem, a jedynie możesz wystawic się na pośmiewisko.
 
Status
Zamknięty.
Do góry