Komunikat "Sprawdź usługę sieci", nie ma takiego numeru

nigerka

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
480
Punkty reakcji
0
Dostałam sms'a od znajomego. Wyświetlił sie numer 5** *** ***. Chciałam na niego oddzownić ale pojawia się komunikat "Sprawdź usługę operatora 5** *** ***" i automatycznie rozłącza połączenie, sms'y na ten numer też nie są dostarczane. Dzwoniąc na ten numer z telefonu stacjonarnego w słuchawce słyszę "Nie ma takiego numeru". Jak to możliwe że dostałam sms z numeru którego nie ma?
Czy możliwe żeby któraś bramka sms podawała jednorazowy numer telefonu nadawcy?
Czy to możliwe, że np numer ten po prostu istniał a po wyjęciu karty SIM z telefonu pojawia się taki komunikat że nie ma takiego numeru? Albo że np karta uległa uszkodzeniu?
Zaznaczam, że od momentu otrzymania wiadomości do chwili kiedy chciałam odpowiedzieć na tego sms/oddzwonić minęło góra 2godziny.

Bardzo mi zależy na pomocy, ponieważ muszę się z tą osobą skontaktować pilnie, a niestety nie mam z nią żadnego innego kontaktu.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc! :)
 

perystaltyk

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2011
Posty
86
Punkty reakcji
2
Nie jest możliwe żeby numer istniał a za dwie godziny już nie. Jesli SMS był wysłany z numeru komórkowego powinien mieć 9 cyfr. Jesli nie miał prawdopodobnie został wysłany z bramki SMS. Wtedy nie da się na niego odpisać. A nawet jeśli karta w miedzy czasie w ciągu tych dwóch godzin została zniszczona to nie byłoby wiadomości "NIE mam takiego numeru".
 
Do góry