Korzystanie z grafiki

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
Witam,
Do mojego małego portfolio doklejam loga stron którym pomagałem czy grafika którą pobieram w taki sposób w jaki jest pod adresem http://karolt.mypage.pl/ to łamanie praw autorskich czy nie?
Nic chciał bym żadnych problemów z tego powodu, że wyciąłem sobie nagłówek czyjejś strony do celów podglądowych
 

michau

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
428
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
jesteś ?
mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem pytanie i uda mi się w jakimś stopniu pomóc ;)
wdg mnie, powinieneś wysłać zapytanie, czy możesz użyczyć sobie ich grafikę, bo mimo wszystko, jeżeli używasz kogoś grafiki, bez niczyjej zgody, łamiesz prawo. ważne jest też to czy używasz tych zasobów do działalności komercyjnej, czy to tylko hobby :)
 

FestBaba

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Najlepiej mieć pisemną zgodę na wykorzystanie zdjęcia czy grafiki kogoś kto jest autorem. Inaczej można nieźle zapłacić.
Ostatnio była sprawa ze zdjęciem jakiejś celebrytki i autor fotki dostał 85 tys. zł odszkodowania !!!
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
jak nie jestes autorem lub nie masz praw autorskich do grafik to lepiej z nich nie korzystac
 

edek_77

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
wydaje mi się, że jeżeli jeżeli umieścisz link że np grafika pochodzi ze strony to raczej nie powinno być żadnego problemu, wręcz właściciel powinien być Ci wdzięczy, że promujesz jego www.
 

Nusman

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Złe twe rozumowanie. Generalnie faktem jest że zrobione zdjęcia są objęte prawami autorskimi których złamanie grozi karą, jednak każdy autor zdjęć któremu zależy na tym by nie były publikowane przez osoby trzecie umieszczają odpowiednią wiadomość typu bla bla bla na mocy artykułu bla bla bla zdjęcia przeze mnie zrobione objęte są prawami autorskimi bla bla za używanie ich grozi kara.

Jeżeli ktoś takiej informacji nie zamieścił to zapewne lata mi to koło ucha czy użyjesz tych zdjęć czy nie.

Dla przypomnienia dodam że w przypadku oskarżenia nie możesz bronić się argumentem 'nie wiedziałem ze nie wolno' - nie wiedza (w tym wypadku nieznajomość paragrafów) szkodzi

Pozdrawiam
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Miasto
Jelenia Góra
Witam,
Do mojego małego portfolio doklejam loga stron którym pomagałem czy grafika którą pobieram w taki sposób w jaki jest pod adresem http://karolt.mypage.pl/ to łamanie praw autorskich czy nie?
Nic chciał bym żadnych problemów z tego powodu, że wyciąłem sobie nagłówek czyjejś strony do celów podglądowych

Warto, jak wspominali przedmówcy, wysłać krótkie zapytanie o możliwość wykorzystania loga firmy. Przy okazji możesz poprosić o krótkie referencje. W 95 przypadkach na sto nie ma problemu.
 
Do góry