Koniec mitu globalnego ocieplenia!

A

Aqualorn

Guest
Najpierw proponujesz eksperyment z kostką lodu w szklance, a teraz piszesz że lód Arktyki nie wpływa na poziom wody. Czas się na coś zdecydować.

A czy rozumiesz istote eksperymentu. Jak wrzucisz kostkę lodu do szklanki (wypełnionej wodą) i wówczas zaznaczysz jej poziom i jak poczekasz aż się roztopi to poziom się nie zmieni. Zwykłe wrzucanie lodu do szklanki eksperymentem nie jest. Lód Arktyki pływa po wodzie tak jak kostka lodu w szklance.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Nie do konca, bo np. moge wymienic setki miejsc gdzie masz 4-5 pojemnikow, duzych z napisami papier, plastik, szklo itd. i mowy o segregacji nie ma, no chyba ze plastik to tez szlko a papier nalezy do kazdej kategori smieci. Sa ludzi co swietnie o to dbaja, masz racje Morion, ale cos jeszcze jest.

Wysypiska smieci, czesto jest tak, ze mimo segregacji smieci i tak wszystko trafia na jedno miejsce i tam sie miesza.
wiesz, nie każdy ma w domu miejsce na 4-5 pojemników na śmieci. Tu chodzi o warunki życia jakie mają ludzie. (Pokaż mi swoje śmieci powiem Ci jak żyjesz XD )
Co za tym idzie, nie należy winić kultury ludzi.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
A czy rozumiesz istote eksperymentu. Jak wrzucisz kostkę lodu do szklanki (wypełnionej wodą) i wówczas zaznaczysz jej poziom i jak poczekasz aż się roztopi to poziom się nie zmieni. Zwykłe wrzucanie lodu do szklanki eksperymentem nie jest. Lód Arktyki pływa po wodzie tak jak kostka lodu w szklance.

Przepraszam, mój błąd. Tak to jest jak się czyta niezbyt uważnie.

Ale jako laik, mam dwa pytania. Czy lód Arktyki to klasyczne 2/3 pod wodą, reszta nad? I jeżeli lód na Antarktydzie uciska ląd, to co się stanie jak ten nacisk zniknie?
 
A

Aqualorn

Guest
Ale jako laik, mam dwa pytania. Czy lód Arktyki to klasyczne 2/3 pod wodą, reszta nad? I jeżeli lód na Antarktydzie uciska ląd, to co się stanie jak ten nacisk zniknie?

Odp. 1 - Miałem na myśli głównie ten lód pływający wokół bieguna, to jest po prostu wielka pływajaca kra, tyle że o bardzo dużej grubości.Biorąc pod uwagę inne obszary Arktyki oraz okołobiegunowe takie jak Grenlandia, Svalbard czy północne prowincje Kanady to tam jest już raczej lądolód ale generalnie w tej ,,krze" jest o wiele wielec wody niż w lądolodach.

Odp 2. - No tego nie jestem pewien ale sądze że ląd Antarktydy się podniesie. Nie wiem czy do takiego poziomu jak kiedyś, zanim znalazła się tam gdzie teraz jest, w sumie trudno powiedzieć jaki będzie mieć kształt. Ale myśle że po upływie dość dużego czasu będzie miała przybliżony do tego jaki miała zanim pojawił sie lądolód.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
odnosnie antarktydy, aby byc obiektywnym suchy lad antakrtydy nie stanowi jednej wielkiej masy, ladolod jest rowniez na wodzie, co oznacza ze lod mamy rowniez inny niz jako lod szelfowy
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Lod taki, lod tai, i tak go coraz mniej jest ;) Za czas jakis moje wnuki od pojeciem slowa lod beda rozumialy te lody ze sklepu. :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
coraz mniej..., az mierzacym jego grubosc jakos przybywa tego lodu...
 

thc-thc

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ociepla się czy nie, lepiej dmuchać na zimno, moim zdaniem nie szkoda pieniąszków na takie cele
 
A

Aqualorn

Guest
Ociepla się czy nie, lepiej dmuchać na zimno, moim zdaniem nie szkoda pieniąszków na takie cele

Ale te pieniadze idą na "nibywalkę" z naturalnymi zmianami na Ziemii. To tak jakby zbierać kase żeby powstrzymać wypiętrzanie sie gór. Bez sens. A poza tym wiekszośc kasy idzie na informowanie ludzi o skutkach efektu albo niewiadomo gdzie jeszcze.
 

thc-thc

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Z tym się zgodzę że są niewłaściwie wykorzystywane jak większość pieniędzy podatników
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
kase zgarniajac cwaniacy reszta idzie na propagande
to sa setki miliardow usd w skali globu..
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Klimat zabije nas szybciej niż myślimy
http://www.sfora.pl/Klimat-zabije-nas-szybciej-niz-myslimy-a11578

oO Chyba przesadzają.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Taki detal z innego źródła:

Fiasko grudniowego porozumienia klimatycznego przy ONZ spowoduje "globalną katastrofę" - alarmują najbardziej prestiżowe organizacje medyczne na łamach naukowego serwisu BBC.

(...)

Według medyków najbardziej będą cierpieć mieszkańcy zacofanych krajów tropikalnych. - Zmiany klimatyczne mogą przynieść pewne korzyści, jak bardziej zdrowa dieta czy czystsze powietrze - dodają naukowcy.
O nie! Tylko nie zdrowa dieta... Byle nie świeże powietrze... Jeszcze prywatne kliniki przestaną notować dochody...

Odnośnie "dawnych badań", na które się powołano w newsie od Sunraya: Myślę, że chodzi m.in o teorie XIX-o wieczne...   
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zalosne w tej calej cieplopropagandzie jest to ze zaden "naukawiec" (naukowcami ich nie nazwe) nie zada sobie trudu spojrzenia glebiej w historie
odniemywam ze musialo by sie przewartosciowac podejscie do tematu jak i wyniki "przemyslen"
co z kolei generowalo by brak grantow nad "badania nad ociepleniem"
kurde normalnie perpetum mobile
to tak jak z krzywa keelinga, smiesznosc ze nie podaje sie do niej w porowaniu zestawienia temperatur i co2 w atmosferze w skali np 100 lat lub nawet troche krotszej...
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Coś do śmiechu. Autor - wiadomy:
No, i doigraliśmy się!


Jak na pewno wszyscy bloggerzy zauważyli, zakaz używania żarówek 100-watowych poskutkował. GLOBCIo zostało pokonane, mamy normalny, miły, zimowy chłodek i śnieżek.

Niestety: sieci elektryczne, najwyraźniej dopasowane awansem do żarówek 40-watowych, nie wytrzymały. Piszę to na resztkach prądu z baterii; zamieszczenie tego jest niemożliwe, bo przekaźniki ERY bez zasilania nie działają, a sieć telefoniczną też diabli wzięli. Z domu nie wyjadę, bo brama otwierana jest elektrycznie. Zięć stoi za bramą – On ma w pracy generator i „Sferię”. Podobno działa. Dam Mu to na pendrivie...

Ciekawe tylko, że prywatna „Sferia” działa – a reżymowa TP S.A. i reżymowe sieci elektryczne – jakoś nie...

Na szczęście Słońce nie jest upaństwowione, federaści jeszcze przy nim nie zaczęli majdrować - więc funkcjonuje; dzięki temu mogę sobie oglądać, jak kolejne gałęzie drzew nie wytrzymują ciężaru śniegu i łamią się.

To nic. Dla ochrony środowiska naturalnego żadna ofiara nie jest zbyt duża.

W Brukseli uniesieni sukcesem federaści planują już zakaz używania żarówek 40-watowych. W efekcie za rok dzieci będą mogły we wrześniu ślizgać się na łyżwach po skutej lodem Wiśle.

Co na to możemy my?

Może by zacząć palić ogniska? Jak Wikingowie robili to na Grenlandii, to od razu lodowce stopniały i można tam było hodować cytryny...

... o, zapomniałem: Rada m.Józefowa zakazała rozpalania ognisk. A w całej Polsce obowiązuje zakaz wypalania traw.

No, to trudno. Kupię konia i wygodne sanie. Koń po zjedzeniu siana i sanie pociągnie, i trochę metanu do atmosfery wydzieli.

Może pomoże...
 

Sin

Zbanowany
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
35
efekt cieplarniany nie oznacza globalnego ocieplenia jest jednym z czynników, któr moze wyniknac, ale przede wszytskim oznacza zmiane klimatu...
a trzeba pamietac ze duzy wplyw na klimat maja prady morskie, ktore kiedy sa poddawane zmiana czy to prad morski zmienia sie na cieply badz zimny ma to bezposredni wplyw na klimat na kontynentach, ktore owe prady oplywaja...

wg mnie zmiany klimatów sa czyms normalnym na naszej planecie :) wiec nei ma czym sie przejmowac

a co do tych smiesznych chwytów marketingowych z oszczedzaniem energii itp wg mnie jest to jakies lobby ktore niezla kapuche na tym trzepie :p
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
jeśli ludzie wierzą w to, że w 2012 roku będzie koniec świata to jak mają nie wierzyć w GO o którym mówią politycy i pseudonaukowcy ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jeśli ludzie wierzą w to, że w 2012 roku będzie koniec świata to jak mają nie wierzyć w GO o którym mówią politycy i pseudonaukowcy ?
otoz to, manipulacja tlumem nie jest wcale tak trudna
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Dokładnie Albo-albo. Pisałem niedawno w religii o nastrojach milenijnych w społeczeństwach zachodu i związanej z tym popularności mitów o Nubiru, wielkim potopie czy przebiegunowaniu. W sumie GO można ułożyć w jednym ciągu z tamtymi mitami. Z tym, że jest ono wykorzystane politycznie i przez to w odróżnieniu od tamtych akceptowalne w tzw. "poważnych dyskusjach". Taka wersja planety Nubiru dla wykształciuchów, co to muszą się uważać za wielce sceptycznych.(Nie mylić wykształciuchów z ludźmi wykształconymi, a już nie daj Boże mądrymi)
 
Do góry