Koniec mitu globalnego ocieplenia!

aay

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2010
Posty
335
Punkty reakcji
27
1. najpierw wzrasta temperatura
2. dopiero potem wzrasta CO2.
3. dlaczego? i co autor mial na mysli ?
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
http://www.podziekujzielonym.pl/

dziękuję frakcjom pseudo ekologów którzy okradają mnie pod postacią nowych podatków od czegoś na co człowiek w ogóle nie ma wpływu.
 

Kotello

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2010
Posty
48
Punkty reakcji
0
to nie jest tak, ze czlowiek nie ma wplywu na srodowisko. Na pewno w jakims stopniu zanieczyszcza srodowisko, jednak na pewno nie jest sa to tak wielkie dzialania, aby przez to radykalnie sie zmienil klimat na ziemi... Panstwo chce od nas tylko wyciagnac pieniadze, wprowadzajac dodatkowe oplaty za wszystko co jest zwiazane z 'ochrona srodowiska'.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
tak zgadzam się i przypomnę co pisałem wiele razy człowiek działa lokalnie a nie globalnie na środowisko
 

aay

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2010
Posty
335
Punkty reakcji
27
No wlasnie o to mi chodzi - zeby (o ile sie oczywiscie nie zartuje tudziez nie uzywa techniki zwanej ironia) nie podawac jako kontrargument dla globalnego ocieplenia jakiegos lokalnego zjawiska. Dokladnie to zrobil Trump i z kolei jego krytycy sie podpinaja pod to i rozszerzaja, ze wszyscy sceptycy wlasnie tak na to patrza i tylko takie aspekty widza.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Nie tylko. Czytałeś korespondencje angielskich naukowców o Globalnym Ociepleniu ujawnioną przez hackera który włamał się na ich skrzynki?

http://openzone.pl/news,haker-ozywia-debate-o-globalnym-ociepleniu,3180

http://www.bibula.com/?p=16125
 

aay

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2010
Posty
335
Punkty reakcji
27
Nie tylko. Czytałeś korespondencje angielskich naukowców o Globalnym Ociepleniu ujawnioną przez hackera który włamał się na ich skrzynki?

http://openzone.pl/news,haker-ozywia-debate-o-globalnym-ociepleniu,3180

http://www.bibula.com/?p=16125

Czytalem, czytalem. Narobilo zamieszania. Rozmawialem nawet z dziewczyna, ktora tam w Norwich robi doktorat ( w sumie musze jej sie jeszcze dopytac co dokladnie oznacza, ze bada "spoleczne oddzialywania globalnego ocieplenia" czy jakos tak) i ogolnie starala sie nie komentowac za bardzo, ale wspomniala, ze panuje tam lekkie zazenowanie.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Chyba badała ile da się z tego globalnego ocieplenia wyciągnąć kapusty. ;)

A serio, to Aay: niech sobie piszą co chcą, ale dlaczego ja mam za to płacić, skoro nikt nic nie wie i wszyscy, poza niektórymi dziennikarzami i bezpośrednimi beneficjentami zamieszania, jak Gore zgadzają się co do tego, że cała kwestia jest w sferze domysłów i hipotez?
 

aay

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2010
Posty
335
Punkty reakcji
27
Chyba badała ile da się z tego globalnego ocieplenia wyciągnąć kapusty. ;)

A serio, to Aay: niech sobie piszą co chcą, ale dlaczego ja mam za to płacić, skoro nikt nic nie wie i wszyscy, poza niektórymi dziennikarzami i bezpośrednimi beneficjentami zamieszania, jak Gore zgadzają się co do tego, że cała kwestia jest w sferze domysłów i hipotez?

glupio mi troche wystepowac jako obronca tej idei, bo badz co badz ciagle blizej mi do sceptykow, ale mimo wszystko wiekszosc srodowiska naukowego jest raczej po stronie "czlowiek psuje klimat". Choc wiekszosc nie oznacza wcale, ze maja racje.
 

aay

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2010
Posty
335
Punkty reakcji
27
Gdzie ta większość? Skąd takie dane?

A co ja tam bede danymi rzucal. Polecam posluchac 'debaty' klimatycznej z radia tok fm (nie, nie pracuje tam - po prostu wpadla mi w ucho). mysle, ze warta ze wzgledu na panelistow i ich zroznicowane poglady:

Debata Klimatyczna
Uczestnicy:
- prof. Leszek Marks, geolog, Uniwersytet Warszawski
- prof. Krzysztof Haman fizyk atmosfery, Uniwersytet Warszawski
- prof. Jerzy Nawrocki, geolog, dyrektor Panstwowego Insytutu Geologicznego
http://bi.gazeta.pl/im/3/7356/m7356663.mp3
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
aay, weź to na logikę, tak poprostu...
 

aay

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2010
Posty
335
Punkty reakcji
27
aay, weź to na logikę, tak poprostu...

aaa - logika, to to o czym zawsze zapominam? ;-)

nie wiem co takiego powiedzialem, ze nagle musze udowadniac, ze nie jestem wielbladem. mowie tylko, ze pomimo iz wieksza czesc srodowiska naukowego sklania sie w strone naszego udzialu w globalnym ociepleniu ( i w strone tego, ze globalne ocieplenie zachodzi) ja jestem sceptykiem, ze wzgledu na to, ze przemawiaja do mnie argumenty tej mniejszosci. Powiedzialem rowniez, ze sceptycy rowniez czesto manipuluja albo mowia absurdalne rzeczy, kiedy np probuja zaprzeczyc globalnemu ociepleniu mowiac "bo w tym roku zima byla ostra u nas w Mragowie".
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
nie zorzumieliśmy się (chyba z mojej winy)
1. nie miałem zamaru tutaj się wyzłośliwiać
2. mój wpis nie był uwagą personalną
3. polecałem jedynie "wzięcie tego na chłopski rozum"

ps ciekawostka w temacie
>>klknij tu<<

jako przykład do czego prowadzi obecna manipulacja czyniona przez media i nie tylko
globcio zabija...
 

aay

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2010
Posty
335
Punkty reakcji
27
nie zorzumieliśmy się (chyba z mojej winy)
1. nie miałem zamaru tutaj się wyzłośliwiać
2. mój wpis nie był uwagą personalną
3. polecałem jedynie "wzięcie tego na chłopski rozum"

hehe. chyba sie faktycznie nie zrozumielismy. ja nie jestem az tak wrazliwy :) mi nie chodzi o zarzut nielogicznego myslenia.. tylko nie skumalem, w jakims sensie piszesz zeby wziac to na chlopski rozum. A powtorzylem swoje stanowisko, dlatego, ze mialem wrazenie, ze pomyslales ze bronie IPCC czy cos. ( co juz mi sie tutaj zdarzylo, nie wiedziec czemu )
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
Nie zmienia faktu, że człowiek nie ma wpływu na środowiska, aż w takim znaczeniu jak mówią o tym "zieloni".
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
my tu gadu gadu, a Islandia wyczerpała swój limit emisji C02 na 2400 lat i limit całej Europy na na cały ten rok (i to w 1 dzień)
 
Do góry