Kot & królik ?

WuZetka.

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
Bronx City x))
Yo ziomy ! ;* Mam problem . ;)) Mam kocura w domu nazywa się Marian/Maniek/Manfred - jak kto woli . No i chciałabym mieć królika. Ale wacham się , bo nie wiem jak kot zareaguje na królika i odwrotnie .. Jak myślicie brać królika ? A jeśli tak to w jaki sposób przyzwyczajać ich do siebie nawzajem .
Z góry dzękuję za odp.

w-z
 

Chrupka_xD

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
199
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
T-n
Ja bym nie ryzykowała. Nawet po przyzwyczajeniu kotu może się "włączyć" instynkt i sama wiesz, co może się stać z królikiem.
 

Leniuszka

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
151
Punkty reakcji
2
Myślę, że to zależy od charakteru kota. Bo np. mój dziadek miał psa, kota i królika. I jakoś nic sobie nie robiły. Biegały razem po podwórku i nawet nie próbowały się "zjadać". Można by powiedzieć, że nawet się lubiły. Ale nie wiadomo jak będzie z twoim kotkiem. Jeśli od początku był przyzwyczajony do tego, że jest jedynym zwierzęciem w domu to lepiej nie kupować królika. Bo jak wiadomo każdemu zwierzęciu trzeba poświęcać czas, a jeśli kot jest zazdrośnikiem, to wiadomo co może zrobić.
 

WuZetka.

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
Bronx City x))
mój raczej nie był przyzwyczajony .. Więc mówicie , że lepiej nie ryzykować ? Hm .. a może jakieś inne zwierze , które byłoby bezpieczne ? (o psie nie ma mowy) - niestety problemy z dogadaniem się z mamą .. ;/
 

Alonso22

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Ja mam taki zestaw w domu czarny kot i czarny królik:) i co prawda żyją jakoś razem już od ponad 3 lat, ale różnie to wygląda. Generalnie raz podchodzą do siebie i wyglądają jakby chciały sobie dać buzi, a za chwilę znowu jest wojna i ściganie się po pokoju. Przede wszystkim sa bardzo zazdrosne o siebie nawzajem, więc jeśli się zdecydujesz na takie dwa zwierzaki to musisz obydwa tak samo traktować i przytulać i głaskać obydwa najlepiej na raz :)
 

sim

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2009
Posty
69
Punkty reakcji
1
Sam najlepiej znasz swojego kota i wiesz jak zachowuje się w stosunku do innych zwierząt. Jeśli kot nie jest agresywny, to ja bym chyba zaryzykowała, bo króliki to urocze stworzonka. Ale jeśli czujesz, że kociak nie zniesie w domu konkurencji, to lepiej daj sobie sposób, ponieważ wcześniej czy później i tak będziesz musiał się pozbyć królika.
 
Do góry