Koran

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Hmm .. nie znalazłem takiego tematu, dlatego postanowiłem napisać nowy.
Dotyczy on dwóch kwestii : >

1) Kto może udostępnić link do ebooka Koranu w wersji polskiej : > ? ( może być Bielawskiego )
2) Kto z was przeczytał już tą świętą dla muzułmanów księgę i co możecie o niej i jej treści powiedzieć ?

Zapraszam do dyskusji chętnych do wypowiedzenia się..
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Czytałem, cóż... budowa księgi jest specyficzna, liryczna o ile mnie znajomość gramatyki nie myli. Księga nie jest dość długa, czyta się przyjemnie bez ubocznych skutków metabolicznych.

A co do treści... cóż zbiór praw i zasad dla Muzułmanów, wychwalanie Allacha i pare historyjek :D.

A co do e-booka, jeśli chcesz to skopiuj to do WORDa :D - http://www.geocities.com/koranpl/
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Hmm... no tak, w sumie za długi nie jest.. A z sunnami miałeś styczność ?

Kurde, zastanawiające że ateista/satanista jest głównym znawcą religii, nie uważasz Berialsie :p ?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
BlizZ - nie uważasz że należy poznać swego wroga? :p

Sunny... czyli Mahomet zrobił to, Mahomet powiedział tamto... Nie przypominam sobie abym czytał całość, ale pewnie kiedyś, gdzieś miałem styczność.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
No bo tak zacząłem się ostatnio zastanawiać nad całą ideologią islamu, także nad tym całym "wojującym islamem" .. Na przykład dziennikarz ostatniego Newsweeka pisze, że zderzenie kultur i religii jest nieuniknione :] A w sumie mielibyśmy wówczas w Europie 3 strony takiego konfliktu - moją, twoją i ich :p .. Dlatego myślę nad kwestią czy to jest nieuniknione czy może jednak da się tego uniknąć ? U muzułmanów w koncu jak u wszystkich religii teistycznych, najwiecej zależy od interpretacji pism. A problem jest o tyle duży, że oni nie mają Patriarchy ani Papieża, którego dałoby się łatwo wskazać i który mógłby ustalać wyraźnie nurt z którym płynie religia, a ogólnie wiedza Europejczyków o religii Arabów jest co najmniej niezadowalająca, w porównaniu do wagi tego zagadnienia dla najnowszej historii. Bez względu na to czy ją demonizują, czy przekonują że niczym nie różni się od naszej.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Problem w tym, że Islam nie ma jakiejś centralizacji tak jak katolicyzm...

Cóż, Jihad współczesny - jest właśnie formą nadinterpretacji bądź złej interpretacji pism. Jeśli znajde to Ci powrzucam dokładne sutry dot. Jihadu.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Dzięki, bo zanim ja się do czegoś zabiorę, to ... ech.. zwykle zapominam czego szukałem przedwczoraj ^ ^
ale i tak muszę kiedyś przerobić całość, bo uważam, że wiedzę i znajomość warto posiadać, gdy na świecie co szósty człowiek jest muzułmaninem :p
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Co na szczęście nie świadczy o tym że co szósty człowiek może nas zabićz powodów religijnych :D.

Osobiście w całym moim życiu RAZ spotkałem Muzułmanke. :D
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
No wiesz, zabić nas może każdy, ale nie musi ; ) Ale swoją drogą.. np w takim średniowieczu.. Chrześcijanie robili pogromy, krucjaty, inkwizycje i czego to sie nie dało wymyślić, a u Arabów mniejszości miały spokój .. A teraz na odwrót.. Ale na to chyba każdy kto się trochę zna juz sam zwrócił uwagę. A to co się dzieje z chrześcijanami w krajach muzułmańskich w XXI wieku jest zatrważające.

No jak pojedziesz na zachód Europy to w każdym sklepie spotkasz :p - Paryż, Bruksela się kłania : > Tyle widziałem..
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
W XV w. katolicy dawali 'czadu', w XXI w. muzułmanie dają nam do wiwatu, XXV w. należeć będzie do Hindusów? :D

Hmm, Muzułmanie byli uciskani, dopiero w XIX/XX w. na Bliskim Wschodzie zaczeły się trwonić zamieszki na dużą skale, teokracje i inne atrakcje. Dzięki kilku interwencjom międzynarodowym - mamy to także w Europie, czyt. Londyn,Madryt... Bądź w USA - Waszyngton i NY.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Ciężko jest odnaleźć Koran przełożony na jakiś język, ponieważ tłumaczenie go jest zakazane (Skąd my to znamy? :>)

Berials, XXV w. będzie należał do jehowych :D
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Oo Odeon :D Kope lat!

Odeonie, a według Ciebie XXI w. już nie należy do Jehowych?:D

Cóż, jednak nie tak trudno znaleźć Koran, skoro ja go znalazłem w Empiku :D.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Hmm.. z tego co mnie się wydaje, to nie jest zakazane, tylko po prostu, wszyscy muzułmanie modlą się po arabsku :p ( tak jak kiedyś wszyscy chrześcijanie po łacinie ). Wyznanie wiary też jest ważne dopiero w momencie wypowiedzenia go po arabsku.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Nie całkiem :p Trzeba jeszcze wierzyć i chcieć przyjąć tą wiare :D.

Ja wyklepałem szahade i nie czuje się w sumie Muzułmaninem :D.

Dla zaciekawionych brzmi ona następująco: "Aszhadu anna la ilaha illa Allah wa Muhammadan Rasulu li-Llah!"
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Szahadę trzeba wyklepać przy conajmniej dwóch świadkach.
A przetłumaczenie koranu z arabskiego na perski, w Iranie jest karane możliwością zobaczenia jak się wygląda bez głowy.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Dwóch świadkach? Chyba Jehowy :p

Z tego co mi wiadomo, to jedynym świadkiem przy Szachadzie jest Allach.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Jehowi mogą też być, dla muzłuman ważne jest aby dwie osoby mogły to potwierdzić.
 

korrek

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
127.0.0.1
czmu walczycie wierzący w Allacha z chrześcijanami (jihad)

Sura 109 mówi wyraźnie:


W imie Boga Milosiernego i Litosciwego

1 Powiedz: "O wy - niewierni!

2 Ja nie czcze tego, co wy czcicie,

3 ani wy nie jestescie czcicielami tego, Co ja czcze.

4 Ja nie jestem czcicielem tego, co wy czcicie,

5 ani wy nie jestescie czcicielami- tego, co ja czcze.

6 Wy macie wasza religie, a ja mam moja religie."
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Mówiąc krócej - "Takim jestem, takim być chce, Was niech diabli wezmą" - Nietzche.

Cóż, w Bibli też jest głoszona miłość do blźniego swego :p. Ale cóż, wadliwa interpretacja jednej linijki i już kolejna krucjata gotowa !
 

korrek

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
127.0.0.1
Mówiąc krócej - "Takim jestem, takim być chce, Was niech diabli wezmą" - Nietzche.

Cóż, w Bibli też jest głoszona miłość do blźniego swego :p. Ale cóż, wadliwa interpretacja jednej linijki i już kolejna krucjata gotowa !
albo zamch terrorstyczny... skąd u ciebie taka niechęć do Chreścijan. Jako 'wybitny" znawca religii (i histori) powinieneś wiedzieć, że Krucjaty były wymysłem jednego z papieży, który spowodował jednym listem śmierć tysięcy ludzi... tak samo było w zamach terrorystycznych tyle że państwa arabskie znajdują się teraz na tym stopniu cywilizacyjnym co my w średniowieczu. tak samo kobieta nie była człowiekiem, tak samo tylko Chrześcijanin był godnym życia i wiele innych rzeczy. To samo dzieje się teraz w państwach Islamu.
 
Do góry