Komitet Obrony Demokracji

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jakiś pisior poszedł trybem zabronienia manifestowania kod?
myślisz, że emeryci, gimbaza i korpowi pracownicy czują się wyobcowani?
pomyślałbym raczej o nieco sierocych manifestantach pis...
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 447
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Osoba która tworzy ten komitet jak odkrył Super E nie płaci alimentów na dzieci . Dzięki temu komitetowi unika odpowiedzialności za alimenty. Przestępca kieruje tym ruchem bo nie płacenie tych pieniędzy jest łamaniem prawa .Udowodnia to że została wynajęta przez Wyborczą i Lisa .Sądy boją się poruszać tą sprawę . Wysyłają komornika i wtedy krzyk że jest szykanowany.
 
E

Elen

Guest
Herbatniczek napisał:
wiesz ja bardzo nie lubię jak rządzcy, nieważne z jakiej partii, zaczynają oskarżyć manifestujących o burzenie porządku, o wichrzycielstwo. Za bardzo mam przed oczami tamte dawne czasy i dlatego tak bardzo krytykuję że ktoś nie rozumie czym jest prawo do manifestacji
Ano ja tez tego nie lubie Herbatniczku. Nie rozumieja czym jest prawo do manifestacji, bo sa wychowani w cieplarnianych warunkach z piwkiem w reku i 2 pilotami od Tv. Tacy mysla ze zycie to film s-f. Rozumie ten, kto doswiadczyl roznych restrykcji, albo byl ich swiadkiem.
 
K

kate2

Guest
pan k napisał:
Osoba która tworzy ten komitet jak odkrył Super E nie płaci alimentów na dzieci . Dzięki temu komitetowi unika odpowiedzialności za alimenty. Przestępca kieruje tym ruchem bo nie płacenie tych pieniędzy jest łamaniem prawa .Udowodnia to że została wynajęta przez Wyborczą i Lisa .Sądy boją się poruszać tą sprawę . Wysyłają komornika i wtedy krzyk że jest szykanowany.
Autoryetet jak się patrzy ;)

1240569_1704139059823040_4500843031623856678_n.jpg
 
M

MacaN

Guest
Elen napisał:
Ano ja tez tego nie lubie Herbatniczku. Nie rozumieja czym jest prawo do manifestacji, bo sa wychowani w cieplarnianych warunkach z piwkiem w reku i 2 pilotami od Tv. Tacy mysla ze zycie to film s-f. Rozumie ten, kto doswiadczyl roznych restrykcji, albo byl ich swiadkiem.


Herbatniczek napisał:
pokolenie gier komputerowych i youtube
ehhh... O ile Herbatniczek rzeczywiście żył w czasie wielkich restrykcji, o tyle Ty Elen jesteś młodsza od moich rodziców, a już oni żyli w tych stosunkowo dobrych czasach, a wydarzenia takie jak stan wojenny pamiętają z perspektywy dziecka.

Równie dobrze ja mógłbym się wypowiadać o tym, jak pamiętam lata 90, bo przecież w nich żyłem.

Ponadto nie zapominajcie, że PiS jest popierane GŁÓWNIE przez pokolenia emerytów, więc argumenty o " pokoleniach YT i gier komputerowych " są wybitnie nietrafione.

Naprawdę, zamiast wytaczać argumenty dot. wieku lepiej używać jakichś innych, merytorycznych. Przed chwilą wytoczyłem Wasze działo, mam nadzieję, ze poczuliście się tak miło jak ja, gdy wytoczyliście je pierwsi.



Manifestują głównie młodzi ludzie, więc mają oni jakieś tam pojęcie o prawie do manifestacji. Ponadto kiedy manifestowali gdy przy władzy było PO, nazywano ich przestępcami. Gdy manifestują przeciw rządom PiS nazywa się ich obrońcami demokracji, czy tylko ja widzę tutaj niezłą hipokryzję?

Pokolenie YT, o którym piszesz, Herbatniczku to te pokolenie, które ma w głębokim poważaniu to, co się dzieje w świecie polityki. Im jest wszystko jedno, czy u władzy jest PiS, PO, Lewica, Korwin, czy ktokolwiek inny. Nie mają zielonego pojęcia o tym, co się dzieje w ich kraju i nic ich to nie obchodzi. To pokolenie tzw. lemingów, ludzi, którzy zajmują sie tylko ilością wypitej wódy na imprezie i ilością zaliczonych panienek.

Ulegają modom. Jeśli zrobisz modnym marsz przeciw PiSowi, to wyjdą ( może ) na ulice, ale jeśli przejmiesz odpowiednie sektory mediów i wmówisz im, ze modne będzie poparcie elektoratu Kaczora, to wyjdą naprzeciw Petru i Kopacz. Naprawdę chcecie mieć w kraju takich obrońców demokracji?
 
E

Elen

Guest
MacaN napisał:
ehhh... O ile Herbatniczek rzeczywiście żył w czasie wielkich restrykcji, o tyle Ty Elen jesteś młodsza od moich rodziców, a już oni żyli w tych stosunkowo dobrych czasach, a wydarzenia takie jak stan wojenny pamiętają z perspektywy dziecka.
Ty sobie chyba jaja robisz? Bez mala wiekiem moglbys byc moim synem. Nie tylko o sam stan wojenny (w szkole podstawowej bylam wtedy) chodzi, ale o caly klimat tamtych lat. Odkad sie urodzilam te tematy rewolucyjne byly przewijane non stop w moim domu wielopokoleniowym, a i sama -jako dziecko- stalam z matka po koszmarnych kolejkach, wiec wiem jak sie zylo i doskonale pamietam owczesne czasy, przemowy telewizyjne. Dziadek stale to sledzil, zreszta rodzice tez. Tego nie mozna zapomniec. wierz mi.

Wiesz Twoje rozumowanie jest chyba na zasadzie - dzieci sa durniutkie i nic nie pamietaja i nie rozumieja. Otoz, mylisz sie.

Zreszta nie o sam wiek tu chodzi, lecz o sposob patrzenia na te sprawy.
 
M

MacaN

Guest
Tylko potwierdziłaś moje słowa, po stanie wojennym było już tylko lepiej, wielokrotnie rozmawiałem o tym z rodziną, stanie w kolejkach nazywasz restrykcjami? Serio? Właśnie o to chodzi, że Ty pamiętasz już rewolucyjne tematy, lepsze czasy.

Mój ojciec tez pamięta stan wojenny z perspektywy dziecka z podstawówki, a stuka mu 50 lat wyobraź sobie. Podawanie argumentu wieku w momencie, gdy dookoła mnie żyją sami ludzie, którzy dobrze pamiętają lata 80 jest wręcz śmieszne. Tak jak napisałem, nie jestem lemingiem i interesowałem się tym, co się wtedy działo. Mało tego, uważam, że nikt z nas nie ma prawa mówić jak wtedy wyglądała polityka, bo nikt nie znał jej od podszewki.

Przyklad? Niech nim będzie stan wojenny. Skąd wiesz, czy nie został wprowadzony w obronie Polski? Na granicach stało wojsko Rosyjskie. Skąd wiesz, czy gdyby nie stan wojenny, to rosjanie nie weszliby do nas jak do Czechosłowacji?


Elen napisał:
Zreszta nie o sam wiek tu chodzi, lecz o sposob patrzenia na te sprawy
Więc właśnie o tym napisałem powyżej. Szkoda, ze odniosłaś się tylko do fragmentu o wieku. Bo tak jak napisałem, manifestacje i te rewolucyjne nastroje panują głównie wśród młodzieży o której tak pięknie piszecie z Herbatniczkiem.

Mówi wam coś ACTA? Gdyby nie miliony MŁODYCH ludzi z tzw. pokolenia YT, to teraz byście mieli ( za sprawą Platformy, dziś broniącej demokracji ) takie restrykcje w internecie, że HO-HO.
 
E

Elen

Guest
MacaN napisał:
Przyklad? Niech nim będzie stan wojenny. Skąd wiesz, czy nie został wprowadzony w obronie Polski? Na granicach stało wojsko Rosyjskie. Skąd wiesz, czy gdyby nie stan wojenny, to rosjanie nie weszliby do nas jak do Czechosłowacji?
Ja nic takiego nie napisalam, nie rozpedzaj sie tak, widac zle zrozumiales.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Elen napisał:
Ano ja tez tego nie lubie Herbatniczku. Nie rozumieja czym jest prawo do manifestacji, bo sa wychowani w cieplarnianych warunkach z piwkiem w reku i 2 pilotami od Tv. Tacy mysla ze zycie to film s-f. Rozumie ten, kto doswiadczyl roznych restrykcji, albo byl ich swiadkiem.
Ciekawy sposób tłumaczenia sobie tego, że demonstrować w KOD poszło tysiące ludzi...a 40 milionowym kraju.
Tylu aktywistów - fanatyków zebrało PO, SLD i Nowoczesna, stąd taki wynik. To jest proste i oczywiste.
Żaden normalny człowiek bezpartyjny nie powie, że PiS robi coś gorszego niż robiła przez całe lata PO, która nie tylko w dupie miała demokrację w postaci odrzucania projektów obywatelskich, wniosków o referenda w kluczowych dla obywateli sprawach...to jeszcze ignorowała wyroki TK w aż 48 sprawach.
Nawet ostatnie wydarzenia - imigranci. Przecież przyjmowanie ich do naszego kraju wbrew woli narodu, który we wszystkich badaniach wiekszościowo ich w Polsce sobie nie zyczy jest niczym innym jak niszczeniem demokracji i to w takim dosłownym i literalnym znaczeniu. Czym bowiem jest demokracja, jeśli większość narodu nie ma prawa głosu w tak ważnych sprawach? Kiedy decyzje podejmuje się przy stołach zza kotary. To jest dyktatura a nie demokracja. Tej dyktaturze tworzonej przez PO, naród powiedział NIE.
 
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
273
Punkty reakcji
38
Sa Mara napisał:
Niestety, widmo kaczyzmu stało się realne i pokazało swoją najgorszą twarz.
Dawno się tak nie uśmiałem. Ciekawe ile wam płacą za te bzdety :)


Sa Mara napisał:
Demokracja jest mocno zagrożona (...) - Mariusz Kijowski , założyciel KOD
Ciekawe dlaczego miesiąc temu zrezygnował z pracy w PZPN, gdzie zarabiał 7 tysięcy miesięcznie. jednoczesnie zalega na 80 tysięcy z alimentami.... Ktoś obiecał mu większe benefity :D:D:D żalosne
Sa Mara napisał:
Niestety, widmo kaczyzmu stało się realne i pokazało swoją najgorszą twarz. W parę dni partia Kaczyńskiego dokonała kilka zamachów na naszą demokrację. Nastąpiło dokładnie to, czego każdy się spodziewał, wprowadzenie dyktatury i stopniowe odchodzenie od standardów demokratycznych. PiS zawłaszcza sobie kolejne sfery życia publicznego i nie ma żadnych oporów! Chcą nawet przejąć niezwisłe sądy w postaci Trybunału Konstytucyjnego. Czym to się skończy?

Wyraźmy swój sprzeciw!

https://www.facebook.com/KomitetObronyDemokracji/

Demokracja jest mocno zagrożona, niektórzy mówią, że doszło do zamachu stanu i zbliża się totalitaryzm. Dlatego chcemy bronić demokracji. Nie opowiadamy się za jakąkolwiek partią polityczną, nie walczymy o władzę ani przeciw konkretnym ludziom - Mariusz Kijowski , założyciel KOD

Swoje poparcie dla ruchu wyraziły już takie osoby jak:
Monika Płatek, Jan Hartman, Anne Applebaum, Ziemowit Szczerek, Renata Kim, Jarosław J. Szczepański, Hanna Samson, Jacek Kubiak, Grażyna Staniszewska, Jerzy Wójcik, Aleksandra Klich, Piotr Bratkowski, Tomasz Kasprowicz, Agnieszka Grzybek, Andrzej Potocki, Jarosław Lipszyc, Bianka Mikołajewska, Cezary Łazarewicz, Piotr Pytlakowski, Alek Tarkowski, Leszek Jażdżewski, Edwin Bendyk, Grzegorz Rzeczkowski.

12226933_1663321167239304_1533968294036070768_n.jpg
Doucz się - https://www.youtube.com/watch?v=EJXUY3M_HPk
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Kijowski jak każdy rewolucjonista ma dystans do spraw finansowych, żyje ideą

ale chyba powinniśmy rozmawiać o tym co mówi a nie jak wypełnia obowiązki alimentacyjne, wielu polityków ma takie czy inne grzeszki na sumieniu
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jak Peło rządziło i pisory jakieś tam manifestacje urządzały, to jazdy pogardy przelatywały przez wszystkie mainstreamowe media
co zabawne i straszne zarazem, to wichrzycielstwo odmieniano też przez przypadki (to pokazuje, że PIS, nie odbiega zbyt daleko w warstwie frazeologicznej od PO)

Ponadto nie zapominajcie, że PiS jest popierane GŁÓWNIE przez pokolenia emerytów, więc argumenty o " pokoleniach YT i gier komputerowych " są wybitnie nietrafione.
macan wygrało w każdej kategorii wiekowej, przegrało tylko wśród dyrektorów/kierowników średniego szczebla i więźniów

Manifestują głównie młodzi ludzie, więc mają oni jakieś tam pojęcie o prawie do manifestacji.
w Lublinie 80% stanowili emeryci, koleżeństwo mojej teściowej się zwoływało...



Pokolenie YT, o którym piszesz, Herbatniczku to te pokolenie, które ma w głębokim poważaniu to, co się dzieje w świecie polityki. Im jest wszystko jedno, czy u władzy jest PiS, PO, Lewica, Korwin, czy ktokolwiek inny. Nie mają zielonego pojęcia o tym, co się dzieje w ich kraju i nic ich to nie obchodzi. To pokolenie tzw. lemingów, ludzi, którzy zajmują sie tylko ilością wypitej wódy na imprezie i ilością zaliczonych panienek.

Ulegają modom. Jeśli zrobisz modnym marsz przeciw PiSowi, to wyjdą ( może ) na ulice, ale jeśli przejmiesz odpowiednie sektory mediów i wmówisz im, ze modne będzie poparcie elektoratu Kaczora, to wyjdą naprzeciw Petru i Kopacz. Naprawdę chcecie mieć w kraju takich obrońców demokracji?
nadzwyczaj trafnie, mam kolegę, w pracy (rozsądnego), który opowiada, że wśród jego znajomych takich jest zdecydowana i przytłaczająca większość, ma jednego kolegę ciepło patrzącego na PIS, oraz parę wyznawców poglądów aktualnie prezentowanych w TVN, jak zacytował, na jakiejś imprezce, ci religijni zaczęli utyskiwać na Kaczora, jak nim pogardzają, jak go nienawidzą, etc, na pytanie tamtego pisiorka, co im zrobił (było to pod koniec ubieglego roku), ci byli w stanie wypluwać z siebie slogany, że rzuca kłody pod nogi rządzącym, że robi jakieś głupie demonstracje smoleńskie i jest kurduplem, na pytanie tamtego, w czym i w jaki sposób przeszkadza tym którzy mają większość i mogą przegłosować, że słońce wschodzi na zachodzie i zachodzi na wschodzie, czy są przeciwnikami wolności manifestowania i czy wiedzą, że Tusk jest 3cm wyższy, jeden z nich krzyknął: "pie...y kurdupel" i na tym skończyła się dyskusja
(tu warto dodać, że ci religijnie wobec PO, a teraz chyba Petru nastawieni to ludzie, którzy jednego dnia w życiu normalnie nie przepracowali, mający za rodziców, lekarzy, dyrektorów, prawników - innych przypadków brak, generalnie to ludzie lat 26-30, wg. opisu kolegi paczka ok 25 osób, z których 20 osób, na najdokładniej "w d..e" to co się w kraju dzieje


Mówi wam coś ACTA?
jakoś arcydemokratyczne PO nie miało z tym problemu, a i chyba Rzepliński też...
co zabawne, dużo wredniejsze rzeczy PO przepchało przez Sejm, bez najmniejszego echa...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i pewnie dlatego PIS stwierdziło że skoro oni mogli to i my też
 
K

kate2

Guest
Jak to podsumował Kolonko w swoim ostatnim materiale wideo: ,, Żal mi was'' (tych, którzy walczycie sami nie wiecie o co i o kogo i solidaryzujecie się tylko na hasło: Kaczyński i PiS). Wkręcajcie się dalej....ale wiedzcie, że to przez wasze wychodzenie na ulice i robienie wojny w szklance wody będzieemy mieć majdan w Polsce.
Widać dobitnie, że ktoś pisze scanariusze dotyczace naszego kraju a Wy chętnie bierzecie role statystów. Nikt za was ani o was nie walczy. To jest walka o posady i wpływy.

Demokrację PO i cała reszta ma głęboko w ........ Głos ludzi się nie liczy , co pokazało wyrzucenie do kosza inicjatyw z podpisami obywateli w różnych kwestiach.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Herbatniczku, dokładnie tak akcja=>reakcja
podobnie jak kiedyś "dożynanie watahy"=teraz "wycinanie platformiarzy"

kate, ja nasz pseudodemokratyczny system nazywam ochlokracją sterowaną oligarchicznie (ochlos = tłum) jest manipulowany (nie ważne przez kogo), a wszystkim sterują ludzie, którzy mają nawet swoje pacynki z telewizora czy gazety w d..e, myślę, że PO, celowo grało na to aby dobrze przegrać (stąd nieznana wcześniej ilość łajna w kampanii wyborczej, pobili jak się wydawało nie możliwe do pobicia już rekordy)
pułapek jak z TK jest zapewne parę, wystarczy sobie przeanalizować jak prowadzili kampanie "niezależnego Komorowskiego", postawienie na szczycie niezbyt rozgarniętej Kopacz też jest przykładem, ona już miała swoje 5 minut i za parę lat mało kto będzie o niej pamiętał (mimo bicia piany przez media mainstreamowe), mnie zastanawia co innego, skoro władze PO wiedziały o tym, że Martin Schulz będzie reanimował trupa UW, a chwilę później w tvn ogłoszono sondaż IBRIS (tego samego) dający nie istniejącej partii Balcerowicza 11% (24 kwietnia Balcerowicz miał rajzę po mediach mainstreamowych o tym jakie to on ma plany), lecz jak zapewne się okazało, ma na tyle zużytą twarz, że wyciągnięto z kapelusza jego teczkowego (Petru) i już 31.05.2015 założono stowarzyszenie nowoczesna, o tym jak było to histeryczne działanie świadczy chociażby to, że Petru występował pod nazwą nowoczesna.pl (gdy tę domenę, posiadała już inna firma)
rzecz w tym jak będzie prano i w jakich kierunkach dokładnie (bo kto i jak będzie brainwashing robił tajemnicą nie jest)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
o ile sobie przypominam w czasach I RP już po potopie szwedzkim tłum szlachecki był dokładnie taki sam, magnaci podpuszczali ten tłum aby robił to co im wygodne, dziś blokować obrady a jutro nie, czyli historia zatoczyła koło
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiesz dużo masz w tym racji, ale wtedy jeszcze było zbawienne liberum veto (uważam, że było ratunkiem, a nie gwoździem do trumny, jak się wielu wydaje)
 
Do góry