komorki

Ytr

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
1. mam tel na abonament, pod koniec umowy musze napisac rezygnacje? i telefon zostaje u mnie nie? moge go potem sprzedac..?

drugi problem, a raczej pytanie, mam odnosnie tel na karte.. mam umowe na 2lata ale juz teraz chce zrezygnowac...kara jest 400zł. czy, gdyby mi go ukradli albo sie zgubil to dadzą mi drugi czy umowa sie rozwiazuje sama?

dzieki za pomoc!!
 

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
najprawdopodobniej dostaniesz oferte przedłuzenia umowy na jakichs korzystniejszych warunkach. pojęcia nie mam czy nalezy pisać rezygnację, chyba nie.

umowa. telefon na karte. kara za zerwanie ? niemozliwe.
moze masz "mix'a" ?
 

Ytr

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
własnie nie mam. normalnie kupilam na karte i musze co miesiac doladowywac [albo co 3 - karta za 50zł]

placilam 99zł. za niego.umowa na 2 lata i wlasnie za zerwanie sie placi... qrka, a jakby mi sie tak zgubila moze by mi nowej nie dali? ;/
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Jeśli masz umowę, to co do zasady powinnaś ją znać -_- Jeśli podpisałaś i nie wiesz nawet co, to z reguły jest tak, że umowa się kończy i już. Telefon kupiłaś podpisując umowę i nie mogą Ci go zabrać(chyba, że w umowie to było napisane, ale wątpię). Po prostu płacąc abonament spłacałaś komórkę. W ogóle sekunde po podpisaniu umowy mogłaś sprzedać komórkę...

Drugiego pytania nie rozumiem. Jaka umowa skoro jest to telefon na kartę? Ja się nie znam na kartach to raz, nie jasno to opisałaś to dwa.
Co do zgubienia/kradzieży to nie widzę szans żeby Ci ktoś to zrekompensował(oprócz ubezpieczenia od takich przypadków w firmie ubezpieczeniowej).
 

Ytr

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
jeżeli chodzi o komorke na karte, to mam taka umowe lojalnościową podpisaną, ze musze przez 2 lata ją doładowywac

jak chce moge umowe zerwac, ale jest za to kara

i moje pytanie jest nastepujace - jeśli bym zgubila ten telefon to czy musze zaplacic tą kare czy dadzą mi np. nowy tel??
 

Magic_Gladiator_90

Odmieniec
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 038
Punkty reakcji
1
Miasto
haaaj
jeżeli chodzi o komorke na karte, to mam taka umowe lojalnościową podpisaną, ze musze przez 2 lata ją doładowywac

jak chce moge umowe zerwac, ale jest za to kara

i moje pytanie jest nastepujace - jeśli bym zgubila ten telefon to czy musze zaplacic tą kare czy dadzą mi np. nowy tel??

wiem ze w plusie ich nie obchodzi telefon mozesz go sprzedac zaraz po kupnie ale musisz doladowywac karte co miesiac. a jezeli zgubisz kome to twoja sprawa jezeli tam pojdziesz i powiesz ze karte zgubiles to ci dadza za 30 zl nowa. tak jest w plusie a niewiem w jakiej sieci masz
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Ja Ci powiem tak: w umowie masz na 100% napisane. Wystarczy poczytać. A jak umowa o danej kwestii nie wspomina, to znaczy, że nie ma żadnego w tej kwestii zobowiązania żadnej strony(czyli nikt nic nie musi robić, i nikt nic nie może w danej kwestii wymagać).
No i jak umowy nie idzie zrozumieć(co się zdarza...), to lepszą pomocą od forum to wydaje mi się, że będzie wykonanie telefonu do operatora :p
 

Ytr

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
wiem ze w plusie ich nie obchodzi telefon mozesz go sprzedac zaraz po kupnie ale musisz doladowywac karte co miesiac. a jezeli zgubisz kome to twoja sprawa jezeli tam pojdziesz i powiesz ze karte zgubiles to ci dadza za 30 zl nowa. tak jest w plusie a niewiem w jakiej sieci masz

mam w Orange.

w umowie nic nie pisze na ten temat ;/
 

Ytr

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
wiem ze w plusie ich nie obchodzi telefon mozesz go sprzedac zaraz po kupnie ale musisz doladowywac karte co miesiac. a jezeli zgubisz kome to twoja sprawa jezeli tam pojdziesz i powiesz ze karte zgubiles to ci dadza za 30 zl nowa. tak jest w plusie a niewiem w jakiej sieci masz

mam w Orange.

w umowie nic nie pisze na ten temat ;/
 

agata14vip

skromna i fajna dziewczyna
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
zaraz koło Ciebie.
jeśli zgubiłaś telefon to na pewno nie darzą Ci nowego. a w życiu.
nie wiem czy dobrze myślę ale ich obchodzi tylko to abys doładowywała konto. na pewno nie będą sprawdzać czy ta karta jest w tym tel co kupiłaś ;P
 

knockdown

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2007
Posty
126
Punkty reakcji
0
Wiek
86
Miasto
Wielkopolska
Za chiny ludowe nie dadzą Ci nowego fona, kobieto. Tak to każdy by sobie "gubił" a później pchał sprzęt na Allegro. I tak w koło Macieju... kura znosząca złote jaja ;)

Co do abonamentu - kiedy wygaśnie, zazwyczaj jest automatycznie przedłużany. Chyba, że wyślesz im pismo o rezygnacji - sprawdź w umowie (z tego co pamiętam, w Plusie kilka lat temu obowiązywał miesiąc). W techniczne szczegóły nie będę wchodził, to tylko szkic sytuacji.

A propos - wszystkie telefony są na kartę. Kartę SIM ;)
 

Ytr

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
czyli jesli przeloze karte SIM z tej kom na karte do tel co kupie np w Media Markt za 500zł. to bedzie działac?? przeciez oni maja w tej umowie model zapisany...

hmm :niepewny:
 

knockdown

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2007
Posty
126
Punkty reakcji
0
Wiek
86
Miasto
Wielkopolska
To ostatnie to miał być żarcik taki, ot - krotochwila... Sorry, że się z lekka nabijam.

Karta SIM zawiera numer. I możesz ją przekładać do dowolnego telefonu (oczywiście ze ściągniętym simlockiem - ew. do telefonu działającego w Orange). Idąc za ciosem - każdy telefon jest na kartę (bo do działania takowej potrzebuje).

Firmę, która Ci daje telefon w abonamencie - dynda, czy będziesz go używać - czy też np. opchniesz komuś (tak robią ludzie, którzy na gwałt potrzebują gotówki - idą do jakiegoś operatora, biorą drogi telefon na abonament a następnie sprzedają aparat - muszą jednak spłacać np. 24 miechy).

Analogicznie, firmy nie interesuje że ktoś zgubił np. telefon. Jego/jej strata. Ale do czasu wygaśnięcia umowy trzeba im płacić. W takim wypadku idzie się do nich i tak jak napisał magic_g - kilka dych i dostajesz nową kartę SIM (numer zostaje ten sam) którą możesz włożyć do innego telefonu.
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
1. mam tel na abonament, pod koniec umowy musze napisac rezygnacje? i telefon zostaje u mnie nie? moge go potem sprzedac..?
tak - rezygnacje trzeba zglosic inaczej umowa jest automatycznie przedluzana, nie wiem jednak czy rezgnacje sklada sie idac do biura obslugi klienta czy telefonicznie czy jak - najlepiej bedzie sie przejsc do biura, telefon zostaje u ciebie bo go kupilas - w abonamencie jest min rata za telefon, dlatego wlasnie przy roznych abonamentach ten sam telefon ma inna cene przy podpisywaniu umowy, jako, ze telefon jest twoj mozesz go sprzedac kiedy tyko chcesz, nawet przed koncem umowy

drugi problem, a raczej pytanie, mam odnosnie tel na karte.. mam umowe na 2lata ale juz teraz chce zrezygnowac...kara jest 400zł. czy, gdyby mi go ukradli albo sie zgubil to dadzą mi drugi czy umowa sie rozwiazuje sama?

dzieki za pomoc!!
w przypadku zgubienia telefonu czy jego kradziezy operator nie daje nowego telefonu, jedyna mozliwosc to nowa karta z tym samym numerem - w plusie to kosz ok 30 zl... w takim przypadku nie nastepuje rozwiazanie umowy...
wczesniejsze rozwiazanie umowy moze nastapic, z tego co pamietam,
1. z wniosku operatora - kiedy abonent nie wywiazuje sie z umowy tj nie placi rachunkow ale przy okazji moze trafic do reestru dluznikow i oczywiscie tak czy siak musi zaplacic rachunki, nie wiem jak jest w tym przypadku z kara za wczesneijsze zerwanie, patrzac na to, ze to telekomuna to pewnie terz trzeba zaplacic
2. z wniosku abonenta - placi wtedy kare w wysokosci ustalonej przez operatora

czyli jesli przeloze karte SIM z tej kom na karte do tel co kupie np w Media Markt za 500zł. to bedzie działac?? przeciez oni maja w tej umowie model zapisany...

hmm :niepewny:
w umowie zapisany jest numer telefonu, ktory kupujesz podpisujac umowe - nie oznacza to, ze tylko w tym jednym telefonie bedzie dzialac Twoja karta, karta bedzie dzialac w kazdym telefonie - przy przedluzaniu umowy dostajesz propozycje kupna nowego telefonu - byloby bez sensu gdybys nie mogla z niego kozystac;)

to jaki kupilas telefon jest zapisane w umowie bo to tak jakby podwojna umowa: abonencka i kupna-sprzedazy...
 

Ytr

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
wszystko fajnie, tylko...

przelozylam dzisiaj karte SIM do innego telefonu w Orange i nie moglam wlaczyc - trzeba wpisac oprocz PINu jakis specjalny kod

nigdzie nie mam tego zapisanego wiec klapa...
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
moze jednak nie byl to telefon orange? albo masz zablokowana karte i trzeba bylo wpisac PUK?
 

Ytr

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
był z Orange.

najpierw PIN a potem jakiś specjalny kod który chyba z księzyca mam wziasc...

PUK sie wpisuje jak źle 3razy wybierzesz PIN nie? ...
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
cos musialas naknocic... chyba, ze zle spojzalas i wystarczylo wpisac date;)
 

Ytr

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
przelozylam karte do innego tel w Orange wpisalam PIN i mi wyskakuje ze sa jakies ograniczenia i "wpisz kod specjalny"

jak nie wiecie to się przyznajcie, a nie od razu ze cos źle zrobilam
 
Do góry