Komputer PC odchodzi

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Prognozy analityków informatyki i wyniki sprzedaży podzespołów, wskazują na to, że stacjonarny komputer PC powoli zaczyna „stawać się historią” – poinformowały CNN i magazyn Wired.
Komputerów PC nie kupuje się obecnie w USA, Kanadzie i Europie Zachodniej, choć na tym ostatnim obszarze spadek sprzedaży jest niewielki, ale stały. We wszystkich tych regionach rośnie też szybko sprzedaż komputerów przenośnych – notebooków - kosztem komputerów stacjonarnych. Obecnie już niemal 2/3 nowonabywanych komputerów w krajach rozwiniętych to notebooki.
Wiecej na: Technowinki.oinet.pl


Ciekawią mnie wyniki tych badań, ponieważ dla mnie taniej i lepiej jest kupić(w domyśle złożyć) stacjonarkę i potem ją rozbudowywać. Tak samo wole sam sobie dostosowywać parametry tak by to móc jak najlepiej wykorzystać. Przy innych urządzeniach przenośnych na które podobno właśnie nadchodzi moda takich możliwości nie mam.
A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Proszę o wypowiedzi.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Tutaj chyba bardziej chodzi o mobilność. Ze stacjonarnych komputerów korzystają chyba tylko gracze i firmy przy czym Ci drudzy coraz rzadziej.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Przecież to im się po prostu opłaca. Jak masz stacjonarny to rozbudowujesz powoli a tu będziesz musiał kupić nowego laptopa.
 

rozsypany

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
Nie dość że blaszak jest tańszy to w tej samej cenie oferuje większą wydajność. Nie wiem dlaczego ludzie decydują się na laptopy, netbooki bądź ultrabooki skoro również dobrze w roli mobilnego centrum rozrywki można użyć smartphone'a.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Ja akurat nigdy nie umiał bym się przesiąść z peceta na laptopa. Po prostu mój komputer mogę cały czas rozbudowywać i coś w nim grzebać, a w laptopie byłbym skazany non-stop na tą samą konfigurację. Chyba że sprawił bym sobie nowego.
 
S

Solo Lee

Guest
Rosnąca popularność laptopów i smartphone to przede wszystkim mobilność tych urządzeń. Jak ktoś ma laptopa to może przenieść go z pokoju na werandę jak jest ciepło. Zabrać na weekendowy wypad za miasto czy nawet zwykły popołudniowy piknik. Z domu do pracy i z powrotem. Dłuższa podróż? Lapek do torby i jazda :) A jeśli chodzi o wydajność to przy tych konfiguracjach co już są dostępne w urządzeniach mobilnych można spokojnie pracować i korzystać z internetu.
 
Do góry