Konferencja klimatyczna - zbieramy podpisy

Maciej_Greenpeace

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
7 grudnia w Kopenhadze odbędzie się konferencja klimatyczna.

Co roku z powodu zmiany klimatu cierpią tysiące ludzi – powodzie, susze, huragany, czyli to wszystko o czym codziennie możemy przeczytać w gazetach i co możemy obejrzeć w TV.

A czy wiecie, że jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może to zmienić? Wystarczy zredukować emisję gazów cieplarnianych, przede wszystkim dwutlenku węgla. Może je zapewnić jedynie światowe porozumienie w sprawie ochrony klimatu.

Jeżeli zbierzemy wystarczającą ilość podpisów, a potrzebujemy ich setki tysięcy, zmobilizujemy polityków do działania w kwestii ochrony klimatu. ŚWIAT JEST W NASZYCH RĘKACH. Jeśli więc choć trochę interesuje Was los naszej Ziemi odwiedźcie naszą stronę i złóżcie swój podpis.

Kilka sekund. My decydujemy.

http://www.tydecydujesz.org/
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Udowodnij, że CO2 jest winne ociepleniu Ziemi, nie zaś naturalne wahania na przestrzeni wieków / zmiany na słońcu / itd...
Oraz przydałoby się wykazanie, jaki % CO2 emituje przemysł, a jaki np. oceany lub zwierzęta.

:)
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
lol sunray dokladnie. Ale on Ci nie udowodni - moze wykazac jedynie wykresy od szefa... na zyski firmy Greenpeace w przedsiewzieciu
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
podobno nieźle płacicie w swojej organizacji-16zł/h pracy.
czy to prawda, że czlonkowei greenpeacu dostowali 200 zł dziennie za blokowanie inwestycji w dolinie Rospudy?
jeżeli powyższe płace są prawdziwe chętnie wstąpię do Waszej organizacji, aby robić ludzi w balona :)
 

joachina

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
nie będe sie opowiadała za lub przeciw greenpeace bo to się mija z celem kazdy ma swoje zdanie.
Fakt jest taki że ocieplenie klimatu jest i rózni sie od tych jakie wystepowały wcześniej. Na wp jest ciekawy artykuł na ten temat polecam
http://future.wp.pl/kat,111406,title,Ocieplenie-klimatu-z-winy-czlowieka,wid,11632305,wiadomosc.html?smg4sticaid=1921e
A jak odnajdę wykaz kto ile emituje to też sie podziele. Oczywiście sama siem że najwiecej oceany choć mają teraz czas zwiększonej absorbcji co z koleji zakwasza wodę niszczy rafę koralową i życie wodne.
Jak macie jakieś ciekawostki to chętnie poczytam bo temat mnie bardzo ostatnio interesuje (powiększa mi się rodzina :)więc w trosce o ich dobro..)
A jeśli chodzi o tą petycję ty decydujesz to podpisałam i wcale się tego nie wstydze bo tu akurat greenpeace nie ma z czego wyciągnąć korzyści a kampania ma na celu powiedzenie politykom że jak nas to obchodzi to i ich też powinno.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
A jeśli chodzi o tą petycję ty decydujesz to podpisałam i wcale się tego nie wstydze bo tu akurat greenpeace nie ma z czego wyciągnąć korzyści a kampania ma na celu powiedzenie politykom że jak nas to obchodzi to i ich też powinno.
Ograniczenie emisji CO2 choćby o 1% to olbrzymie koszty, pewnie rzędu miliardów zielonych, a jak sama nazwa wskazuje-Greenpeace- organizacja ta, żyje w przyjaznych stosunkach z tymi papierkami :sexy: .
Kampanie czy decyzje nie powinny leżeć w gestii ludzi czy polityków, którzy działając pod publikę bez znajomości zależności w systemach biologicznych swoimi decyzjami mogą nabroić, lecz biologów czy geologów.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
A dlaczego oni apelują o zmniejszenie emisji, a nie np - sadzenie lasów?
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
A czy wiecie, że jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może to zmienić? Wystarczy zredukować emisję gazów cieplarnianych, przede wszystkim dwutlenku węgla. Może je zapewnić jedynie światowe porozumienie w sprawie ochrony klimatu

Podaj mi jakas naukowa podstawe ktora wskazuje wprost ze emisja CO2 przez czlowieka wplywa na tak zwany "efekt cieplarniany" i inne wystepujace w przyrodzie zjawiska.

Swoja droga dlaczego Greenpeace tak gorliwe walczy o ogarniczenia emisjo CO2 a jednoczesnie zwalcza energetke jadrowa ?

Schizofremia ? Ignoranctwo czy za ta organizacja stoja jacys lobbysci ? :>
 

Maciej_Greenpeace

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Może zacznę od tego, że ocieplenie klimatu obserwowane od połowy dwudziestego wieku różni się od prehistorycznych zjawisk tego typu - tak uważają naukowcy. Geolodzy zbadali osady z jeziora arktycznego i odkryli, że nie są one podobne do tych z poprzednich okresów ocieplenia klimatu. Ma to być dowodem, że globalne ocieplenie nie tylko jest efektem działania natury ale także człowieka. Wywołany przez człowieka średni wzrost temperatury na Ziemi w XX wieku ocenia się najczęściej na ok. 1 stopień C. Wydaje się, że to mało w porównaniu ze zmianami naturalnymi, ale pamiętajmy, że te zmiany naturalne następują wielokrotnie wolniej. Wzrost średniej temperatury na Ziemi NASILA się od drugiej połowy XX wieku.


Dwutlenek węgla jest głównym gazem cieplarnianym odpowiedzialnym za wzmocnienie efektu cieplarnianego. Naturalne źródła CO2 to aktywność wulkanów oraz aktywność życiowa flory i fauny, jednakże to źródła antropogeniczne są głównym winowajcą obserwowanego obecnie przyspieszenia zmian klimatu. Stężenie CO2 wzrosło w ostatnich stu latach przede wszystkim w wyniku spalania paliw kopalnych, w tym w transporcie. Dodatkowym problemem jest stopniowe zmniejszanie terenów zalesionych a także terenów rolniczych, czego efektem jest mniejsza kumulacja węgla w glebie i biomasie.

Regulacje dotyczące CO2 już obowiązują. Dotychczasowe porozumienie (protokół z Kioto) zobowiązywało kraje uprzemysłowione do redukcji emisji gazów cieplarnianych o 5% do 2012 roku. Nie ustalono jeszcze o ile powinna zostać zmniejszona emisja gazów cieplarnianych po 2012 roku. I właśnie na konferencji klimatycznej w Kopenhadze mają zostać podpisane nowe ustalenia.

Zachęcam do lektury i składania podpisów

http://www.tydecydujesz.org/
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Może zacznę od tego, że ocieplenie klimatu obserwowane od połowy dwudziestego wieku różni się od prehistorycznych zjawisk tego typu - tak uważają naukowcy. Geolodzy zbadali osady z jeziora arktycznego i odkryli, że nie są one podobne do tych z poprzednich okresów ocieplenia klimatu. Ma to być dowodem, że globalne ocieplenie nie tylko jest efektem działania natury ale także człowieka

Na to ze osady byly inne mogly miec wplyw inne czynniki. Zaden przekonywujacy dowod.

Wywołany przez człowieka średni wzrost temperatury na Ziemi w XX wieku ocenia się najczęściej na ok. 1 stopień C. Wydaje się, że to mało w porównaniu ze zmianami naturalnymi, ale pamiętajmy, że te zmiany naturalne następują wielokrotnie wolniej. Wzrost średniej temperatury na Ziemi NASILA się od drugiej połowy XX wieku.

Brak dowodu ze na wzrost tej temp. w sposob bezposredni oddzialywuje czlowiek. Jest np. teza ze moze to miec zwiazek z dzialeniem Slonca.

Dwutlenek węgla jest głównym gazem cieplarnianym odpowiedzialnym za wzmocnienie efektu cieplarnianego

Nie jest glownym bo ogromne znaczenie ma rowniez para wodna. A na efekt cieplarniany wplywaja rowniez inne czynniki.

Regulacje dotyczące CO2 już obowiązują. Dotychczasowe porozumienie (protokół z Kioto) zobowiązywało kraje uprzemysłowione do redukcji emisji gazów cieplarnianych o 5% do 2012 roku. Nie ustalono jeszcze o ile powinna zostać zmniejszona emisja gazów cieplarnianych po 2012 roku. I właśnie na konferencji klimatycznej w Kopenhadze mają zostać podpisane nowe ustalenia

Obowiazuja bo zdecydowali o tym politycy a nie naukowcy.
Jest to dzialnie po prostu katastrofalne ekonomicznie i cywilizacjynie a bezposrednich dowodow na korzysci ekologiczne nie ma.

Zachęcam do lektury i składania podpisów

Rozumiem ze chcesz aby w Polsce prad byl 10 x drozszy a cala nasza gospodarka padla na ryj ?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Skoro wzrost spalania paliw kopalnych jest tak istotny, to dlaczego wzrost temperatury nie jest wprost proporcjonalny do wzrostu jego spalania? Są przecież okresy w XX wieku, w których temp spadała. Mają na to wpływ inne czynniki? To skąd wiadomo, że te inne czynniki nie wpływają również w dużej mierze na wzrost w latach cieplejszych?


No i co z tyym ociepleniu na księżycu?
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Może zacznę od tego, że ocieplenie klimatu obserwowane od połowy dwudziestego wieku różni się od prehistorycznych zjawisk tego typu - tak uważają naukowcy. Geolodzy zbadali osady z jeziora arktycznego i odkryli, że nie są one podobne do tych z poprzednich okresów ocieplenia klimatu. Ma to być dowodem, że globalne ocieplenie nie tylko jest efektem działania natury ale także człowieka.

Osady były inne, ale osady ludzkie? Wówczas istotnie doszukiwałbym się ingerencji człowieka, jednakże w innym razie przepraszam bardzo, ale to wiewiórki są winne globalnemu ociepleniu. Zupełnie komiczna argumentacja z Twojej strony. Osad się różnił... A w tym samym jeziorze sprawdzali poprzednie? Na tej samej głębokości? Powstałe przy innych czynnikach niezmienionych? Epistemologiczne zero.

Wywołany przez człowieka średni wzrost temperatury na Ziemi w XX wieku ocenia się najczęściej na ok. 1 stopień C. Wydaje się, że to mało w porównaniu ze zmianami naturalnymi, ale pamiętajmy, że te zmiany naturalne następują wielokrotnie wolniej. Wzrost średniej temperatury na Ziemi NASILA się od drugiej połowy XX wieku.

Błędnie zanalizowałeś wykresy. Wzrost nasila się w pewnych przedziałach, zaś w następujących po nich przedziałach cyklicznie słabnie, by zaniknąć a następnie przyjąć znak ujemny. Próbujesz kimś manipulować? Masz nas, widzę, za intelektualną dolinę.

Dwutlenek węgla jest głównym gazem cieplarnianym odpowiedzialnym za wzmocnienie efektu cieplarnianego. Naturalne źródła CO2 to aktywność wulkanów oraz aktywność życiowa flory i fauny, jednakże to źródła antropogeniczne są głównym winowajcą obserwowanego obecnie przyspieszenia zmian klimatu. Stężenie CO2 wzrosło w ostatnich stu latach przede wszystkim w wyniku spalania paliw kopalnych, w tym w transporcie.

Znów próba manipulacji. Naturalnie, jeżeli posadzimy mrówkę na grzbiecie słonia, to presja wywierana dzięki grawitacji przez słonia na ziemię wzrośnie głównie wskutek dodania masy mrówki. Jednakże to wciąż mała mróweczka, która w porównaniu ze słoniem nic nie znaczy. Innymi słowy gdyby człowiek chciał zredukować emisję CO2(a po co? Dowiedź tej cieplarnianości! Dopóty, dopóki jej nie wykażesz(samodzielnie i zrozumiale) jest ona w dyskusji fikcją) powinien zająć się wybijaniem zwierząt. 

Dodatkowym problemem jest stopniowe zmniejszanie terenów zalesionych a także terenów rolniczych, czego efektem jest mniejsza kumulacja węgla w glebie i biomasie.
A dysponujesz danymi o tym, ile pierwiastka C jest więzionych w produktach i infrastrukturze w kolejnych latach?

Regulacje dotyczące CO2 już obowiązują. Dotychczasowe porozumienie (protokół z Kioto) zobowiązywało kraje uprzemysłowione do redukcji emisji gazów cieplarnianych o 5% do 2012 roku. Nie ustalono jeszcze o ile powinna zostać zmniejszona emisja gazów cieplarnianych po 2012 roku. I właśnie na konferencji klimatycznej w Kopenhadze mają zostać podpisane nowe ustalenia.
Te całe ograniczenia jakoś dziwnie sprzyjają jednym, a tylko niektórych ograniczają. Dziwne nieprawdaż? Tym bardziej, iż prowadzi do dominacji globalnej tych, którzy są "przeciw klimatowi" - zatem za jakiś czas dojdzie do tego, iż ci niszczyciele środowiska podbiją rynki światowe, i zaczną produkować CO2 o tyle więcej, o ile mniej produkują go państwa "ekologiczne". Prosta logika. A zobacz jaką cenę zapłacimy za to prowizoryczne i chwilowe ograniczenie produkcji CO2 przez część państw: Upadek skłonnych "chronić naturę", mniejsza waga ich głosu - a zatem Ci, którzy nie mają skrupułów przejmą realną władzę na Ziemi. To oni zdecydują, czy wyciąć resztę lasów. Tak więc w dłuższym niż do następnej wypłaty(Twojej*) okresie patrząc, ograniczenia wytwarzania CO2 są szkodliwe dla środowiska.

Zachęcam do lektury i składania podpisów

http://www.tydecydujesz.org/

Już zdecydowałem, nie lubię spamu.
 

joachina

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Więc co wy szanowni panowie robicie w celu ochrony naszego środowiska? Najłatwiej jest gadać i krytykować, wiedze to widzę ze wiekszość osób na tej ziemi ma niewiele mniejszą od światowej klasy naukowców, więc pytam co robicie aby zylo się lepiej?

Ja zamiast zabawiać sie w naukowca wolę działać i jak się da coś zrobić to to robie. Petycję podpisałam i wielu znajomych również do tego zachęciłam.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Więc co wy szanowni panowie robicie w celu ochrony naszego środowiska? Najłatwiej jest gadać i krytykować, wiedze to widzę ze wiekszość osób na tej ziemi ma niewiele mniejszą od światowej klasy naukowców, więc pytam co robicie aby zylo się lepiej?

Ja zamiast zabawiać sie w naukowca wolę działać i jak się da coś zrobić to to robie. Petycję podpisałam i wielu znajomych również do tego zachęciłam.
I uważasz, że zrobiłaś coś pożytecznego?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ja zamiast zabawiać sie w naukowca wolę działać i jak się da coś zrobić to to robie. Petycję podpisałam i wielu znajomych również do tego zachęciłam.
Lepiej mądrze stać niż głupio biegać.
 

hermit

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
380
Punkty reakcji
8
Wiek
40
Miasto
Kolobrzeg
konferencje 'klimatyczne' to czysta polityka - nikt nie liczy sie tam z klimatem - chodzi jedynie o pieniadze i dowalenie przeciwnikom - wszystkie podpisy swiata tego nie zmienia - ale to inna bajka :]
jesli chodzi o greenpeace - chcialbym zobaczyc jeden tydzien z zycia takiego 'aktywisty' - czy nie korzysta z elektrycznosci, gazu, kanalizacji, wody, paliwa .... - watpie - tak zyja tylko specyficzne spolecznosci jak np amisze - dodatkowo, czemu jak widze jakies zdjecie czy urywek filmu z akcji greeppeace to z reguly korzystaja ze sprzetu ktory nie jest za bardzo 'zielony' ? np jak podplywaja do jakiegos statku to robia to za pomoca motorowki z silnikiem spalinowym .... - albo ostatnia akcja we francji - dostali sie na dach budynku za pomoca wozu strazackiego ...
moim skromnym zdaniem greenpeace to banda zakompleksionych egocentrykow i hipokrytow - ktorzy zarabiaja glownie oszukiwaniem ludzi
ocieplenie klimatu istnieje - i na bank czlowiek ma na to jakis wplyw - stopien tego wplywu jest dyskusyjny - wg mnie jest minimalny - mozna sie obrzucac 'dowodami' 'naukowcow' a i tak do konca sie nie dowiemy - teraz kazda opcja polityczna, kazda organizacja pozarzadowa, kazde spoleczonstwo i kazda religia ma swoich 'specjalistow' ktorzy sa w stanie udowodnic prawie zawsze sprzeczne ze soba teorie ...
wg mnie twierdzenie ze cywilizacja czlowieka jest w stanie zgrozic istanieniu ziemi jest aroganckie i troche smieszne - ziemia przetrwala o wiele wieksze kataklizmy niz czlowiek ... - i wydaje mi sie ze przetrwa ostatniego czlowieka - jedyne co jestesmy w stanie zrobic - i co prawdopodobnie sie stanie (za bardzo dlugi czas) to uczynic ziemie niezdatna do zycia dla nas - oczywiscie pociagniemy ze soba wiekszosc naturalnego zycia - niestety - ale dlugo po tym jak zniknie proch po ostatnim homo sapiens ziemia sie odrodzi - ziemia istnieje od miliardow lat - przechodzila tak gwaltowne zmiany ktore nieodwracalnie niszczyly cale gatunki zwierzat i roslin - w to miejsce pojawialy sie nowe - i tak sie stanie z nami - jesli nie wykoncza nas choroby to sami sie wykonczymy - staniemy sie kolejnym bledem ewolucji - ale jest nadzieja ze ktokolwiek przyjdzie po nas bedzie w stanie zachowac rownowage z globalnym srodowiskiem - wg mnie my swoja szanse juz zmarnowalismy - a moze nigdy jej nie mielismy....? - samodestrukcja jest wpisana w nature czlowieka
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Więc co wy szanowni panowie robicie w celu ochrony naszego środowiska? Najłatwiej jest gadać i krytykować, wiedze to widzę ze wiekszość osób na tej ziemi ma niewiele mniejszą od światowej klasy naukowców, więc pytam co robicie aby zylo się lepiej?

Ja zamiast zabawiać sie w naukowca wolę działać i jak się da coś zrobić to to robie. Petycję podpisałam i wielu znajomych również do tego zachęciłam.

A więc to Ty rozsyłasz te łańcuszki...
 

paleolobo

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
1 242
Punkty reakcji
10
Miasto
skadinad
konferencje 'klimatyczne' to czysta polityka - nikt nie liczy sie tam z klimatem - chodzi jedynie o pieniadze i dowalenie przeciwnikom - wszystkie podpisy swiata tego nie zmienia - ale to inna bajka :]
jesli chodzi o greenpeace - chcialbym zobaczyc jeden tydzien z zycia takiego 'aktywisty' - czy nie korzysta z elektrycznosci, gazu, kanalizacji, wody, paliwa .... - watpie - tak zyja tylko specyficzne spolecznosci jak np amisze - dodatkowo, czemu jak widze jakies zdjecie czy urywek filmu z akcji greeppeace to z reguly korzystaja ze sprzetu ktory nie jest za bardzo 'zielony' ? np jak podplywaja do jakiegos statku to robia to za pomoca motorowki z silnikiem spalinowym .... - albo ostatnia akcja we francji - dostali sie na dach budynku za pomoca wozu strazackiego ...
moim skromnym zdaniem greenpeace to banda zakompleksionych egocentrykow i hipokrytow - ktorzy zarabiaja glownie oszukiwaniem ludzi
ocieplenie klimatu istnieje - i na bank czlowiek ma na to jakis wplyw - stopien tego wplywu jest dyskusyjny - wg mnie jest minimalny - mozna sie obrzucac 'dowodami' 'naukowcow' a i tak do konca sie nie dowiemy - teraz kazda opcja polityczna, kazda organizacja pozarzadowa, kazde spoleczonstwo i kazda religia ma swoich 'specjalistow' ktorzy sa w stanie udowodnic prawie zawsze sprzeczne ze soba teorie ...
wg mnie twierdzenie ze cywilizacja czlowieka jest w stanie zgrozic istanieniu ziemi jest aroganckie i troche smieszne - ziemia przetrwala o wiele wieksze kataklizmy niz czlowiek ... - i wydaje mi sie ze przetrwa ostatniego czlowieka - jedyne co jestesmy w stanie zrobic - i co prawdopodobnie sie stanie (za bardzo dlugi czas) to uczynic ziemie niezdatna do zycia dla nas - oczywiscie pociagniemy ze soba wiekszosc naturalnego zycia - niestety - ale dlugo po tym jak zniknie proch po ostatnim homo sapiens ziemia sie odrodzi - ziemia istnieje od miliardow lat - przechodzila tak gwaltowne zmiany ktore nieodwracalnie niszczyly cale gatunki zwierzat i roslin - w to miejsce pojawialy sie nowe - i tak sie stanie z nami - jesli nie wykoncza nas choroby to sami sie wykonczymy - staniemy sie kolejnym bledem ewolucji - ale jest nadzieja ze ktokolwiek przyjdzie po nas bedzie w stanie zachowac rownowage z globalnym srodowiskiem - wg mnie my swoja szanse juz zmarnowalismy - a moze nigdy jej nie mielismy....? - samodestrukcja jest wpisana w nature czlowieka
I tym postem mozna zakonczyc watek.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Jeszcze rok temu może bym się nabrał na te "ekologiczne" bzdety, ale światli ludzie z tego działu mnie uleczyli. Przeciez ten szwindel niedawno wyszedł na jaw i to w "oficjalnych" mediach...
 

Mishel

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
83
Punkty reakcji
0
całkowicie zgadzam się z HERMITEM. Człowiek ma bardzo minimalny wpływ na środowisko, a te polityczne manipulacje są stworzone po to by zdobyć jak największą ilość kasy. Zresztą wielu geologów ma podobną teorię. Te powodzie, huragany, trąby powietrzne to przejściowość klimatu, która występuje co jakiś czas. Ziemia się oczyszcza i odbudowuje tak jak ludzie co parę lat remontują i odnawiają swoje domy. Czy człowiek żyłby tak, jak 500 lat temu, czy tak jak teraz, to i tak zmiana klimatu nas czeka prędzej czy później. Dinozaury nie jeździły samochodami i nie korzystały z żadnych urządzeń emitujących CO2, a i tak dopadła je epoka lodowcowa. Duży wpływ na pewno ma też księżyc, który oddala się powoli od ziemi. Jak i zmiany występujące na słońcu. Gdyby ludzie więcej czytali niż oglądali polityczne debaty w telewizji na pewno lepiej by na tym wyszli...
 
Do góry