Komputer do 2000zł

madleneczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Z Nieba.
Witam, chcę kupić nowy komputer w granicach 2000zł.
Kolega wstępnie zaproponował taką konfigurację:

Płyta główna: Asus P5K SE s.775 P35
Procesor: Intel Core 2 Duo E6750 2,66 GHz 4MB cache s.775 Box
Pamięć: Kingston 2GB DDR2-667 Dual Channel Kit Non-ECC
Karta graficzna: ASUS EN8600GT 256MB HTDP 128bit PCI-E
Dysk twardy: Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB
Nagrywarka LiteOn DVDRW+- H-20A1L SATA OEM
Obudowa: Cooler Master Elite RC-330

W sklepie internetowym Proline taki komputer kosztowałby 1846zł. Być może nawet wyszedłby taniej po znajomości, dlatego też najprawdopodobniej kupiłabym 2 kości pamięci po 2 GB.
Jestem na architekturze, więc pewnie w przyszłości będę korzystać z takich programów jak AutoCAD czy 3ds max.

Co o tym sądzicie? Co warto zmienić, czego brakuje?
Z góry dziękuję za pomoc.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Skoro komputer ma nie być przeznaczony do grania to może byś zainwestował w płytę głowną z zintegrowaną kartą graficzną, a dodatkowe pieniądze przeznaczył szybszy procesor?
smilefd8.gif
BTW jeśli ta obudowa jest z zasilaczem to daruj sobie. Na pewno ten zasilacz nie "udźwignie" taki sprzęt.
smilefd8.gif
Sugeruje kupno oddzielnie obudowy i zasilacza np. Corsair CMPSU-450VXEU lub Chieftec HPC-420-302-DF czy też Topower TOP-400SPW
 

madleneczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Z Nieba.
Obudowę podałAm tylko przykładową, bo nie za bardzo wiem, jakie to ma znaczenie (wiem tylko, że zasilacz jest bardzo ważny, by miał dobrą moc). Ile mniej więcej kosztowałaby obudowa z odpowiednim zasilaczem?

A karta graficzna... cóż, ja też lubię sobie czasem pograć :)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Błędem wielu użytkowników PC jest kupowanie jak najtańszej obudowy wyposażonej w w zasilacz produkowany z komponentów pośredniej półki. Kiepski zasilacz ma zwykle moc niższą od podawanej na tabelce znamionowej. Jeśli podano 350 watów, w praktyce moc może wynosić 300 W. Zasilacze 400 Watowe to w rzeczywistości 350-360 W. Pierwsze awarie zasilania objawiają się zazwyczaj tym, że komputer np. przy uruchomieniu wymagającej gry się zawiesza lub resetuje. Czasem nie uruchamia się, występują błędy BSOD itp. itd. Dlatego też nie warto oszczędzać na tym urządzeniu.
smilefd8.gif
Przy kupnie zasilacza pownienieś zwrócić uwagę na markę (Antec, Chieftec, Enermax, Seasonic, Tagan czy Toptower można traktować jako gwarancję urządzenia), moc zasilacza (musi mieć moc dobrano do potrzeb komputera najlepiej z uwzględnieniem obciążenia poszczególnych linii zasilających), a także zabezpieczenia, stopień szumu, niezbędne łącza...

Co do obudowy to nie jest istotnym elementem, ale: http://www.forumowisko.pl/index.php?s=&amp...t&p=1090988 (post 5)
 
Do góry