KOSZTY ZAŁOŻENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

sybilla92

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Chcę założyć własną działalność ale nie orientuje się w kosztach. Mógłby mnie ktoś oświecić?
 

mizu

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
1
Chcem założyć własną działalność ale nie orientuje się w kosztach. Mógłby mnie ktoś oświecić?

Najpierw słownik języka Polskiego (około 34 zł)
Następnie idziesz do urzędu w twoim mieście i pytasz jakie są koszta związane z założeniem własnej działalności.
Teraz na ogół jest to 0zł + co miesiąc ZUS ale np w twoim mieście mogą być wymagane jakieś drobne opłaty związane z założeniem działalności gospodarczej (co do tego pewności nie mam).
 

cammb

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2011
Posty
7
Punkty reakcji
1
Wiek
37
- ewidencji działalności gospodarczej 100zł
- opłata skarbowa 11zł

- następnie podczas prowadzenia 350zł przez pierwsze dwa lata ZUS (co miesiąc)
- jak będziesz VATowcem to wiadomo jeszcze VAT (co miesiąc ew. kwartalnie)
 

Turak

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
207
Punkty reakcji
2
Po przeczytaniu pytania nie pozostaje nić innego niż życzyć powodzenia w prowadzeniu własnej działalności.............

No ale udzielmy odpowiedzi. Najlepiej będzie jeśli założysz konto tu: http://www.akademiaparp.gov.pl/
Zarejestruj się jako osoba chcąca założyć własną działalność. Będziesz mogła za darmo zrobić szkolenie online. Między innymi informujące jak założyć własną działalność itd. Sądzę, że takie podstawy są tobie również potrzebne.
 

capslock

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Najpierw to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jaką działalność chciałbyś rozpocząć.. handel, produkcja? czy może interesują cię tylko i wyłącznie koszty założenia? jeśli tak to nie masz co się o to martwić bo koszty takie sa praktycznie nie zauważalne.. dzieje się dopiero potem, gdy masz opłacić m. in. ZUS itp.
 

D.K

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2007
Posty
33
Punkty reakcji
1
jezeli jestes studentem możesz spróbowac z www.inkubatory.pl
Zobacz sobie ofertę, działa to tak ze otwierasz firmę z ich pomocą i płacisz o wiele wiele niższą stawkę za utrzymanie firmy niz standardowo.
Wymaganiem ktore trzeba spelnic to bycie studentem. Zreszta odsylam na www.
 

Ciepły11

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
spotkałem się z twierdzeniem żeby opłacało się mieć własną działalność gospodarczą należy mieć w miesiącu minimum 10 000zł obrotu
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
spotkałem się z twierdzeniem żeby opłacało się mieć własną działalność gospodarczą należy mieć w miesiącu minimum 10 000zł obrotu

Teoretycznie tak, chyba, że mamy mały wkład własny, wtedy może i mniej. Z prowadzeniem działalności wiąże się wiele kosztów.
 

markox

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2012
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od tego, o jakiego rodzaju działalność chodzi. Znacznie zaoszczędzisz na kosztach wynajmu lokalu, jeśli skorzystasz np. z wirtualnego sekretariatu czy ogólnie usług wirtualnego biura.
 

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
Nie wiem, czy pytanie dotyczy samych opłat związanych z formalnościami, czy ogólnie rozkręcenia interesu - tak, czy siak: wydatków jest sporo. Zwłaszcza, że przy zatrudnieniu pracnowników dochodzą jeszcze koszty badań lekarskich (lub umowy z placówką zdrowia) i szkolenia bhp. Zakładając firmę należy się liczyć z tym, że przez pierwsze miesiące będzie się raczej na minusie z finansami.
 
Do góry