Kosmetyki ekologiczne

MegiQ

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Z ekologicznych kosmetyków, to mogę Wam polecić Sanoflore. Wszystkie produkty posiadają certyfikat Ecocert. Ja osobiście bardzo lubię ich maskę oczyszczającą:)Stosują ją regularnie od jakiegoś czasu i powiem Wam, że jestem zadowolona. Mam cerę mieszaną więc zależało mi, by zmniejszyć błyszczenie twarzy no i jakoś przepędzić te paskudne zaskórniki... A teraz mam już sprzymierzeńca w tej walce:) To, co Was urzeknie to jej zapach - trawa cytrynowa... ja jestem zakochana:)
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Widziałam notkę, że AA wprowadziło też serię eko. Tylko nie wiem, ta seria posiada też Ecocert? Czy jest to kosmetyk naturalny bez chemicznych dodatków? O Sanoflore też słyszałam wielokrotnie ale z tego co pamiętam cenowo dość wysoko stoją. Tak jak mówiłam za krem czy masło do ciała mogę dać te 30-40 zł. Zresztą w takich cenach są też tradycyjne kosmetyki a z flosa jednak mam produkt z certyfikatem. Jeśli chodzi o reakcje, to fakt niektórzy nie powinni stosować kosmetyków np. z wyciągami z owoców bo one najczęściej podrażniają.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Widziałam notkę, że AA wprowadziło też serię eko. Tylko nie wiem, ta seria posiada też Ecocert? Czy jest to kosmetyk naturalny bez chemicznych dodatków? O Sanoflore też słyszałam wielokrotnie ale z tego co pamiętam cenowo dość wysoko stoją. Tak jak mówiłam za krem czy masło do ciała mogę dać te 30-40 zł. Zresztą w takich cenach są też tradycyjne kosmetyki a z flosa jednak mam produkt z certyfikatem. Jeśli chodzi o reakcje, to fakt niektórzy nie powinni stosować kosmetyków np. z wyciągami z owoców bo one najczęściej podrażniają.

nie słyszałam żeby AA Cosmetics miało ecocert.. wiec pewnie nazwa marketingowa tylko i z chemią ;)
 

Ele-onora

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
48
Czytalam o tej serii AA eco - zawietaja skladniki naturalne z warzw i owoców. Ich głowną zaletą jest jak sadze to, że są pozbawione substancji alergizujących m.in. olejków eterycznych, parabenów i innych konserwantów, silikonów, alkoholu, glikolu propylenowego, syntetycznych barwników i kompozycji zapachowej i inne. Ale nie znalazlam zadnych info o certyfikatach podobnych do ECOCEART wiec nie sa to kosmetyki z ekologicznych uraw jak beEco Flosleku

Moze byl w tym kremie co cie tak podraznil jaks skladnik nie dla Ciebie.. zdaza sie tak ze moze podraznic nawet nauralny skladnik, w koncu mamy tez alergie pokarmowe....albo one byly pseudo naturalne, te kosmetyki
 

Solarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Yves Rocher ma serię całkowicie naturalnych kosmetyków z EcoCert (Culture Bio czy jakoś tak), ale niestety ta właśnie seria mnie uczuliła. Naturalne składniki roślinne bardzo często uczulają- np. rumianek.
 

betty80.80

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Pabianice
Ele-onora swietny link! Dla mnie bardzo cenny bo dopiero sie rozkrecam z tematem ekologicznych kosmetyków!
Tych polskich firm z Ecocert czy jakims innych certyfikatem to chyba nie ma wiele?? Bo ja jakos znalazlam tylko Floslek i Ave...
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Ele-onora swietny link! Dla mnie bardzo cenny bo dopiero sie rozkrecam z tematem ekologicznych kosmetyków!
Tych polskich firm z Ecocert czy jakims innych certyfikatem to chyba nie ma wiele?? Bo ja jakos znalazlam tylko Floslek i Ave...

chyba tylko te dwie, moze Tołpa też ma jakieś serie eco
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje

werunia87

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2011
Posty
36
Punkty reakcji
0
Uzywam wlasnie od niedawna naturalnych ;) moja lekka obsesja ;) zamawiałam przez splendore bo gdzies mi sie obiła o uszy na seria i mam teraz balsamik mineral care spa kupiony razem z peelingiem z tej samej serii o boskim zapachu lawendy:) jest bajeczny! peeling byl dosc drogi, ale uzywam bardzo zadko wiec starczy na dlugo. Mi się wydaje, ze naturalne kosmetyki (jesli sie wczensiej sprawdzi sklad) są zdrowsze dla naszej skóry - zwłaszcza młodej, gdzie nie ma potrzeby 'truć' ciała chemikaliami :p
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
No własnie ja tez mogo śmiało powiedziec ze takie kosmetyki organiczne sa moja obsesja.Ja w sumie uzywam tych z morzeurody.pl miedzy innymi ze wzgledu na cene i jakośc.Wole kupic w internecie,to co juz sprawdzone,niz w sklepach stacjonarnych,do których mam jakas awersje,bo keidys kupiłam mydło,ale niestety dostałam uczulenia.Wiec lubie takie kosmetyki,z przyjemnościa uzywam,a moja skóra tylko na tym korzysta.
 

betty80.80

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Pabianice
A będąc w temacie ekologii i kosmetyki co powiecie na taki zestaw kosmetyków - http://kosmetyki.stu...c1=1067&c3=1099 Skład naturalny, same rośliny.

walencja bardzo interesujace sa te Botani, odnalazlam sobie ich strone oraz profil na FB i sie okazuje ze robia konsultace...niestety tylko dla warszawianek

KOSMETYKI NATURALNE W WALCE O MŁODOŚĆ SKÓRY
Zachęcamy do testowania wyjątkowych dermokosmetyków w przyjemnych warunkach jakie oferuje Hotel Hilton Warsaw.
Podczas spotkania zapewniamy:
Konsultacje z kosmetologiem, który oceni stan i rodzaj skóry
Bezpłatne badanie twarzy i... analiza skóry
Dobór odpowiedniej pielęgnacji w zakresie kosmetyki naturalnej i eko
Naukę prawidłowej pielęgnacji skóry
Porady z zakresu dermatologii
Podczas spotkania są możliwe zakupy z rabatem 20% i 50% a także gratisy w postaci pełnowartościowych produktów. Ponadto każdy otrzyma bezpłatne próbki i katalogi z opisem produktów.

Piątek 27.01.2012r. 9.00 – 21.00
Sobota 28.01.2012r. 9.00 – 17.00
 

livren

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
105
Punkty reakcji
0
Oczywiście jak coś fajnego to w Wawce. A mam pytanie wierzycie, że te naturalne kosmetyki lepiej działają. Chciałabym stosować ale do jasnej czy wszystko co natural, organic, bio, eko musi być 3 razy droższe? Nie wiesz czy nie można otrzymać próbek tych kosmetyków wysyłkowo?
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Oczywiście jak coś fajnego to w Wawce. A mam pytanie wierzycie, że te naturalne kosmetyki lepiej działają. Chciałabym stosować ale do jasnej czy wszystko co natural, organic, bio, eko musi być 3 razy droższe? Nie wiesz czy nie można otrzymać próbek tych kosmetyków wysyłkowo?

naturalne nie koniecznie musza dzialac lepiej, ale na pewno sa zdrowsze dla skory, bo nie ma tam parabenów czyli syntetycznych srodkow konserw. , barwnikow sztucznych, zapachow .

a produkty te sa drozsze bo po 1) marketing 2) produkty sa na bazie surowcow z kontorlowanych upraw ekologicznych 3) technologia jest scisle kontrolwoana na kazdym etapie ma byc zgodna z wytycznymi dot komsetykow ekologinczych.
 

Ele-onora

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
48
ej no dziewczyny nie przesadzamy ze eco sa drozsze niz te normalne. moim zdaniem sa prownywalne. Tez mi sie kiedys wydawalo ze eco jest drozsze ale to mit... bo mozesz porwnac alterre do ziaja, vichy do sanflore itd itp.


Betty bylas na tych dermokonsultacjach?
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
nie mow mi prosze ze kosmetyki ekologiczne sa w takich samych cenach co te zwykłe... zwaz tez na pojemnosc w jakich sprzedaja kosmetyki eco.
 

Ele-onora

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
48
co masz na mysli w pojemnociach??

co do cen... prosze...

50 ml beEco kosztuje 30zl - tyle co loreale, olay totalevect 50mil etc ok 40
sanflore Krem aromatyczny-wzmacniający 40 m - 65 zl - vichy liftactive 50mil - tez ok 65
alterra krem aloesowy ok 12 zl - ziaja 50mil jakakolwiek tez w granicach 10zl


gdzie sie pomyliłam ze eco kosztuje tyle co normalny krem z drogeri?
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
mialam na mysli to, ze kosmetyki ekologiczne nie sa konserwowane sztucznymi dodatkami typu parabeny wiec ich trwalosc jest krotsza wiec czesto sprzedaja w mniejszych pojemnosciach,choć nie zawsze :) wiec defacto balsam ktory normalnie kupisz 200ml czasem i wieksze tradycyjnego kosmetyku, jest tanszy , niż balsamy do ciała/ żele pod prysznic eco.

porownujesz ceny kremow do kremow tradycyjnych z wyżej półki średniej, a nawet wyższej. wiec nie bardzo rozumiem takie porownania. Nie dosc ze kremy vichy sa drogie jak cholera to jeszcze ich działanie wątpliwe.No ale mniejsza o ten fakt.

krem do twarzy kosztuje srednio ok. 20zł
balsam..17-25?
żel pod prysznic 10-max20
pasta do zebow 8-9

a eko..
prosze pierwszy lepszy żel pod prysznic born to bio 24,99, 29,99m lavera basis 29
pasta do zebow chociaz by tołpa 12-13
balsamy lavera body spa 31, Eco Cosmetics 26-35zl

kosmetyki Ava sa jeszcze w miare przystepnych cenach, ale ktoś kto kupuje z polki sredniej kosmetyki widzi roznice w cenach z kosmetykami eko, tym bardziej ze proporcje asortymentu w skepach to 5:1 tradycyjne:eko, wiec czesto trzeba je zamawiac przez neta, albo latać za nimi pół miasta.
co generuje dodakotwe koszty itd.

wyprodukowanie kosmetykow ekologicznych wiaze sie raz ze z drozszymi surowcami, droższą technologia bo wymogi maja bardzie rygorystyczne itd. wiec siłą rzeczy są droższe, nie bez znaczenia jest trend eko, wszystko co eko jest trendy, a co jest trendy jest droższe, proste i logiczne.
 

Jusmine

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
W Galerii Mokotów na przeciwko L'Occitane jest też drugi fajny sklep z kosmetykami naturalnymi. Nazywa się Phenome. Słyszałam, że to polska marka. Przetestowałam już kilka ich produktów i muszę przyznać, że byłam pozytywnie zaskoczona :) półka cenowa podobna jak w L'Occitane. Też się tam wcześniej zaopatrywałam, ale teraz kiedy odkryłam Phenome postanowiłam zacząć wspierać polską produkcję :)
 
Do góry