Kosmetyki ekologiczne

K

kargin

Guest
W zasadzie od jakiegoś czasu stosuję wyłącznie kosmetyki ekologiczne. Radzę wybierać wyłącznie sprawdzone marki. W Polsce naprawdę łatwo kupić kosmetyki, które tylko na pozór są naturalne. W praktyce zawierają coś szkodliwego...
 

ekodama

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, to mogę polecić krem i wosk z culumnatura. Poznałam je na zachodzie, gdzie można je kupić u fryzjerów naturalnych i jak odkryłam, również w Polsce.
Wcześniej robiłam moje kremy sama, według przepisów z jaworka. Były super, ale kosztowało mnie sporo czasu zamówienie składników i każdorazowe robienie kremu. Te z Culumnatury są tak samo naturalne, tylko jako konserwant. mają alkohol kwiatowy. Ale są gotowe i co najważniejsze mogę je tak kombinować jak potrzebuję. Na zimę nie dodaję aloesu, bo od nawilżających składników pękają naczynka na mrozie, więc pryskam na dłonie trochę lipidów, do tego krem Sanare i olejek Cutem i pasuje. Ale moim ulubionym produktem jest wosk o nazwie Ceratus. Pachnie miodem i pszczołami i nie ma nic lepszego na mróz, spierzchnięte usta, łokcie, kolana i pięty. Na ciemieniuchę też się świetnie nadaje. Mogę te produkty polecić każdemu kto tak jak ja nie chce żadnych (nawet ukrytych) chemicznych dodatków oraz wysuszającej gliceryny, a sam nie chce się bawić .
Nawet żel do włosów pachnie i wygląda jak marmolada:)
 

krystynadal

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
107
Punkty reakcji
1
Przetestowałam kilka firm produkujących kosmetyki naturalne. Jedne były lepsze, drugie gorsze. Mimo wszystko uważam, że warto je stosować i że tak czy siak są dla skóry dużo lepsze niż te chemiczne. Ostatnio testuję kremy z http://www.taovital.pl/ Już teraz moge je polecić:)
 

karolina888

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
Niektóre ekologiczne rosyjskie kosmetyki są dobre i tanie, ale tak naprawdę to warto kupić składniki czyste i zrobić samemu proste kosmetyki, 100% ekologiczne i naturalne!
 

Mormorando

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2014
Posty
27
Punkty reakcji
0
Tak własnoręcznie robione kosmetyki są najlepsze tylko trzeba znaleźć czas żeby je wykonywać.
 
Do góry