Kościół Zielonoświątkowy

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
kaz
CYTAT(Armagedon @ 23.12.2007, 12:01)
Zbory w I wieku nie byly podzielone choc przezywaly problemy ale tworzyly jedność na całym swiecie.

Arni przyjacielu drogi sercu memu. W pierwszych wiekach kościoły-zbory były totalnie autonomiczne i niezalezne wiesz co to oznacza ? Że to co ze zborów uczyniła organizacja i CK jest totalnym zaprzeczeniem tamtych wzorców. Niech no któryś z zborów nie podejmie nadcorcy podróżującego zobaczysz co się stanie. To nie jedność duchowa a organizacyjna czy instytucjonalna.

Pownie zwyczajem swym zaczniesz to usprawiedliwiać dobrem zborów. Przemyśl to obiektywnie zanim tak uczynisz i zastanów się czyją "własnością są" przedmiotowe zbory.
bardzo trafne


arn
W jednym z tematów zauważyłem ze i ty masz braki wiedzy historycznej mimo przesiadywania w bibliotece. Chodzi mi o cesarza Konstantyna który wypaczył religie chrzescijanska i uczynił ja państwowa sam nie bedac chrześcijaninem ani nawet biskupem Kościoła.
mylisz pojecia, mimo otoczki propagandowej kler katolicki z jednej a pseudohistorycy z drugiej
konstantyn niczego nie stworzyl, stworzyli pierwsi purpuraci przy poparciu konstantyna (zalatwil sobie spokoj z chrzescijanami), sam pozostal poganinem do konca..
Dla wielu chrzescijan był antychrystem jak i Neron.
nieuzasadniony poglad, raczej dominowala wdziecznosc, z neronem inna bajka

agar
tak samo musimy postępować i myśleć, najlepiej pod przewodnictwem i w swietle nieomylnego przewodnika nastepcy Chrystusa.

Czy Bogu zależy na takiej jedności??nie stworzyłby nas tak róznymi, prościej byłoby przez matrycę.
Lubie Zielonoświątkowców mam zaprzyjaźnione osoby czasami razem wielbimy Boga i rozważamy słowo.Nie odpowiada mi wiele ich zasad,dlatego nie jestem w tamtym kościele,ztym ,że znam tam osoby których nie widziałabym w naszym zborze.Dlaczego???Ich charakter żywiołowy i spontaniczny,my bardziej stateczni i stonowani.Oni nie odnaleźli by sie u nas,ja u nich.

Kiedyś znalazłam w Apokalipsie opis zbawionych,gdzie opisany jest LUD BOŻY,nie kościół.Choć mówi też o kościele tzw resztce potomstwa..
Jednak trzeba być ostrożnym bo emocje są zwodnicze i krótkotrwałe.Sprawdzać się w Piśmie i korygować w Słowie
nie jestem fanem ekumenizmu, oekumene uwazam za niespelniona bajke unionistow, zbyt wiele dzieli...

No jeśli chodzi o Jezusa to nie był zebra ani koniem żeby miec połączenie tych natur.
Choc pszenica i żyto jest połączone i nazywa sie pszenżyto i jesz z tego chleb.
To nie ja wymyśliłam to mówi słowo.
nie jemy chleba z przenzyta mimo ze laczy najlepsze cechy zyta i pszenicy (nizszy indeks glikemiczny, wyzsze bialko, lepszy sklad aminokwasow egzogennych itd) to jedza zwierzaki... - chwile sie powymadrzalem

tewie = fajnie * 2 razy fajnie

agar
wiesz dla mnie zielonoswiatkowcy sa "dziwni"
to nie przytyk a jedynie proste stwierdzenie bez 2 czy 3 dna
jestem racjonalista (czasami do absurdu) i stad moze troche nie przystaje, podobnie
stad cenic moge dzialanie adwentystow majace na celu chociazby przywrocenie soboty (w miejsce dzisiejszej niedzieli)
i takjak w przypqdku zielonoswiatkowcow mam juz problem z darami ducha sw (jak dla mnie boskimi)
generalalizujac apokalipsa to dla mnie pismo ktorego nie mozna czytac bezposrednio, raczej metafora...
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Zona nieraz zerknie na ekran ale gdy widzi że zamiast mówić normalnie to krzyczą to ją zniechęca od oglądania. Tak sobie wyrabia opinie o niekatolikach.
Staram się oglądać przy niej kazania stonowane i bez tego biegania po scenie.
To ty jakąś inna tv ogladasz w mojej tego nie ma ,kiedyś widziałam
Beny Hin ,ale tez pokazali jego bogactwo no i nieskam gotowy.
Mysle ze Zieolnosw jak wszyscy inni zmieniaja sie bo maja napływ młodych.
Nie zmienia sie tam gdzie wciąż sa leciwi i bez młodziezy.
nawet kk które nie moze sobie pozwolic na pląsanie w kosciele ,no bo
jak by to wygladało TU SKłADAJA ponowna ofiare z ciała i krwi -czyli zabijaja po raz wtóry Jezusa
i ak teraz maja PLASAC !
ale na Oazie moga sobie na to pozwolic a przeciez to ten sam duch .
Oaza przychodziła do Zborów Zielono , i "podgladała " co i jak ,przejmując Rdość w Duchu .
Mnie nie pociąga zachowanie jakie młodziez lansuje w Zborach ,taniec z flagami i takie tam ,no ale
młodzi maja własne pomysły na przyciaganie ,moze słuszne ,nie wiem .
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Brawe ,Apokalipsa jest księga dla nas i na nasz czas.I tak jak żadnej Księgi nie można czytać ze rozumieniem bez kontekstu całej Biblii tak i tej księgi.Tez tak myslałam,że to tajemna księga
(3) Błogosławiony, który odczytuje, i którzy słuchają słów Proroctwa, a strzegą tego, co w nim napisane, bo chwila jest bliska.

zobacz jakie błogosławieństwa z nia związane,i właśnie tam są najlepsi i najbarsziej wskazni racjonaliści,by ją odczytać i rozumiec.Metafizycy tylko poplączą i zaciemnia Słowo jak i resztę.

Zielonoświatkowcy dla mnie sa nie do przyjęcia też z powodu właśnie daru języków,uważam ,że mówienie niezrozumiałym językiem niesie niebezpieczeństwo.Niewiedza kto przemawia przez moje usta i co ja mówię to dla mnie troche jak mediuizm.Mojego ciała i jego darów nie moge nikomu użyczać.bo nie wiem kto to jest i co chce przez to osiągnąć.Bóg działa jawnie,jest zrozumiały i objawiony i jego dary też,mają służyć jakiemuś celowi.
Niezrozumiałe mówienie też nie wiem jaki może miec cel.

Shalom!
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
='agar'

Zielonoświatkowcy dla mnie sa nie do przyjęcia też z powodu właśnie daru języków,uważam ,że mówienie niezrozumiałym językiem niesie niebezpieczeństwo.Niewiedza kto przemawia przez moje usta i co ja mówię to dla mnie troche jak mediuizm.Mojego ciała i jego darów nie moge nikomu użyczać.bo nie wiem kto to jest i co chce przez to osiągnąć.

Bóg działa jawnie,jest zrozumiały i objawiony i jego dary też,mają służyć jakiemuś celowi.

Niezrozumiałe mówienie też nie wiem jaki może miec cel.

Shalom!
Oj agar ,agar
jak nie kijem go to , pałka
Zienoświatowców odrzucasz z powdu daru języków ?!
zatem odrzucasz i Pawła bo on mówił wiecej od innych
Jak to jest ,tak wiele sie powtarzasz o miłości i miłosci a tu masz -
powiesz ; ja ciebie nie chce bo ty mówisz niezrozumiale a ja sie boje .
A gdzie ty w Miłosci masz niebezpieczenstwo ?
Dlaczego tak sie boisz czy Miłosc Boza cie nie strzeże ?!
Nie wiesz kto i co chce osiagnąc ?
A przecież powtarzasz ,ze Bóg działa jawnie ,ze jest zrozumiały i objawiony ?
TO DLACZEGO TEGO NIE MASZ , ?? dlaczego ciągle powtarzasz po kims ?
jeszcze nie masz Objawione jaki Bóg ma w tym Cel ?!
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
CYTAT(Armagedon @ 23.12.2007, 12:01)
Zbory w I wieku nie byly podzielone choc przezywaly problemy ale tworzyly jedność na całym swiecie.

Arni przyjacielu drogi sercu memu. W pierwszych wiekach kościoły-zbory były totalnie autonomiczne i niezalezne wiesz co to oznacza ? Że to co ze zborów uczyniła organizacja i CK jest totalnym zaprzeczeniem tamtych wzorców. Niech no któryś z zborów nie podejmie nadcorcy podróżującego zobaczysz co się stanie. To nie jedność duchowa a organizacyjna czy instytucjonalna.
bardzo trafne
Nie powiedziałbym raczej...

Dzieje, 15 rozdział zwraca uwagę na to, że jednak uwzględniano zdanie 'apostołów i starszych w Jerozolimie', jako autorytetu w sprawach zrozumienia Prawa Bożego.

A oto inne wersety wskazujące na to, że zbory w I wieku uznawały wspólne kierownictwo:

1 Koryntian 4:17
17 właśnie dlatego posyłam do was Tymoteusza, gdyż jest moim umiłowanym i wiernym dzieckiem w Panu; on przypomni wam moje metody w związku z Chrystusem Jezusem, tak jak wszędzie nauczam, w każdym zborze.

1 Tymoteusza 5:22
22 Nigdy na nikogo nie wkładaj rąk pochopnie ani nie bądź współuczestnikiem cudzych grzechów; zachowaj siebie nieskalanie czystym.

Dzieje 8:14-17
14 Kiedy apostołowie w Jerozolimie usłyszeli, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do nich Piotra i Jana;
15
a ci, zszedłszy, modlili się za nich, by otrzymali ducha świętego.
16 Jeszcze bowiem na żadnego z nich nie zstąpił, lecz tylko zostali ochrzczeni w imię Pana Jezusa.
17 Wtedy wkładali na nich ręce i ci odtąd otrzymywali ducha świętego.

Kolosan 4:7-9
7 Wszystkie moje sprawy oznajmi wam Tychik, mój umiłowany brat oraz wierny sługa i współniewolnik w Panu.
8 Właśnie w tym celu, żebyście wiedzieli o sprawach, które nas dotyczą, i żeby pocieszył wasze serca, posyłam go do was
9
wraz z Onezymem, moim wiernym i umiłowanym bratem, który jest spośród was. Wszystkie tutejsze sprawy oni wam oznajmią.

... itp.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Nie powiedziałbym raczej...

Dzieje, 15 rozdział zwraca uwagę na to, że jednak uwzględniano zdanie 'apostołów i starszych w Jerozolimie', jako autorytetu w sprawach zrozumienia Prawa Bożego.


Jamsen. W sprawach bardzo poważnych i kwestiach teologicznych pisano listy np. do Pawła czy innych lub udawano się bezpośrednio do Jerozolimy po wskazówki czy ostateczne "wyroki". Natomiast Jerozolima nie żądziłą wspólną kasą ani kto jak i kiedy będzi biskupem, starszym czy diakonem w danym zborze. Powtarzam, zbory były autonomiczne tak materialnie jak i "politycznie"

Wszytki pozostałe wersety jaki zacytowałeś wymagaja kolejno szczegułowego omówienia ale generalnie mówią o pomocy w rozwiazywaniu problemów, radach, sugestiach i nawiazują jedynie do żywych relacji Pawła z zborami a nie odgórnego kierownictwa i narzucani im swojego zdania. Śmię twierdzić że Paweł pouczał i nauczał ale kierowniczo na wszystkie zbory jak sugerujasz ani on ani Jerozolima nie miała władzy. Ewangelisty Jana to nawet nie chciano w zborze przyjmować i wykluczano tych którzy chcieli to czynić. Znasz dobrze ten fragment. Czy świadczy on o zwierzchnictwie i władzy Jerozolimy w tym zborze ?

Jan jeden z 3 filarów Jerozolimy obo Kefasa i Jakuba brata Pańskiego pisze w swoim liscie tak:

"Napisałem kilka słów do gminy, lecz Diotrefes, który pragnie być pierwszym wśród nich, nie przyjmuje nas. Dlatego, gdy przybędę, upomnę go za jego wystąpienia i złośliwe wypowiedzi przeciwko nam. A nadto, jakby mu jeszcze było tego za mało, odmawia on udzielania gościny braciom, a tym, którzy chcą to czynić, zabrania, a nawet wyklucza ich z Kościoła." - 3 jana 9-10
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Orsa! ja się nie boję człowieka który należy do tej społeczności ja sie boję Duch który przemawia przez niego bo jest nie znany i nie wiesz jaką miłością się kieruje.
Może to zabrzmi dla was głupi i średniowiecznie,ale Orsa Ja miałam do czynienia z opętaniem.
Bliska mi osoba została poddana demonowi,Bóg postawił mnie w sytuacji kiedy musialam działać natychmiast.Gdybym miała czas na zastanowienie..
Pisząc o tym czuje cięzar no nie jeszcze nie dojzałam by o tym mówic..
nie chciałabym tego przeżyc jeszcze raz,Choc odczułam namacalnie ,niemal fizycznie moc Bożą ,widziałm wpływ modlitwy,czułam te niesamowitą siłę Bożą ale i wpływ tamtej też.Alleluja wielki jest nasz Pan.
Shalom!
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Orsa! ja się nie boję człowieka który należy do tej społeczności ja sie boję Duch który przemawia przez niego bo jest nie znany i nie wiesz jaką miłością się kieruje.
Może to zabrzmi dla was głupi i średniowiecznie,ale Orsa Ja miałam do czynienia z opętaniem.
Bliska mi osoba została poddana demonowi,Bóg postawił mnie w sytuacji kiedy musialam działać natychmiast.Gdybym miała czas na zastanowienie..
Pisząc o tym czuje cięzar no nie jeszcze nie dojzałam by o tym mówic..
nie chciałabym tego przeżyc jeszcze raz,

Choc odczułam namacalnie ,niemal fizycznie moc Bożą ,widziałm wpływ modlitwy,czułam te niesamowitą siłę Bożą ale i wpływ tamtej też.

Alleluja wielki jest nasz Pan.
Shalom!
A dlaczego sie boisz Ducha który przez niego przemawia ?
Pawła bys sie nie bała ,tylko jego Ducha który przez niego przemawiał ?
nie wiem jakie miałas przezycie i nie wykluczam , ze duchy moga mówic przez ludzi niezapieczetowanych Duchem Prawdy .
Pisał o tym Branham który sam sie zastanawiał jak to jest ,ze zielonoswiatkowiec mówi jezykami
plasa i tp a na boku ma kochankę !
W tym rzecz ,ze mówienie jezykami nie dowodzi ze sie jest Nowym Stworzeniem ,jezyki sa ku czemus
Branham mówił jak słyszał czarowników mówiacych językami a byli dalecy od Boga Izraela nie znali JAHszua .
Mówienie językami ma mnie Budować - jak mówi Paweł
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Orsa problem nie w człowieku.i nie jest to problem mówienia jest to kewestia poddaństwa sie Duchowi,
ludzie są za głupi by uważać ,że są wstanie zawsze rozpoznac i miec włądzę nad demonami które zwodzą oszukują.Nazwa wskazuje na zwiedzenie.Zło n ie przyjdzie do ciebie z plakietką jestem zły,nie ono przybierze pozór mądrości i prawdy.Szatan będzie próbował zwieść i wybranych ,czyli znających Boga.Kto zapewni ,że to nie demon mówi przez ciebie i ty pozwalasz na to czynisz go swoim Panem.chcesz byc medium nie wiadomo kogo??Bo ja nie.
Bój toczymy nie z krwią i ciałem lecz z nadziemskimi władzami ,ze zwierzchnościami,z władcami tego swiata ciemności,ze złymi duchami w okręgach niebieskich
A wiesz jaka jest na to zbroja
(
13) Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. (14) Stańcie więc [do walki] przepasawszy biodra wasze prawdą i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość, (15) a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] dobrej nowiny o pokoju. (16) W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego. (17) Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże - (18) wśród wszelakiej modlitwy i błagania. Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu! Nad tym właśnie czuwajcie z całą usilnością i proście za wszystkich świętych
jak sie moge bronić nie wiedząc czego używam.Modlitwa w duchu to modlitwa świadoma jak i cel świadomy.


Jak moze się on zbudować,mówiąc sam niewiedząc co Apostoł pisał czym mamy się budować mówiąc psalmami do siebie, pocieszając się nadzieją zmartwychwstania,dośwoadczeniami i slowem Pańskim
(15) Baczcie więc pilnie, jak postępujecie, nie jako niemądrzy, ale jako mądrzy. (16) Wyzyskujcie chwilę sposobną, bo dni są złe. (17) Nie bądźcie przeto nierozsądni, lecz usiłujcie zrozumieć, co jest wolą Pana. (18) A nie upijajcie się winem, bo to jest [przyczyną] rozwiązłości, ale napełniajcie się Duchem, (19) przemawiając do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach.
Shalom!
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
'agar'
Orsa problem nie w człowieku.i nie jest to problem mówienia jest to kewestia poddaństwa sie Duchowi,
ludzie są za głupi by uważać ,że są wstanie zawsze rozpoznac i miec włądzę nad demonami które zwodzą oszukują
JAK ty to godzisz ?
tak wiele sie powołujesz na miłośc na ,- co uczyniliscie itp a potem jednym CIACH ludzie sa za głupi ?
dlaczego TAK ?
skoro jestes zagłupia to nie zniewazaj innych bo w tym zniewazasz apostoła Pawła
a jak sie miała sprawa z dziweczyna która szła za Apostołami , jak sie zachował Apostoł , uznał ja za głupia czy siebie ?
Co znaczy rozpoznac skad wiesz ze ty nie jestes zwodzona w tym co mówisz ?
.Nazwa wskazuje na zwiedzenie.
Zło n ie przyjdzie do ciebie z plakietką jestem zły,nie ono przybierze pozór mądrości i prawdy.
Szatan będzie próbował zwieść i wybranych ,czyli znających Boga.

Kto zapewni ,że to nie demon mówi przez ciebie i ty pozwalasz na to czynisz go swoim Panem.chcesz byc medium nie wiadomo kogo??
Bo ja nie.
Jaka NAZWA ? co masz na mylśli ?
Jasne ze przybiera pozory ,juz o tym pisałam ,ale zebys az tak była strachliwa ,ze wszystko bierzesz
za pozór madrosci i prawdy ?
jak ty głosisz , taka jest wąłsnie nauka od ludzi a nie od Ducha Prawdy ,ciaglestrasza was a wy innych
dlatego WIARA wyglada jak wyglada .

Kto zapewni ,że to nie demon mówi przez ciebie i ty pozwalasz na to czynisz go swoim Panem.chcesz byc medium nie wiadomo kogo??

mówisz jakby przez ciebie mówił demon a nie DUCH Prawdy - zastanów sie !
nie trzeba mowic językami ,zeby byc medium i gadac głupoty .jak widać

A jesli tak myslisz to znaczy ze NIEMASZ DUCHA SWIETEGO , bo to ON WPROWADZA i STRZEZE
tego kogo ZAPIECZETOWAł .
ze tez nie boisz sie oddychac ? nie wiedzac czy to nie demon oddycha
Szok ,oskarżasz to czego nie znasz o czym nie masz pojecia ?
SMUTNE !żAłOSNE !
dla ciebie sa to opetane medium !!!!
Boga sie nie boisz ?

A wiesz jaka jest na to zbroja
nie mów ze ty wiesz ? bo twoje słowa swiadcza ze nie wiesz .
jak sie moge bronić nie wiedząc czego używam.Modlitwa w duchu to modlitwa świadoma jak i cel świadomy.
wiem co wiem
No własnie NIE WIESZ ,a skad wiesz ze ten jezus do któego sie zwracasz jest TYM JAHszua/Jezusem?
skad to wiesz jak rozeznajesz ze jestes pewna ?
Moze jakis inny cie zwodzi - farbowany ?
Kiedys czytałam swiadectwo Branhama .
On chodził do Zielono a jego tesciowa nazwała ich - obłonkancami - czy cos w tym stylu .
Branham niezaregował na te obelgi i
Wiesz co sie stało - zachorowała mu zona i syn i córka
Zona zmarła i córka zmarła a on młody chłopak - mąz i ojciec mało nie oszalał z rozpaczy
dlaczego TAK GO BóG DOSWIADCZA i wiesz co ?
Poznał ze to za TO CO POWIEDZIAłA JEGO TESCIOWA ,tak za t e OBELGI .
Zrozumiał ze Bóg Działa jak chce i gdzie chce aSAD nalezy do Boga - NIEWOLNO agar w taki sposób
OSOADZAC LUDZI i Działania Boga !
Miałas kłopoty z synem i zmarłą ci córka - ZASTANóW sie ?
Z Dawida drwiła zona bo tez nie wierzyła ze YHVH moze sie przejawiac w takim zachowaniu Dawida

Jak moze się on zbudować,mówiąc sam niewiedząc co Apostoł pisał czym mamy się budować mówiąc psalmami do siebie, pocieszając się nadzieją zmartwychwstania,dośwoadczeniami i slowem Pańskim
Shalom!
Jak sie Budować ? to DUCH BUDUJE jak masz napisane kto sie MODLI ,kto wzdycha ?
Duch bo my nawet tego nie potrafimy .
A co do języków to Paweł powiedział NIEZABRANIAJCIE !!! mówi ci to coś ?
Mówimy sobie a Bogu a Bóg wie i Anioły wiedza i rozumieja bo to ICH JEZYK !
tak tak , pocieszajac sie tak tak ,juz widze twoje pocieszanie - dlałas niezła próbke
nazywajac medium tych co mówia jezykami Wyniosłąs sie ponad to co Boze .
Słowo Panskie to DUCH Prawdy - a ty segregujesz .
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
kaz
Jamsen. W sprawach bardzo poważnych i kwestiach teologicznych pisano listy np. do Pawła czy innych lub udawano się bezpośrednio do Jerozolimy po wskazówki czy ostateczne "wyroki". Natomiast Jerozolima nie żądziłą wspólną kasą ani kto jak i kiedy będzi biskupem, starszym czy diakonem w danym zborze. Powtarzam, zbory były autonomiczne tak materialnie jak i "politycznie"

Wszytki pozostałe wersety jaki zacytowałeś wymagaja kolejno szczegułowego omówienia ale generalnie mówią o pomocy w rozwiazywaniu problemów, radach, sugestiach i nawiazują jedynie do żywych relacji Pawła z zborami a nie odgórnego kierownictwa i narzucani im swojego zdania. Śmię twierdzić że Paweł pouczał i nauczał ale kierowniczo na wszystkie zbory jak sugerujasz ani on ani Jerozolima nie miała władzy. Ewangelisty Jana to nawet nie chciano w zborze przyjmować i wykluczano tych którzy chcieli to czynić. Znasz dobrze ten fragment. Czy świadczy on o zwierzchnictwie i władzy Jerozolimy w tym zborze ?

Jan jeden z 3 filarów Jerozolimy obo Kefasa i Jakuba brata Pańskiego pisze w swoim liscie tak:

"Napisałem kilka słów do gminy, lecz Diotrefes, który pragnie być pierwszym wśród nich, nie przyjmuje nas. Dlatego, gdy przybędę, upomnę go za jego wystąpienia i złośliwe wypowiedzi przeciwko nam. A nadto, jakby mu jeszcze było tego za mało, odmawia on udzielania gościny braciom, a tym, którzy chcą to czynić, zabrania, a nawet wyklucza ich z Kościoła." - 3 jana 9-10
powiem seksualnie
z ust i to wyjales
gmina jerozolimska a zwlaszcza brat panski i piotr bardzo chcieli miec kontrole/piecze nad tym rozrastajacym sie organizmem - ale to bylo zupelnie poza ich kontrola
wiec nawet "stawianie do pionu" pawla de facto nie odnioslo prawie zadnego skutku
autorytet jakis tam mieli ale tylko autorytet
a taki pawel zaczal zdobywac wlasny..

co do mowienia jezykami
zona ma koleznake w pracy byla kiedys zielonowiatkowcem
no i padala i mowila (na zawolanie pani pastor) a po opuszczeniu zboru przyznala sie ze udawala tak jak inni zeby nie odstawac....
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
co do mowienia jezykami
zona ma koleznake w pracy byla kiedys zielonowiatkowcem
no i padala i mowila (na zawolanie pani pastor) a po opuszczeniu zboru przyznala sie ze udawala tak jak inni zeby nie odstawac....
Zielonoświatkowiec to ktoś Narodzony z Ducha
nie mozna nim byc na zawołanie
a to ze padała i mówiła zeby nie odstawac to tylko świadczy o niej ze jest jak świnia
co wraca do tarzania w błocie i jak pies do wymiocin
Własnie tacy ludzie sciągaja Gniew Bozy .


Kiedyś zrozumie co zrobiła .
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zrozumiala i rzucila zielonoswiatkowcow jak wiele jej znajomych - zerwali po prostu z falszem

orsa luzu
 

Elimelek

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Miasto
Bielsko-Biała
Zielonoświatkowiec to ktoś Narodzony z Ducha
nie mozna nim byc na zawołanie
a to ze padała i mówiła zeby nie odstawac to tylko świadczy o niej ze jest jak świnia
co wraca do tarzania w błocie i jak pies do wymiocin
Własnie tacy ludzie sciągaja Gniew Bozy .
Kiedyś zrozumie co zrobiła .

Myślę, że zbyt wiele emocji, a brak faktów.
"zona ma koleznake w pracy" - autorytet?
Branham - Autorytet?
"Zielonoświatkowiec to ktoś Narodzony z Ducha nie mozna nim byc na zawołanie" - Bardzo trafnie!
Uogólnianie jest błędem. Przebierańcy są w każdym kościele. Znam wielu "zielonych" przed którymi chylę czoło. "Po owocach ich poznacie"
Mówienie językami przestało być znakiem szczególnym Kość. Ziel. Mówienie językami i inne dary Ducha św, są znakiem szczególnym tych którzy poważnie potraktowali Nowy Testament. W wielu Kościołach, Zborach czy Społecznościach ludzie posługują i usługują Darami (wieloma).
"I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami." 1Kor 12:28 Więc: "A gdyby ktoś tego nie uznał, sam nie będzie uznany. Tak więc, bracia moi, troszczcie się o łaskę prorokowania i nie przeszkadzajcie w korzystaniu z daru języków!" 1Kor 14:38 i 39. Nie szukajmy innych autorytetów. Ludzie obdarzeni Darami, są skromni. Sługa ma wskazywać na swego Pana. Człowiek posiadający dar D.św. nigdy nie wykrzykuje o tym - bo nie musi. Autorytetem są np. ludzie uzdrowieni dzięki modlitwie wstawienniczej. Nikt nie woła o tym i nie zbiera dowodów, bo dowodem jest Biblia. Wykrzykiwanie na lewo i prawo, byłoby budowaniem na emocjach. Nie o taką wiarę chodzi.
Oczywiście, zawsze będą "przebierańcy", zawsze będą podpinać się oszołomy i marzyciele. Przebierańcy, w końcu się odkryją. Chyba to są koszty, a może to jest wiejadło ... (Mat 3:12 lub Łk 3:17).
Pozdrawiam wszystkich szukających prawdy. :papa:
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
zrozumiala i rzucila zielonoswiatkowcow jak wiele jej znajomych - zerwali po prostu z falszem

Ja też swego czasu bywałem u zielonoświątkowców,świadków,ale mi się nie podobało.A co do fałszu,to gdzie go nie ma? Na początku to wszystko jest cacy cacy.A potem fałsz i obłuda.
 

Elimelek

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Miasto
Bielsko-Biała
Ja też swego czasu bywałem u zielonoświątkowców,świadków,ale mi się nie podobało.A co do fałszu,to gdzie go nie ma? Na początku to wszystko jest cacy cacy.A potem fałsz i obłuda.

Jednym tchem wymieniłeś chrześcijan ("zielonoświątkowców") i nie chrześcijan ("świadków" Jehowy?), a całość oceniłeś w kategoriach podobało się lub nie! A może byłeś w teatrze? Aktorzy przestali grać i poszli na piwo. Przepraszam, ale z tego jednego zdania tyle wynika. Jak Bóg może być oceniany w kategoriach ładny - brzydki?
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
wierzę ,że ludzie a przynajmniej zdecydowana wiekszość jest szczera i mówi językami.Nie udają a nie otochodzi tylko czy ten dar jest właściwie
rozumiany.Autorytetem niech będzie Biblia.Wspomniane jest w trzech miejscach o tym ,że apostołowie mówili językami.
trzeba by przeanalizować w jakich okolicznościach i jakiemu celowi służył on.Jakie to były języki.
1Dz2,.4-11 dzień pięćdziesiątnicy
2 nawrócenie korneliusza
3chrzest 12 mężczyzn uczniów Janowych.
w pierwszym prztpadkun jest powiedziane byli tam ludzie pochodzenia Żydowskiego spośród wszystkich ludów i języków.Celem tego daru było zwiastowanie ewangelii Żtdom którzy rozchodząc się do swoich krajów roznieśli Dobrą Nowinę.Zaznaczona jest tu różnojęzycznośc słuchAJąCYCH
i każdy słyszał ich mówiących w ich języku
W domu Korneliusza miało miejsce podobne zdarzenie.celem jego było aby poganie zrozumieli co sie dzieje a Żydzi widzieli ,że poganie też mają łąskę(to był problem żydów Piotr tłumaczył się z pobytu u poganina)nazwano to wydarzenie pięcdziesiątnicą pogan.
Trzeci raz dany był dar ten jako znak dla uczniów Jan Chrzviciela służył pokonaniu oporu i uprzedzeń ale też były to zrozumiałe języki jakop zwiastowanie ew.
Dar ten w Bibli ma zawsze praktyczne zastosowanie Zwiastowanie EWANGELI.Jego zadaniem było wzrost i jednoczenie "ciała Chrystusowego"

Shalom!
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Jednym tchem wymieniłeś chrześcijan ("zielonoświątkowców") i nie chrześcijan ("świadków" Jehowy?), a całość oceniłeś w kategoriach podobało się lub nie! A może byłeś w teatrze? Aktorzy przestali grać i poszli na piwo. Przepraszam, ale z tego jednego zdania tyle wynika. Jak Bóg może być oceniany w kategoriach ładny - brzydki?
BÓG,ABBA-AMMA jest MIŁOŚCIĄ -MĄDROŚCIĄ ,a z powodu niektórych ludzi jest fałsz i zakłamanie.I to w każdej religii,zwłaszcza jak się do tego dołączy jeszcze fanatyzm religijny.
 

Elimelek

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Miasto
Bielsko-Biała
BÓG,ABBA-AMMA jest MIŁOŚCIĄ -MĄDROŚCIĄ ,a z powodu niektórych ludzi jest fałsz i zakłamanie.I to w każdej religii,zwłaszcza jak się do tego dołączy jeszcze fanatyzm religijny.

Myślę, że postawy skrajne w religii są typowe. Z jednej strony fanatyzm, a z drugiej relatywizm czy letniość. Nie znam innej recepty na demaskowanie fałszu jak Biblia (po owocach ich poznacie), Biblia sama się obroni. Potrzebny tylko czas, a nasza ludzka perspektywa jest mizerna. Dziś, z perspektywy czasu, ks. Marcina Lutra głośno uznaje się za zdrowy akt rozpaczy.

Dziś, aby bronić się przed fałszem i zakłamaniem, tworzą się grupy w kościołach lub odchodzimy z kościoła "jedynie zbawczego" do np K. Zielonoświątkowego. Owce zawsze pójdą tam gdzie trawa bardziej zielona, a pasterz: albo dba o pastwisko, albo zostaje bez stada.

----------------------

"wierzę ,że ludzie a przynajmniej zdecydowana wiekszość jest szczera i mówi językami.Nie udają a nie otochodzi tylko czy ten dar jest właściwie
rozumiany.Autorytetem niech będzie Biblia.Wspomniane jest w trzech miejscach o tym ,że apostołowie mówili językami.
trzeba by przeanalizować w jakich okolicznościach i jakiemu celowi służył on.Jakie to były języki. itd "

Tak, tam są opisane przykłady występowania Daru języków. A my dzisiaj, jak mamy się zachować? Czy Duch św. ze swoimi Darami był dany wtedy, a teraz szlaban? Czy to Duch się zmienił, czy my coś komplikujemy? Napisałeś: " Autorytetem niech będzie Biblia". Więc instrukcja użycia Darów jest w 1Kor 14.
Często nasza ludzka pycha odrzuca i neguje działanie Boga, np. zbawienie z łaski? za friko? - dziękuję JA sam sobie załatwię sprawę uczynkami! Dar proroctwa, uzdrawiania, języków otrzymany za friko? podarowany? - zgoda ale gdzie jest hak? Guzikiem można zasłonić słońce.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
'Elimelek'
Myślę, że zbyt wiele emocji, a brak faktów. "zona ma koleznake w pracy" - autorytet?Branham - Autorytet?
no zapewne bardziej niz owa koleżanka , w innym razie to i Zielno nalezało by odrzucić.Branhama CENIE .
"Zielonoświatkowiec to ktoś Narodzony z Ducha nie mozna nim byc na zawołanie" - Bardzo trafnie!Uogólnianie jest błędem. Przebierańcy są w każdym kościele. Znam wielu "zielonych" przed którymi chylę czoło. "Po owocach ich poznacie"
jeszcze określ co to sa OWOCE ,lub czym Są ?
Mówienie językami przestało być znakiem szczególnym Kość. Ziel. Mówienie językami i inne dary Ducha św, są znakiem szczególnym tych którzy poważnie potraktowali Nowy Testament. W wielu Kościołach, Zborach czy Społecznościach ludzie posługują i usługują Darami (wieloma). "I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami." 1Kor 12:28 Więc: "A gdyby ktoś tego nie uznał, sam nie będzie uznany. Tak więc, bracia moi, troszczcie się o łaskę prorokowania i nie przeszkadzajcie w korzystaniu z daru języków!" 1Kor 14:38 i 39.
Są znakiem
Nie szukajmy innych autorytetów. Ludzie obdarzeni Darami, są skromni. Sługa ma wskazywać na swego Pana. Człowiek posiadający dar D.św. nigdy nie wykrzykuje o tym - bo nie musi. Autorytetem są np. ludzie uzdrowieni dzięki modlitwie wstawienniczej. Nikt nie woła o tym i nie zbiera dowodów, bo dowodem jest Biblia. Wykrzykiwanie na lewo i prawo, byłoby budowaniem na emocjach. Nie o taką wiarę chodzi.
lecz szukamy podobnych sobie
agarwierzę ,że ludzie a przynajmniej zdecydowana wiekszość jest szczera i mówi językamiNie udają a nie otochodzi tylko czy ten dar jest właściwierozumiany.Autorytetem niech będzie Biblia.Wspomniane jest w trzech miejscach o tym ,że apostołowie mówili językami.
no wreszcie jakaś zmiana :eek:k:
 
Do góry