kosmetyczka na wakacje

swiat_zofii

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
dziewczyny co zabieracie do kosmetyczki na wyjazd? ja zawsze mam z tym problem i konczy sie tak, ze jestem na wakacjach i ciagle latam i cos kupuje bo nigdy nie potrafie spakowac sie porzadnie, a juz w ogole moja kosmetyczke to jakby szczury wygryzly, nawet raz mi sie zdarzylo jej calkiem zapomniec (zostala w lazience po porannym myciu zebow...)
w domu kosmetyki mam w kazdym mozliwym miejscu i nie potrafie spakowac tego porzadnie:) kiedys probowalam wziac wszystko to zajelo pol torby, wierze ze mi dobrze poradzicie jak najlepiej i jak najmniej zabrac, bede niezmiernie wdzieczna
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Zastanów się czego potrzebujesz już kilka dni wcześniej. Zrób listę, cały czas miej ja przy sobie, jak coś Ci sie przypomni to dopisz. Potem usiądź i zastanów się czy używasz tych rzeczy na co dzień i czy przydadzą się one tam gdzie jedziesz. Spakuj do małej kosmetyczki kosmetyki do makijażu (tzw kolorowe) pamiętaj że to wakacje i nie musisz robić sobie ful tapety - mały podkład, puder kompaktowy (albo zamiast tych obu rzeczy puder mineralny), korektor, tusz do rzęs, cień do powiek (jeden ale żeby było w nim kilka kolorów), eyeliner/kredka powinno wystarczyć (wszystko po jednej sztuce). Dalej kosmetyki do pielęgnacji twarzy : mleczko do demakijażu (czy chusteczki czy czego tam używasz) tonik, (jeśli masz problemy z cerą to jeszcze jakiś żel oczyszczający) do tego waciki (jak najmniejsze op., 80szt powiedzmy), krem, krem z filtrem. Do ciała : żel pod prysznic, balsam, balsam z filtrem, balsam po opalaniu (kojący), krem do rąk jeśli lubisz i potrzebujesz. Wszystkie butelki kupuj po 250ml, kremy z filtrem sa chyba też mniejsze (150-200). Jeśli znajdziesz to fajną rzeczą są miniaturki żelów pod prysznic balsamów i szamponów (takie jak w hotelach), z tego co wiem robi to dove i clear ale w internecie sa tez sprowadzone z zagranicy miniaturki innych firm, nie zajmuje to duzo miejsca, mało waży i bierzesz tyle ile potrzebujesz. Możesz też 'zrobić to sama w H&M widziałam za grosze takie niewielkie puste butelki idealne na wakacje. O szczotce do zębów i paście chyba nie muszę przypominać (tu tez można kupić wersje podróżną - składaną, signal chyba). Na koniec pielęgnacja włosów : szampon i odżywka - w małych butelkach. Wszystko możesz wrzucić do dużej kosmetyczki, kuferka czy reklamówki, na te miniaturki są takie specjalne pasy na rzepy, można je przyczepić do walizki, czasem w walizkach tez są takie kieszonki.
Udanych wakacji
 

Ewelinkato

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2005
Posty
131
Punkty reakcji
0
W Sephorze widziałam ostatnio świetne mini-zestawy na wyjazdy :) Polecam :)
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Ja mam ten sam problem, czeka mnie niedługo wyjazd i tak sobie pomyślałam, że zamiast brać cały szampon 500ml to przeleje sobie troche w mniejszy pojemniczek, w ten sposób oszczędzę miejsce w kosmetyczce xD
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
szampony sprzedają też w butelka 250 ml (albo 200 nie pamiętam) więc to raczej nie problem
 

Nika_800

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
Warto tez powrzucac jakies podstawowe leki do kosmetyczki, cos na komary, przeciwbolowe, na biegunke, jakies plastry, ja zawsze laduje mala kieszen w kosmetyczce lekami :)
Zabieram zawsze odkad zdarzylo mi sie pochorowac we Wloszech i spedzic dwie godziny u lekarza tlumaczal mu na migi jak wyglada biegunka :D
 

cyrkonia69

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Odnosnie tej biegunki to mi sie przypomniał artykuł, który czytalam wczoraj http://interia360.pl/artykul/poradnik-ziel...o-turysty,23115 i probowanie specjalow z miejscowego straganika, CZAD! ;) Kiedyś sama musialam zrezygnowac z wycieczki fakultatywnej bo z toalety nie moglam wyjsc, wlasnie miejscowy turecki jogurt (nazwy nie pamietam) mnie skusil <_<

Co do kosmetyczki to jak radzą dziewczyny lepiej zabrac małe rzeczy a więcej, poprzelewac do buteleczek, w koncu nie wiadomo co moze sie przydac, warto też tampony czy podpaski, nawet jak się nie spodziewasz niespodzianek. Jak jedziesz do hotelu to pewnie możesz sie spodziewac szamponu, mydla itp, ale skora roznie reaguje na takie wynalazki, więc ja raczej bym na nie nie liczyla.
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
jeśli chodzi o te małe buteleczki, to idealnie sprawują się wszelkie plastikowe buteleczki po darmowych próbkach z babskich czasopism :) w sam raz na szampon, czy odżywkę do włosów, bo jednak żel pod prysznic to przydałoby się mieć w nieco większym opakowaniu...
 

swiat_zofii

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
miss.sunshine, dzieki za szczegolowy opis:) zawsze staram sie jakos oczywiscie przemyslec, do spisywania przyznam nie mam nigdy głowy, moze to powod dla ktorego pol rzeczy zapominam. powiedzcie jeszcze te rzeczy mozna przelac do jakichs buteleczek/pudelek po lekach? tak sie zastanawiam, bo mam jakies takie a nie chce mi sie szukac po sklepach.
chyba ze jakis zestaw gotowy o ktorym pisalyscie? jaka jest mniej wiecej cena takiego "gotowca"?

cyrkonia: o biegunkach, szczegolnie w tych bardziej egzotycznych krajach kraza legendy, dla mnie to na szczęscie TYLkO legendy;)
 
Do góry