komp przymula a nie powinien..

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
Jak wyżej. Zawartość skrzynki:
płyta główna : GForce6100+430
procesor : amd sempron 3200 (62 bit)
ram : 1024 dimm ddr2
karta graficzna : geforce 7600 gs 128bit 256 mb
dysk twardy : samsung 160 giga ata
Tnie się aż, że jak włączam film to oglądam go "klatkami" tną się nawet emoty :F
Już kilka razy wcześniej miałem taki problem z nim ale wystarczył format i przez najbliższe dwa miesiące miałem spokój. Natomiast teraz już nawet format nie pomaga, dzisiaj np. formatowałem i nic nie pomogło. Nie wiem co robić czy mimo wszystko jest za mało ramu czy co ja mam z tym robić bo już zgłupiałem. Proszę o szybką odpowiedź bo tak tnie, że nawet się pisać dobrze nie da ;) i długo tak nie wytrzymam. z góry dzięki za odpowiedzi ;)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Sugeruje sprawdzić pamięci memtestem i przeskanować dysk chkdsk. BTW jakie kodeki instalujesz ?
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Wejdz do managera zadan (ctrl+alt+del) i zobacz w zakladce "procesy " ile wynosi proces bezczynnosci (na samym dole listy), powinien wynosic 95-99 %. Jezeli tak bedzie to znaczy, ze system i programy sa wpozo i bedzie to konflikt sprzetowy. Sprawdz i napisz co jest grane a My sprobujemy Ci pomoc :D
 

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
próbowałem sprawdzać tym memtestem, powyłączałem wszystko ale po 40 minutach dalej nie skończył i żaden error nie wyskakiwał, chyba, że muszę aż tyle czekać do końca to wtedy uruchomię jeszcze raz. kodeków używam : cccp, quicktime i realalternative.
wersja sterownika do graficznej : 9.1.3.1 (mam nadzieje, że o to chodziło bo nic innego w menadżerze nie znalazłem :p )
Natomiast proces bezczynności wynosi góra 60 % i tak lata od 60 do 0 %
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Memtest może skanować w nieskończoność. Im dłużej trwa skanowanie tym lepiej dlatego powinieneś zostawić na min. kilka h.

Natomiast proces bezczynności wynosi góra 60 %
TO oznacza, że użycie procesora wynosi 40%. To IMHO dość sporo. Chciałbym zobaczyć jakie procesy uruchamiają sie w tle. Podaj log z HijackThis. Instrukcje używania znajdziesz na: http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=24371
 

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
Kod:
Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 13:38:32, on 2007-08-27
Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccProxy.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\PIF\{B8E1DD85-8582-4c61-B58F-2F227FCA9A08}\PIFSvc.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SPBBC\SPBBCSvc.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\ALUSchedulerSvc.exe
C:\Program Files\Norton Internet Security\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
C:\WINDOWS\system32\RunDLL32.exe
C:\Program Files\GigaByte\VGA Utility Manager\G-VGA.exe
C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe
C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe
C:\Program Files\iPlus\iPlusChecker.exe
C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb09.exe
C:\Program Files\Winamp\winampa.exe
C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Security Console\NSCSRVCE.EXE
D:\JetAudio\JetAudio.exe
C:\Program Files\Sony Ericsson\Wireless Manager\GCXXManager.exe
C:\Program Files\iPlus\iPlusFlashSkin.exe
C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe
C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
C:\PROGRA~1\MOZILL~1\FIREFOX.EXE
F:\hijackthis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: Norton Internet Security 2006 - {9ECB9560-04F9-4bbc-943D-298DDF1699E1} - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\AdBlocking\NISShExt.dll
O2 - BHO: NAV Helper - {A8F38D8D-E480-4D52-B7A2-731BB6995FDD} - C:\Program Files\Norton Internet Security\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
O3 - Toolbar: Norton Internet Security 2006 - {0B53EAC3-8D69-4b9e-9B19-A37C9A5676A7} - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\AdBlocking\NISShExt.dll
O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {C4069E3A-68F1-403E-B40E-20066696354B} - C:\Program Files\Norton Internet Security\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RunDLL32.exe NvMCTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM\..\Run: [VGAUtil] C:\Program Files\GigaByte\VGA Utility Manager\G-VGA.exe
O4 - HKLM\..\Run: [RemoteControl] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [SkyTel] SkyTel.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [ccApp] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [GCXX-Manager-Class] "C:\Program Files\Sony Ericsson\Wireless Manager\GCXXManager.exe" -startup
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [iPlusManager] C:\Program Files\iPlus\iPlusChecker.exe
O4 - HKLM\..\Run: [HPDJ Taskbar Utility] C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb09.exe
O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] C:\Program Files\Winamp\winampa.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Symantec PIF AlertEng] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\PIF\{B8E1DD85-8582-4c61-B58F-2F227FCA9A08}\PIFSvc.exe" /a /m "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\PIF\{B8E1DD85-8582-4c61-B58F-2F227FCA9A08}\AlertEng.dll"
O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools-1033] "C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe"  -lang 1033
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{2B02AB66-155E-405E-807D-D5E39FFA59FF}: NameServer = 212.2.96.51 212.2.96.52
O23 - Service: Automatic LiveUpdate Scheduler - Symantec Corporation - C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\ALUSchedulerSvc.exe
O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
O23 - Service: Symantec Internet Security Password Validation (ccISPwdSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton Internet Security\ccPwdSvc.exe
O23 - Service: Symantec Network Proxy (ccProxy) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccProxy.exe
O23 - Service: Symantec Settings Manager (ccSetMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
O23 - Service: COM Host (comHost) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton Internet Security\comHost.exe
O23 - Service: LiveUpdate - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\Symantec\LIVEUP~1\LUCOMS~1.EXE
O23 - Service: LiveUpdate Notice Service - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\PIF\{B8E1DD85-8582-4c61-B58F-2F227FCA9A08}\PIFSvc.exe" /m "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\PIF\{B8E1DD85-8582-4c61-B58F-2F227FCA9A08}\PifEng.dll (file missing)
O23 - Service: Norton AntiVirus Auto-Protect Service (navapsvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton Internet Security\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
O23 - Service: Norton Protection Center Service (NSCService) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Security Console\NSCSRVCE.EXE
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
O23 - Service: Remote Packet Capture Protocol v.0 (experimental) (rpcapd) - Unknown owner - %ProgramFiles%\WinPcap\rpcapd.exe" -d -f "%ProgramFiles%\WinPcap\rpcapd.ini (file missing)
O23 - Service: Symantec AVScan (SAVScan) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton Internet Security\Norton AntiVirus\SAVScan.exe
O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
O23 - Service: Symantec SPBBCSvc (SPBBCSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SPBBC\SPBBCSvc.exe
O23 - Service: Symantec Core LC - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe

powyłączałem te procesy i nie dało to praktycznie nic. btw. proces bezczynności wynosi już góra 33 % a komp chodzi dopiero od 3 godzin i z doświadczenia wiem, że będzie jeszcze gorzej.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Fix:

Kod:
O4 - HKLM\..\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{2B02AB66-155E-405E-807D-D5E39FFA59FF}: NameServer = 212.2.96.51 212.2.96.52
O23 - Service: LiveUpdate Notice Service - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\PIF\{B8E1DD85-8582-4c61-B58F-2F227FCA9A08}\PIFSvc.exe" /m "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\PIF\{B8E1DD85-8582-4c61-B58F-2F227FCA9A08}\PifEng.dll (file missing)
O23 - Service: Remote Packet Capture Protocol v.0 (experimental) (rpcapd) - Unknown owner - %ProgramFiles%\WinPcap\rpcapd.exe" -d -f "%ProgramFiles%\WinPcap\rpcapd.ini (file missing)

Ponadto przeskanuj AVG Anti-Spyware 7.5 i wyłącz proces wuauclt.exe (start >> uruchom >> wpisz "services.msc" >> znajdź "aktualizacje automatyczne" >> prawym przyciskiem na to >> właściwości >> typ uruchamiania "wyłączony" >> stan usługi "zatrzymaj"), który często spowalnia system. Sugeruje także zmienić Norton Internet Security na jakiś mniej zasobożerny program.
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Na probe odinstaluj nortona i zobacz czy jest roznica....mialem nortona i tez bardzo spowolnil dzialanie kompa, teraz nie uzywam zadnego antywira tylko firewola ustawionego na antychaking i nie mam ani jednego wira :D...przynajmniej na razie a korzystam z neta kilka godzin dziennie.
 

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
kliknąłem to co miałem w hijackthis, odinstalowałem nortona, przeskanawałem tym avg spyware 7.5 i jest trochę lepiej. Ale dalej tnie
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Możesz pokazać screena (najlepiej na pełnym ekranie) z menadżera zadań, procesy ?
 

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0


wyżej jest jeszcze tylko jetaudio. ostatecznie mam kompa jeszcze na gwarancji to może jak się nic nie uda to im zawiozę i powiem, żeby coś mi z tym zrobili :F
 

Hwori

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
ja to moge wiedzieć?
Hmmm... Typowa wada Windy. zamulacz!
Proponuję przeczyszczenie dysku twardego oraz defragmentację danych. Zrób to najlepiej programem Ashampoo WinOptimizer 2008 poszukaj w Google.pl na 100% znajdziesz demko bo to płatny program. Demo działa chyba przez 30 dni z włączonymi wszystkimi opcjami.
Do codziennego czyszczenia twardego z zbędnych plików polecam CCleaner dziennie się może uzbierać ciasteczek itp. nawet 200mb! (wiem po sobie)
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0


wyżej jest jeszcze tylko jetaudio. ostatecznie mam kompa jeszcze na gwarancji to może jak się nic nie uda to im zawiozę i powiem, żeby coś mi z tym zrobili :F

Nie gniewaj sie, ale masz nasmiecone w systemie....proces bezczynnosci to zaledwie 19 % calego procka !!!!!, nic dziwnego, ze zamula.
Moze utworz punkt przywracania systemu i pousowaj te procesy, ktore obciazaja proca (widac je na Twoim sreenie).
Jak zyje nigdy nie mialem tak niskiego procesu bezczynnosci :(....a jak nic nie pomoze to format partycji systemowej i instal od nowa (2-3 godziny i masz nowke system :D).

p.s. ja robilem wczoraj nowy system....aha i jeszcze jedno....Hwori dobrze prawi - CCleaner to bardzo fajny programik, ktory czysci wszystkie syfy po internecie.
 

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
Ale przecież komp jest świeżo po formacie popatrz w pierwszym poście ;) Użyłem i tego ashampoo i ccleaner i dalej nic się nie zmienia
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Swiezo po formacie ?....przecierz masz wiecej procesow niz ja mialem wczesniej (3 miesieczny system). Chodzi mi o to, ze masz programy, ktore niepotrzebnie dzialaja w tle i obciazaja proca....niektore moga sie klocic ze soba......poprostu utworz punkt przywracania systemu i usun te procesy, ktore obciazaja proca, jak bedzie kicha to sie wrocisz do poprzedniego momentu (punkt przywracania systemu).
U mnie to wyglada tak:



Zauwaz, ze mam wlaczonych pare programikow (deamon tool, emule, gg, poczta, fraps, nv mixer) i nic mi nie muli.

Jak juz sie zdecydujesz na formata to zastanow sie czy beda potrzebne te programy, ktore teraz obciazaja system i proca.
Po formacie wejdz do managera zadan i zobacz jak wyglada proces bezczynnosci...zrob to na "czystym systemie tzn. tylko sterowniki do mobo i grafy.
Zreszta zrobisz jak chcesz.....zycze powodzenia :D.
 

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
hmm.. dziwne, bo zainstalowałem tylko to co potrzebne czyli sterowniki do głównej i graficznej no plus kodeki itp. czyli w zasadzie żadnych programów na siłę i nie potrzebnych nie instalowałem tylko to co zwykle. więc nie wiem skąd to się mogło wziąć. No trudno zostaje mi format, może tym razem po formacie będzie już luz ;)


btw. ja neta mam przez iplusa ale najpierw muszę się połączyć przez modem sony ericsson'a (pcmcia) i nigdy tego procesu nie wyłączałem, żeby sprawdzić czy spadnie użycie procka. ale teraz zauważyłem właśnie, że jak zrobiłem tak jak wcześniej mi radziliście czyli powyłączałem te wszystkie procesy z nazwą mojego użytkownika ( wcześniej też powyłączałem, żeby nie było ;) tylko zawsze neta zostawiałem ) to proces bezczynności wynosi tyle ile powinien czyli w granicach 90 %. Natomiast jak włączę samego flasha iplus'a to spada już do mniej więcej 80 %. Jak do tego uruchomię jeszcze tak jak mi koleś z plusa doradzał flasha z sony ericssona, żeby net mi lepiej chodził to wtedy spada poniżej 60-50 itp.
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
No to jestes w domku :D....ten flash z sony ericsson najbardziej smieci (tak wynika z Twojej wypowiedzi).
Czy aby napewno ten flash przyspieszal dzialanie neta ?.

Do "doglaskania" systemu sluzy programik "smart xp", ktory nie jest instalowany (czyli nie obciaza systemu i klocka) a wprowadza tylko zmiany w rejestrach, ktore zawsze mozna przywrocic do poprzednich ustawien.
Ponizej zalanczam screena z programiku "smart xp" i jego konfiguracje. Osobiscie uzywam tego tweakera i jak widziales na screenie (moj wczesniejszy post) uzycie procka przez system w idle jest znikomy :D. Aha....programik ten "uwalnia" system z roznych niepotrzebnych a i wrecz wkurzajacych rzeczy a poza tym przyspiesza internet. Sam zobaczysz :D :




p.s. jak sie zdecydujesz na "smarcika" to zaznacz te pola, ktore sa na screenie (chyba, ze zrobisz po swojemu), aha.... tego programiku nie sciagniesz z neta zafriko wiec jak chcesz to mi kliknij na GG 8964095 to Ci go przesle (wazy zaledwie 504 kb) :D.
 

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
no podobno przyśpieszał... tak przynajmniej twierdził koleś z plusa który mi zakładał neta ;) poza tym wcześniej mi aż tak nie przymulał... a szczerze to teraz jak go nie używam to i tak żadnej różnicy nie widzę :p
Czyli w takim razie już wszystko ustalone i dzięki wielkie wszystkim za pomoc ;* :D
 
Do góry