Komitet Obrony Demokracji

M

MacaN

Guest
Herbatniczek napisał:
odmieniło sie im, raz chcą więcej Unii raz mniej, należy się dlatego przypatrywać temu z pewną obawą że to tylko koniunkturalna demagogia a nie poglądy
Owszem, ale nie oznacza to, że PiS jest zagrożeniem dla demokracji, Herbarniczku.
 
E

Elen

Guest
Nie chce mi sie juz tego tematu ciagnac.... Nic nie poradze MacaN ze patrzac na postawe, zachowanie, slowa ktore padaly... widze ze ktos sie kreuje na dyktatora. Kaczynski czy inny, ale tak to widze. Nie da sie wymazac niektorych wypowiedzi. A lud slucha, wyciaga wnioski i pamieta. I tak jest z kazdym politykiem, nie tylko z nim. Chyba ma swiadomosc tego co mowil. <niedobrze mi juz na to wszystko>
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
spokojnie poczekajmy aż wyjdą wszystkie problemy społeczne, które obecna władza zamiata pod dywan. Wtedy zobaczymy jak naród popiera PIS
i nie będą to infantylne demonstracje KOD a prawdziwi twardziele palący opony jak np górnicy. Ciekawe co wtedy powie PIS ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Danielu nie znajduję uzasadnienia ku myślom iż KOD (czy jego zleceniodawcy) dążą do wojny domowej, idzie o ferment i profilaktykę, Elyty przespały zmiany na Węgrzech, tutaj się piłują przed zmianami


1989 obalaliliśmy komunę i teraz wróciliśmy do tej samej sytuacji. Dyktatura PiS tak jak PRL, nienawidzi zachodu, opanowuje media, nietoleruje opozycji i promuje socjalizm
ja w 1989 byłem dorosłym człowiekiem (jak domniemywam ty niekoniecznie) niczego nie obalałem, to samo się przpoczwarzało, model ustalono w Moskwie, metody w Magdalence (parę szczegółów jeszcze wcześniej)


pisiory nie nienawidzą zachodu, oni są mu intelektualnie i emocjonalnie podporządkowani, tak jak Petru czy Tusk, ale myślą najpierw kraj potem zachód, a nie odwrotnie
nie wiem, w takim więc przypadku czym było "tolerowanie" opozycji przez mainstream gdy pisiory były opozycją, to jest fontanna hipokryzji po prostu

widziałem protest w Lublinie, sami emeryci (moja teściowa chciała się ze swoimi sierotami po pzpr - koleżankami wybrać, ale czynnik pogodowy przemówił jej do rozsądku, udało się żonie) + młodzieżówka platformy i kilka osób z nowoczerstwej
to nie ma nic wspólnego ze spontanicznym protestem społecznym, jest jego doskonałym zaprzeczeniem...


Rosja nie ma ani jednego rurociągu w Polsce, a za gaz płacilismy drogo z kontrakty podpisane przez PiS w 2006 roku

"przyjaźnią" po pozbyciu się Bartimpexu zarządzają Rosjanie (Polacy mają mniejszość), kontrakt podpisał później Pawlak, jak sam przyznał prywatnie (kolega z PSL wysoko-notowany) został zmuszony szantażem (co i tak mu nie pomogło), tak kontrakt zawarty przez pisiory płaciliśmy przez 3 lata, teraz płacimy w ramach tego „pawlakowego” stawkę ponad dwukrotnie wyższą niż Niemcy…



startował w ramach cookies i ma swoich posłów



Nie będzie bo Kaczyński to polityk proRosyjski, zapatrzony w Prorosyjskiego Orbana, prorosyjska Słowację
Jego antyrosyjska histeria jest prorosyjskością?



Dziś Kaczyński jest komunistą

masz jakiś niekompatybilny z językiem polskim słownik
nie widzisz jak kuriozalne pierdoły wypisujesz?
ośmieszasz sie, czy też to tylko silne emocje, nienawiść itp?


Unia jest TYLKO unia gospodarczą i nawet tutaj nie wykazuje się ŻADNĄ solidarnością.

Polska to NIEPODLEGŁE państwo NIEPODLEGŁE oznacza, że może sie z tej unii wypisać i nie musi tej unii ( niemcom ) płacić pieniędzy, jak oni sobie ustala sankcje. Zobacz Elen, że Polska nie może objąć Niemców sankcjami za cenzurę w mediach i nam Merkel nie będzie płacić milionów Euro.

Mnie sie nie podoba, zróbmy referendum i mogę się załozyć, że w tym referendum byśmy z UE wyszli.

Wybacz jesteś w błędzie, pis podpisując stając za traktatem lizbońskim skazał nas na ograniczoną suwerenność (dokończył jej likwidację Tusk), jedyną naszą szansą na odzyskanie suwerenności jest to, że UE samo nas wyrzuci, nasze wystąpienie jest obłożone tak bardzo, że byśmy jako Polska zbankrutowali, poza tym, ścieżka prawna jest też mało wesoła

Jak KOD będzie dalej robił manifestacje to będzie wojna domowa, bo oni do tego dążą. Spokojnie, wystarczy troche poczekać.
Nie ma stron wojny, więc wojna jest niemożliwa, kilkudziesięciu dziennikarzy i polityków, oraz stadko emerytów i młodszych, którzy uwierzyli w ichnią semantykę, z kim ma toczyć wojnę? Z rządem? Polakami? Bez żartów, niedługo wyłoży się gazwyb, tvn traci oglądalność…



Z przyczyn oczywistych, w Polsce nie ma szans na to, by wprowadzono ,,Zielone ludziki'' tak jak to miało miejsce na Ukrainie czy w Gruzji. U nas nie ma mniejszości rosyjskiej w takiej liczbie jak tam, więc nie ma mowy o ''prorosyjskich separatystach'' itp...
To zamyka histerię czy to Maciarewiczopodobnych czy innych osobników, pisałem o tym jakiś czas temu…



Unia nie jest państwem! Kto Ci takich głupot naopowiadał? UE jest unią gospodarczą! Tylko i wyłącznie!

Wiele cech państwowości posiada, chociaż nie jest sui generis państwem, jakby sobie tego ultrasy lewackie w rodzaju Schulza życzyły…


W Polsce sa problemy z demokracja.

I to prawda, mainstream dziennikarski i część polityków opozycji nie potrafi przyjąć wyników wyborów i się ośmiesza w sianiu chaosu, ale z czasem im przejdzie… smrodek żenującego spektaklu i gry na emocjach pozostanie…

tutaj taka konstatacja, przypomnę co pisałem o zjawisku nienawiści (w wątku o absorpcji muzułmanów w dziale religia), tak silne emocje się szybko wypalają,
można je podsycać, jak np. Lis wypluwając z siebie jad codziennie, ale z czasem i to powszednieje
i to głównie dzięki temu sianiu nienawiści PIS ma samodzielną większość, oni non stop monitorują różne tematy, robią non stop sondaże tematyczne, tak jak wcześniej zachowywali się zwyczajnie głupio, teraz odrobili lekcje
i oni oczekują wypowiedzi zachodnich polityków, gdyż te zapewniają im trwalsze poparcie, zwykli kowalscy przyjmują je jako walenie w Polskę, a nie PIS, ale Lisy itp tego nie chcą zauważać, im więcej agresji wymierzonej w PIS tym większa szansa/ryzyko przyspieszonych wyborów i samodzielna większość konstytucyjna (w sondaże IBRIS chyba nawet najwytrwalsi zwolennicy Nowoczerstwej nie wierzą)
kod-ownicy muszą przemyśleć strategię, kontynuacja dotychczasowych zachowań opozycji i mainstreamu, jest tym, na co PIS ma nadzieję, gdyż nikt nie będzie miał okazji zauważyć ichniej marnej udolności w samym rządzeniu
być może to co piszę, będzie trudnoakceptowalne, ale w swej naturze fanatyczne zachowania a'la Pan K czy AaronH to tylko rozemocjonowane odblaski demagogii (tutaj zakładam, że Aaron nie jest opłacany, gdyż w to nie wierzę, znam jednego takiego "przypadka" i jest dużo mniej odtwórczy i bardzo bystry w tym co robi, to kolega z klasy, z dużym doświadczeniem w marektingu, chyba, że jest tak, że on jedynie używa produkowanych przez takich jak Mariusz (mogę sobie pozwolić na ujawnienie imienia, a co tam...) gotowych lay'ów, ale nie wydaje mi się...)
 
M

MacaN

Guest
Brave napisał:
Nie ma stron wojny, więc wojna jest niemożliwa, kilkudziesięciu dziennikarzy i polityków, oraz stadko emerytów i młodszych, którzy uwierzyli w ichnią semantykę, z kim ma toczyć wojnę? Z rządem? Polakami? Bez żartów, niedługo wyłoży się gazwyb, tvn traci oglądalność…
Uważam, że nie masz racji. KOD popiera coraz więcej osób, widzę to po swoich znajomych, którzy nagle stali się bardzo aktywni politycznie ( m.in na faceboku ). Ktos to finansuje i nakręca spiralę. Pamiętaj, jak sie skończył majdan na Ukrainie. Tam też byli Ukraińcy i Ukraińcy. A skąd wiesz, czy pieniądze i u nas nie popłyną zza granicy?



Brave napisał:
Wiele cech państwowości posiada, chociaż nie jest sui generis państwem, jakby sobie tego ultrasy lewackie w rodzaju Schulza życzyły…
I nigdy nie będzie. Nie da się połączyć w jedno państwo kilkunastu państewek o ponad 1000 letniej historii wzajemnych waśni.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Elen, pragnę tylko przypomnieć, że Ci którzy teraz krzyczą w pochodach KOD, że nie ma demokracji, sami robili co mogli, by tej demokracji nie było. Zamknięcie strony intrernetowej antykomor, manipulacja mediami, nasyłanie służb na niewygodnych ludzi.


Zwróćcie uwagę na jedną rzecz. Mianowicie na to, kto idzie na czele manifestacji KOD-u. Schetyna, Petru, Kidawa Błońska. Co Ci ludzie mają wspólnego z demokracją? ;)
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Isen1822 napisał:
Elen, pragnę tylko przypomnieć, że Ci którzy teraz krzyczą w pochodach KOD, że nie ma demokracji, sami robili co mogli, by tej demokracji nie było. Zamknięcie strony intrernetowej antykomor, manipulacja mediami, nasyłanie służb na niewygodnych ludzi. Zwróćcie uwagę na jedną rzecz. Mianowicie na to, kto idzie na czele manifestacji KOD-u. Schetyna, Petru, Kidawa Błońska. Co Ci ludzie mają wspólnego z demokracją?
Antykomor obrażał Prezydenta i pisał nieudowodnione kłamstwa. Jestem zły na poprzedniną ekipę, że nie potrafiła konsekwentnie walczyć z zalewem kłamstwa na jaki pozwalała sobie ówczesna opozycja. POnieważ nikt nie reagował to zaczęli masowe demonstracje i wybuchła histeria. Cała ta wieloletnia intifada i masy ludzi, którzy na prawdę uwierzyli, że Polski rząd to zdrajcy, rządzą nami Żydzi, wszędzie pełno agentów, a samolot w smoleńsku zestrzelili Tusk z Putinem to ewenememt w skali światowej. Czegoś taiego w historii nie było, Ponieważ PiSowcy 8 lat obrażali PBK, Donalda Tuska, a teraz obrażają Polaków, czuję się w pełni uprawniony by ich również obrażać. Dlaczego nie mielibyśmy teraz o Dudzie mówić "Dudaruski" a Pani Premier "Szydło Matoł"? Za PO była pełna demokracja, która pozwalała nawet na obrażanie polityków. To zwykła, polska buta jakiej pełno w naszej historii. PiS to żaden wynalzek. To sarmaci w XVIII w i pieniacze rodem z I RP.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH a mam pytanie do Ciebie.
Dlaczego nie wyszedłeś na ulicę w obronie mediów i wolności słowa w ubiegłym roku, kiedy to ABW wtargnęło do redakcji tygodnika WPROST, konfiskując taśmy z nagraniami skompromitowanych ministrów polskiego Rządu?
Przecież to był jawny przykład ataku na media...Rząd za pomocą ABW zabiera dowody koronne w sprawie która Rządu dotyczy.
Nie robi tego Prokurator z nakazem Sądowym, sprawa nie trafia też do Sądu. Rząd nie chce powołać komisji.
To jest według Ciebie na co przykład? Przecież to są działania przypominające erę Stalinizmu.
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
danielr9 napisał:
AaronH a mam pytanie do Ciebie.
Dlaczego nie wyszedłeś na ulicę w obronie mediów i wolności słowa w ubiegłym roku, kiedy to ABW wtargnęło do redakcji tygodnika WPROST, konfiskując taśmy z nagraniami skompromitowanych ministrów polskiego Rządu?
Przecież to był jawny przykład ataku na media...Rząd za pomocą ABW zabiera dowody koronne w sprawie która Rządu dotyczy.
Nie robi tego Prokurator z nakazem Sądowym, sprawa nie trafia też do Sądu. Rząd nie chce powołać komisji.
To jest według Ciebie na co przykład? Przecież to są działania przypominające erę Stalinizmu.
poniewaz nie mial za to zaplacone

bycie platnym trollem na wyzszych levelach to nie hobby

a swetru tez dostal rozkaz zamkniecia sie na krotki czas i przestal byc pompowany, bo stwierdzono, ze wiekszosc Polakow nie ma do konca wypranych mozgow ;)

myle sie?
 
M

MacaN

Guest
danielr9 napisał:
AaronH a mam pytanie do Ciebie. Dlaczego nie wyszedłeś na ulicę w obronie mediów i wolności słowa w ubiegłym roku, kiedy to ABW wtargnęło do redakcji tygodnika WPROST, konfiskując taśmy z nagraniami skompromitowanych ministrów polskiego Rządu?
Ja bym chciał zadać te pytanie wszystkim zwolennikom KOD-u. Zadałem je już wcześniej, ale moje pytanie zostało zręcznie ominięte. ( Pewnie niewygodne, co? )
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przecież można bezinteresownie nienawidzieć PIS, i wtedy udział w manifestacji jest niemal moralnym obowiązkiem
 

apows

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
KOD to zwykłe sprzedawczyki, potrafią bronic tylko swoich prywatnych interesów które po zmianie rządu są zagrożone.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tylko że to działa w obie strony, bo za jakiś czas o rządzących będzie można mówić że tylko bronią swoich stołków
stołki są jedne, tylko d. się zmieniają
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Uważam, że nie masz racji. KOD popiera coraz więcej osób, widzę to po swoich znajomych, którzy nagle stali się bardzo aktywni politycznie ( m.in na faceboku ). Ktos to finansuje i nakręca spiralę. Pamiętaj, jak sie skończył majdan na Ukrainie. Tam też byli Ukraińcy i Ukraińcy. A skąd wiesz, czy pieniądze i u nas nie popłyną zza granicy?
to jasne, ja jednak dostrzegam zjawisko "zdychania" KOD, sam zjada swój ogon, bardziej mnie interesuje co Michniki i Pacewicze wymyślą po kodzie, bo ten projekt mocno przestrzelili

stołki są jedne, tylko d. się zmieniają
oczywiście i tak postrzega to wiele osób, część z nich ciągle ma nadzieję, że PIS jednak się będzie różnił od PO, czy będzie czas pokaże, na tą chwilę mieli dobre otwarcie (ale to wizerunek, który łatwo utracić)
mają szczęście że KE wczoraj ogłosiła, że będzie się przyglądać Polsce, więc mają więcej czasu
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Uważam, że nie masz racji. KOD popiera coraz więcej osób, widzę to po swoich znajomych, którzy nagle stali się bardzo aktywni politycznie ( m.in na faceboku ). Ktos to finansuje i nakręca spiralę. Pamiętaj, jak sie skończył majdan na Ukrainie. Tam też byli Ukraińcy i Ukraińcy. A skąd wiesz, czy pieniądze i u nas nie popłyną zza granicy?
PiS zrobił w 3 miesiące taki syf w naszym kraju, że nie potrzba finansowania aby ludzi wyprowadzić na ulicę, Każdy nawet przeciętnie inteligentny człowiek zorientował się z czym mamy do czynienia i się temu sprzeciwia. Dziwię się Tobie, że jeszcze wierzysz w ten rząd po tym co już zrobił. Już każdy wie, że chodziło im o władzę a nie Polskę.
 
E

Elen

Guest
apows napisał:
KOD to zwykłe sprzedawczyki, potrafią bronic tylko swoich prywatnych interesów które po zmianie rządu są zagrożone.
Doprawdy? a jakiez to interesy sa niby zagrozone? WSZYSCY na manifestacji to "sprzedawczyki"? :) A w rzadzie kto teraz siedzi? Prawi i sprawiedliwi patrioci tak? Radze otworzyc oczy.

Herbatniczek napisał:
tylko że to działa w obie strony, bo za jakiś czas o rządzących będzie można mówić że tylko bronią swoich stołków
stołki są jedne, tylko d. się zmieniają
Dokladnie.

AaronH napisał:
Uważam, że nie masz racji. KOD popiera coraz więcej osób, widzę to po swoich znajomych, którzy nagle stali się bardzo aktywni politycznie ( m.in na faceboku ). Ktos to finansuje i nakręca spiralę. Pamiętaj, jak sie skończył majdan na Ukrainie. Tam też byli Ukraińcy i Ukraińcy. A skąd wiesz, czy pieniądze i u nas nie popłyną zza granicy?
PiS zrobił w 3 miesiące taki syf w naszym kraju, że nie potrzba finansowania aby ludzi wyprowadzić na ulicę, Każdy nawet przeciętnie inteligentny człowiek zorientował się z czym mamy do czynienia i się temu sprzeciwia. Dziwię się Tobie, że jeszcze wierzysz w ten rząd po tym co już zrobił. Już każdy wie, że chodziło im o władzę a nie Polskę.
Zdecydowanej wiekszosci spoleczenstwa jednak nie trzeba juz przekonywac, Tak sie sklada, ze rzadzacy sami dbaja o to, zeby przekonac o swoich intencjach wlasnym postepowaniem. Smiem powiedziez, ze zanosi sie na to, ze PIS zapisze sie "czarna karta" w dziejach Polski. No chyba ze jakims cudem boskim przyjdzie opamietanie. Czego bardzo bym chciala. <mimo wszystko.> Albowiem nie zalezy mi na udowodnieniu swojej racji. Dla dobra tego kraju wolalabym sie jednak mylic.
************************************************************************************************************************************************************ I co moi drodzy? Mowilam, ze za INTERNET tez sie zabiora. Podoba Wam sie taka "kontrola"? Uwazacie, ze nic sie nie dzieje? *** Cyt: "Od 7 lutego służby będą mogły inwigilować obywateli jeszcze lepiej. W internecie też. Służby będą miały szersze możliwości inwigilacji obywateli. Sejm uchwalił nowelizację kilkunastu ustaw regulujących zasady pozyskiwania przez nie m.in. billingów i prowadzenia kontroli operacyjnej.

1. Jak było, a jak będzie?

Kontrola operacyjna oznaczała do dziś: podsłuch, przegląd korespondencji i przesyłek (na co zgodę wyraża sąd). Dane telekomunikacyjne to informacje, czyj jest numer telefonu komórkowego, wykazy połączeń, dane o lokalizacji telefonu oraz numer IP komputera. Służby sięgają dziś po nie w każdej niemal sprawie, bez względu na wagę przestępstwa (sąd dziś tego nie kontroluje).

Według przegłosowanych zmian kontrola operacyjna ma polegać na:

1. Podsłuchu
2. Podglądzie osób w "pomieszczeniach, środkach transportu lub miejscach innych niż publiczne"
3. Kontroli korespondencji (w tym elektronicznej)
4. Kontroli przesyłek
5. Uzyskiwaniu danych z "informatycznych nośników danych, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, systemów informatycznych i teleinformatycznych".

Zmiany oznaczają wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2014 r. o niekonstytucyjności części zasad inwigilacji - TK postulował o kontrolę sądową nad działaniem służb i niszczenie niepotrzebnych danych. Ale PiS jednocześnie zwiększył możliwości służb specjalnych.

2. Kontrola post factum

Projekt wprowadza zasadę, że właściwy sąd okręgowy miałby prawo do kontroli post factum pozyskiwania danych telekomunikacyjnych, pocztowych i internetowych. Łączny okres kontroli nie może przekroczyć 18 miesięcy (nie dotyczy to kontrwywiadu).

Mimo że TK postulował skrócenie okresu przechowywania billingów, w projekcie utrzymano ustawowy 12 miesięczny. Dane, które w ocenie prokuratora nie mają znaczenia dla postępowania karnego, mają podlegać niezwłocznemu zniszczeniu.

Zastrzeżenia do projektu wyrażali m.in. RPO, GIODO, Krajowa Rada Sądownictwa, Naczelna Rada Adwokacka i Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Postulowano m.in., by billingi można było pobierać tylko przy najpoważniejszych przestępstwach; by kontrola pobieranych danych była uprzednia, a nie tylko następcza; by jednostka była post factum informowana, że była inwigilowana oraz by powołać odrębny organ kontrolujący tajne służby.

3. Tajemnica spowiedzi tajna, lekarska już nie

Komisja administracji i spraw wewnętrznych rekomendowała przyjęcie wszystkich poprawek rządu - m.in., że:

1. Służby mogą pozyskiwać tylko te dane telekomunikacyjne, pocztowe lub internetowe, które nie stanowią treści danego przekazu (na pozyskanie treści musi się zgodzić sąd)
2. Jeśli służby uzyskają informacje będące tajemnicą obrończą lub spowiedzi, to będą one natychmiast niszczone przez służby
3. W przypadku innych tajemnic zawodowych (np. dziennikarskiej czy lekarskiej) to sąd decydowałby, czy będą mogły być one wykorzystane w postępowaniu, czy też zniszczone
4. Mali przedsiębiorcy telekomunikacyjni zostaliby zwolnienie z wymogu zapewniania na ich koszt urządzeń pozwalających służbom na dostęp do informacji.

4. "Zmiany wkraczają w prywatność obywateli"

Za nowelizacją opowiedziało się 232 posłów PiS (wszyscy biorący udział w głosowaniu) i 2 posłów niezrzeszonych. Przeciw było 131 posłów PO (na 133 głosujących). Dwoje posłów PO wstrzymało się od głosu: Marek Biernacki (b. koordynator służb specjalnych) oraz Teresa Piotrowska (b. szefowa MSW). Przeciwko zmianom opowiedziało się także 38 z 39 biorących udział w głosowaniu posłów klubu Kukiz'15 (1 wstrzymał się od głosu), 27 posłów klubu Nowoczesna (wszyscy biorący udział w głosowaniu), 16 - PSL (cały klub), 1 niezrzeszony. Teraz nowela trafi do Senatu.

Przed głosowaniem Marek Wójcik (PO) mówił, że proponowane zmiany wkraczają daleko w prywatność obywateli w internecie. Zastępca koordynatora ds. służb Maciej Wąsik replikował, że w ostatnim roku rządów PO "policja 60 tys. razy sięgnęła po dane internautów". Dodał, że nowela wprowadza - zgodną z rozstrzygnięciami TK - sądową kontrolę ich pobierania oraz niszczenie danych zbędnych dla postępowania.

5. Poprawki opozycji nie przeszły

W głosowaniu przepadły niemal wszystkie poprawki opozycji. Przyjęto tylko poprawki Nowoczesnej, by drobni przedsiębiorcy dostarczający usługi internetowe musieli zapewniać służbom warunki pobierania danych - ale tylko "stosownie do posiadanej infrastruktury".

Odrzucono poprawki PO, by ograniczyć sięganie po dane internetowe; by zapisać w ustawie, że po dane telekomunikacyjne sięga się, gdy inne metody okazały się nieskuteczne oraz by sieć telekomunikacyjna umożliwiała ustalenie osoby uzyskującej dane telekomunikacyjne, ich rodzaju i czasu dostępu.

Przepadła poprawka Nowoczesnej, by służby niezwłocznie informowały sąd o wystąpieniu o dane telekomunikacyjne.

6. "Nie można informować inwigilowanego, że był inwigilowany"

Nie przeszła też poprawka, by od decyzji sądu o zgodzie na wykorzystanie w postępowaniu karnym materiałów służb zawierających tajemnicę adwokacką, dziennikarską czy lekarską mogła się odwołać osoba, której tajemnica dotyczy (nowela daje to prawo tylko prokuraturze).

- Nie można informować obywatela, wobec którego zarządzono kontrolę operacyjną, że był inwigilowany" - mówił Wąsik.

Odrzucono również poprawkę, aby uzyskane przez służby informacje objęte tajemnicą dziennikarską, a nie tylko obrończą i spowiedzi, były niezwłocznie niszczone.

7. Wbrew TK pojawią się tzw. "dane internetowe"

Nowela ma wejść w życie 7 lutego. W grudniu 2015 r., podczas I czytania projektu, tylko klub PiS opowiedział się za dalszymi pracami. Cała opozycja krytykowała projekt jako zagrażający prawom obywatelskim i pozwalający na swobodną inwigilację internetu.

Podkreślano, że wbrew wyrokowi TK wprowadza on pojęcie "danych internetowych" - chodzi m.in. o informacje o rozpoczęciu i zakończeniu transmisji internetowej, a także o zakresie każdorazowego korzystania z usługi świadczonej drogą elektroniczną. Według opozycji nowela daje możliwość sięgania po dane internetowe nie tylko na potrzeby konkretnych postępowań, ale także dla "zapobiegania" przestępstwom i drogą online (a nie na pisemny wniosek, jak dziś).

Wnioskodawcy i rząd odpierali te zarzuty, podkreślając, że nie przewiduje się żadnych dodatkowych uprawnień dla służb. Po poprawce rządu służby mogą pozyskiwać tylko te dane telekomunikacyjne, pocztowe lub internetowe, które nie stanowią treści danego przekazu (na pozyskanie treści musi się zgodzić sąd). http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19480616,sejm-przyjal-zmiane-zasad-inwigilacji-przez-sluzby-co-sie-zmieni.html#MTstream
 
M

MacaN

Guest
Elen napisał:
Od 7 lutego służby będą mogły inwigilować obywateli jeszcze lepiej. W internecie też. Służby będą miały szersze możliwości inwigilacji obywateli. Sejm uchwalił nowelizację kilkunastu ustaw regulujących zasady pozyskiwania przez nie m.in. billingów i prowadzenia kontroli operacyjnej.
No i co? Będą robili to, co robili cały czas, tylko, że legalnie. Nie bój się, Ciebie raczej nikt inwigilować nie będzie, bo i po co? ;)



AaronH napisał:
Dziwię się Tobie, że jeszcze wierzysz w ten rząd po tym co już zrobił.
Ale co on takiego zrobił? No weź napisz, co takiego zrobił?

Wymienił tylko ludzi w mediach ( tak samo jak Platforma ) i zrobił zamach na Trybunał ( tak samo jak Platforma ). Co takiego zrobił ten rząd, że Platforma byłaby lepsza? :D

Ja dodam więcej - MON kupi za ponad 1 mld system OPL zrobiony w POLSCE. Wielki plus. Ukrócili szmacenie żołnierzy kontraktowych. Drugi wielki plus.

Nie wprowadzili obietnic wyborczych - minus, ale patrząc na te socjalistyczne pomysły, to bardzie mnie to cieszy.


Pytam więc, gdzie jest zagrozenie dla demokracji. Pytam także, dlaczego nie ustosunkowałes się do mojego pytania. Zarówno Ty, jak i Elen zręcznie omijacie niewygodne argumenty. Tutaj przytaczam cytat Daniela. Jesli chcesz prowadzić ze mną dalsza dyskusję, ustosunkuj się. W przeciwnym razie uznam, że wybierasz tylko wygodne fakty i nie ma sensu tracić na Ciebie czasu.



danielr9 napisał:
Dlaczego nie wyszedłeś na ulicę w obronie mediów i wolności słowa w ubiegłym roku, kiedy to ABW wtargnęło do redakcji tygodnika WPROST, konfiskując taśmy z nagraniami skompromitowanych ministrów polskiego Rządu?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
PiS zrobił w 3 miesiące taki syf w naszym kraju, że nie potrzba finansowania aby ludzi wyprowadzić na ulicę, Każdy nawet przeciętnie inteligentny człowiek zorientował się z czym mamy do czynienia i się temu sprzeciwia. Dziwię się Tobie, że jeszcze wierzysz w ten rząd po tym co już zrobił. Już każdy wie, że chodziło im o władzę a nie Polskę.
tzn? bo jeszcze piosiory zmian nie zaczęli, a politycy i dziennikarze czyli KOD wyszli na ulicę

"inwigilacja obywateli" to przepisane przepisy z ustawy produkcji PO, tej demokratycznej i dobrej...
uważam przepisy inwigilacyjne za obrzydliwe, ale to nie są pomysły PIS tylko PO...
mam nadzieję, że TK wywali je do kosza, lub senat "namiesza" wcześniej
swoją drogą dobrze medialnie to rozegrali wyciągając inwigilację dziennikarzy w tym samym czasie (przez demokratyczne PO, gdzie protesty były niepotrzebne przecież)
nieszczerość KOD wspaniale wyszła w wywiadzie Mazurka z szefem KOD.... polecam...
 
Do góry