Kościół Narodowy?

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
O tym kto jest Polakiem decyduje konstytucja, i nie doszukałem sie tam wzmianki o obywatelstwie względem wyznania katolickiego lub nie katolickiego.
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Berials ma racje i popieram. Ale no i tu czegoś nie rozumiem. Powiedzmy że przyjeżdrza do nas ktoś zza granicy na tydzień. Nie jest polakiem natomiast jest bardzo wierzący . To co nie ma wstępu do kościoła narodowego dla takiej osoby ? Specjalnie ma szukać innego kościoła ? Oszaleje... :mruga:
 

paulista

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2005
Posty
801
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Koszalin
kościoła narodowego
chodzi wam o ten Kościół którego głową jest głowa naszego państwa? czy może tak jak mi się wydaje określacie tak Kościół rzymsko-katolicki w wydaniu polskim? :p
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Mała, chodzi Ci o to, że powiedzmy przyjedzie do nas jakiś ortodoksyjny Niemiec-Katolik i sądzisz iż nie może on do "kościoła narodowego" wejść?

Mylisz się, do Polskich kościołów może wejść każdy w sumie (no chyba że ktoś byłby powiedzmy Arabem z zawiązaną na głowie chustką, to wtedy ksiadz może by miał pewne wątpliwości, bądź gdyby wszedła para gejów trzymających się za ręke to też ksiądz by zapewne ich wygonił). A nie widze powodu by jakiś obcokrajowiec nie mógł wejść do kościoła by się pomodlić bądź uczestniczyć w mszy.
 

Yagnes

...zatopiona w marzeniach...
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
...
Oczywiście, ze sie zalicza. Jest takim samym człowiekiem co katolik, a przeciez mamy prawo do wolnosci wyznania.
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Berials dzięki za wytłumaczenie bo chyba nie do końca skuamałam... :D
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Za to w Toruniu mogą być z tym małe problemy...
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Bo każdy niekatolik to żydokomunistyczny mason...nie wiedziałaś?!
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
W Toruniu swoją siedzibe ma rozgłośnia O. Tadeusza :D - to wszystko tłumaczy. Toruń, to taki Polski Watykan dla Moherów.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Tyle że w Watykanie jest zbór luterański i kaplica ekumeniczna :p
A w Toruniu nie...
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Bardzo trafne...
 

gipcu

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2007
Posty
817
Punkty reakcji
1
Miasto
wyry
sory ze tak odswiezam temat. troche zakurzony ale chcialbym sie spytac Odeona jakiego jest wyznania bo jesli Luteranin to znalazlem bratnia dusze na tym forum :]
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Odeon prowokacja jaka czy cuś ?:) Przecież Polska to Kraj a nie Kościół :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
przepraszam ale jak dla mnie tytul topicu to juz belkot
jestem luteranienem, czuje sie polakiem
a kosciol katolicki, hm jakny tu powiedziec jest z definicji internacjonalistyczny (siedziba w Watykanie etc..), wiec zdanie "narodowy kosciol katolicki" - zwiera ex definitione wewnetrzna sprzecznosc
 

beelzebub

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
n. sącz
wyznanie nie ma nic wspólnego z byciem Polakiem lub nie. o tym decydują zupełnie inne rzeczy.
poza tym kogo nazwiesz Polakiem, jakiegoś żula, albo polityka, który jest katolikiem i niszczy nasz kraj, czy ateiste, który nie chodzi do kościoła, ale jest normalnym obywatelem??
odpowiedź nasuwa się chyba sama
 
Do góry