Kolumny Altus 110 Co Sądzicie?

Status
Zamknięty.

mrkosa

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
290
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
z wielu miejsc
Witam mam zamiar zakupić wlasnie takie kolumny i chcialbym sie dowiedziec co sadzicie na ich temat i ewentualnie co byscie mogli zaproponowac w tej cenie. Poszukuje rowniez jakiegos amplitunera i moze ktos wie jaki bylby najlepszy dla tych wlasnie kolumn. Pozdrawiam!
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
No wiec tak od altusów nie oczekuj super dźwieku, to konstrukcja z lat 80 duzo hasłasu w zakresie srednich i wysokich tonów, bas nie zejdzie nisko i bedzie cichszy wzgledem reszty. moc RMS tych kolumn to ok 50 wat wiecej nie da rady.

Co do polecenia innych to nie znam Twoich preferencji słuchowych i co chcesz słuchać no i zakres finansowy.

Odnośnie amplitunera moze sprecyzuj co Ty chcesz kino domowe czy odsluch muzyki bo to 2 rozne rzeczy na wzajem wykluczajace sie.
 

Artur_87

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
propnowal bym dolozyc troche grosza i kupic altusy 140 maja wiecej basu niz 110.
Tylko pamietaj aby te kolumny byly na oryginalych glosnikach, a jezeli byly regenerowane to na elementach Tonsila
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
i po co pakować wiecej kasy w takie samo badziewie na jedno wyjdzie czy 140 czy 110 oba sa kiepskie. przecietna 2drozna konstrukcja na dwóch 16 da tyle samo basu i niżej zejdzie i bedzie lepsza sekcja wysokotonowa.
 

arekg18

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
MOgę powiedzieć tyle!, Za 350-450Zł Wątpię czy kupisz coś w podobnym stylu!!! A jeszcze dodajmy że altusy 110 cechują się wyjątkową żywotnością!!! Sam posiadam paroletnie i .....nie ma mowy o usterkach. Dla poprawienia dzwięku wymieniłem cewki w szyczkach na 100w i w serwisie wymienili w kolumnach górne zawieszenie z membranami-także basu nie brakuje:) A jeśli komuś te kolumny nie pasują, to niech zakupi sobie JBL 500w(również posiadam) to poczuje pierd......olnięcie:) Z tym że za takie coś wydamy 1500zł za sztukę(używaną!!!!) Moje Altuski są na sprzedaż. Teraz czekaja mnie "kamasze" więc nie przydadzą mi się. Altuski w stanie idealnym + maskownice i podstawki-cena do uzg 400zł E-mail arekg18@o2.pl

lub gg: 5981596
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Za 350-450Zł Wątpię czy kupisz coś w podobnym stylu
no napewno konstrukcja z lat 80 cena 400 zł, wsponienia z prl-u bez cenne

.nie ma mowy o usterkach
a to
górne zawieszenie z membranami-także basu nie brakuje:)

a pozatym zwrotnica w altusach to padło.

nie trzeba 1500 zł wydawac zeby miec co lepiej grajacego tonsil w podobnej cenie ma cos lepszego.

niskotonówka gdn 25/40 ktora jest altusach 110 potrafi być zjedzona pod wzgledem basu przez głosniki o średicy 18 - 20 cm, posłuchaj nowych konstrukcji.

a pozatym poczytaj opinie na forach audio to sie przekonasz.
 
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam mam zamiar zakupić wlasnie takie kolumny i chcialbym sie dowiedziec co sadzicie na ich temat i ewentualnie co byscie mogli zaproponowac w tej cenie. Poszukuje rowniez jakiegos amplitunera i moze ktos wie jaki bylby najlepszy dla tych wlasnie kolumn. Pozdrawiam!


Witam! Od wielu lat na biezaco sledze poczynania firmy Tonsil. Na pocztku mialem Altony 110, potem Voyager 350, a nastepnie Altusy 110 i 140. to byly lata mojej "mlodosci". Dziewiec lat temu nabylem Altusy 300, ktore sprzedalem z przyczyn osobistych 4 lata temu. Zakupilem za pieniaze ktore za nie dostalem kolumny firmy niemieckiej L&S, pod kino domowe Onkyo.
Jednak ich jakosc wiele pozostawia do zyczenia. To samo tyczy sie wszystkich zagranicznych kolumn, dostepnych na polskim rynku, gdzie wiecej placi sie za nazwe, nie adekwatna do jakosci wyrobu.
Slyszalem wiele glosow, ze firma Tonsil upadla i nic juz nie produkuje.
Z radoscia dowiedzialem sie, ze jest jednak calkiem inaczej!
Teraz jestem znow dumnym posiadaczem kolumn Altus 300 i kolumn fenix centralny i satelitarne. Do pelnego szczescia brakuje mi tylko subwoofera Aktiv 200.
Tak wiec z produktow firmy Tonsil da sie stworzyc zestaw pod kino domowe, z gwarantowanym super dzwiekiem i mozliwoscia regeneracji starych glosnikow.
Polecam firme Tonsil i kieruje na strony internetowe. Tam znajdziesz wszystkie niezbedne informacje!
Altusy 110 sa bardzo dobre i nie wymagaja rekomendacji! Sama nazwa mowi samo za siebie!
A po drugie kieruj sie sluchem i wlasnym gustem, a nie opiniami ludzi chwalacymi zagraniczne kolumny. Sprawdz i sam osadz!
Jak sprzedalem Altusy 300, dopiero wtedy zobaczylem jakie popelnilem glupstwo, kierujac sie zdaniem sprzedawcow zagranicznego sprzetu, kiedy szukalem malego zestawu do kina domowego ze wzgledu na mniejsze pomieszczenie.
Jednak Altusy nadaja sie za bardzo pod amplituner. Polecam wykozystac pelna dynamike zestawow pod wzmacniaczem.
Jezeli potrzebujesz wiecej porad to podaje moj nr GG 1024138 lub e-mail: piotrwojciechowski2@wp.pl.
Pozdrawiam serdecznie!
 

mario1973

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2007
Posty
62
Punkty reakcji
0
No wiec tak od altusów nie oczekuj super dźwieku, to konstrukcja z lat 80 duzo hasłasu w zakresie srednich i wysokich tonów, bas nie zejdzie nisko i bedzie cichszy wzgledem reszty.


Zgadza się, mam dokładnie taką samą opinię.

Co do polecenia innych to nie znam Twoich preferencji słuchowych i co chcesz słuchać no i zakres finansowy.


oooo i tu trafiłeś w sedno - może jego preferencje słuchowe są dopasowane do Altusów. Dzwięk z Altusów może się podobać.
m.in. pasuje do DiscoPolo .... - w końcu wywodzą się z tych samych lat


M
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
rzeczywiscie 110 brzmia niezbyt ciekawie. kolega ma taki zestaw, slucha metalu i wysokie tony zagluszaja bas, tak ze jesli podkreci na maxa to uszy bola, a jak zrobi cicho to nie slychac nic.
natomiast jesli chodzi o nowe konstrukcje Tonsila to sa one na bardzo przyzwoitym poziomie. sam posiadam zestaw kina domowego Zentaurus (2x180W, satelity 2x75W, centralny 100W i subwoofer 100W). nie narzekam bo swietnie sie spisuja zarowno przy ogladaniu filmow jak i przy odsluchu muzyki.
PS. Tonsil caly czas produkuje, tyle ze mniej - syndyk zabral im kilka hal produkcyjnych.
 
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
rzeczywiscie 110 brzmia niezbyt ciekawie. kolega ma taki zestaw, slucha metalu i wysokie tony zagluszaja bas, tak ze jesli podkreci na maxa to uszy bola, a jak zrobi cicho to nie slychac nic.
natomiast jesli chodzi o nowe konstrukcje Tonsila to sa one na bardzo przyzwoitym poziomie. sam posiadam zestaw kina domowego Zentaurus (2x180W, satelity 2x75W, centralny 100W i subwoofer 100W). nie narzekam bo swietnie sie spisuja zarowno przy ogladaniu filmow jak i przy odsluchu muzyki.
PS. Tonsil caly czas produkuje, tyle ze mniej - syndyk zabral im kilka hal produkcyjnych.


Witam! Tylko nie do konca sprecyzowales, dlaczego syndyk zabral pare hal. zawdzieczac to mozemy tylko japonskiemu koncernowi Pioneer, ktory mial za zadanie wyeliminowania z rynku krajowego konkurencji. A nawiasem mowiac, caly polski przemysl runal po wejsciu demokracji.
Wielu uzytkownikow "nacielo sie" na wszelkiego rodzaju "wynalazki", kina domowe typu Yamaha, Onkyo, Pioneer, gdzie sie mija z celem, jak i z dzwiekiem. a ich cena jest oszalamiajaca.
Sprzet ten, bez subwooferow aktywnych wypada jak amplitunerki w drewnianej obudowie. Gdzie poza dolaczonym uniwersalnym glosnikiem nie bylo zadnej rewelacji. Tylko pusty dzwiek, pozbawiony sopranow i bassow. A surroundy chodza tak nedznie, nawet przy poteznie drogich kolumnach zagranicznych, ze nieliedy zastanawiam sie po co one wogole wisza?
Dzisiejsi uzytkownicy Diory 504, wiedza co to przadny dzwiek. I takiego sprzetu sie dzisiaj szuka.
Mam nadzieje, ze uzytkownicy porzadnego sprzetu, nie dadza sie nabrac na wynalazek kina domowego! Na prawde nie warto!
A taki sprzet bez subwoofera aktywnego, ktory pozera dodatkowa ilosc pradu, z obracajacego sie u nas licznika, wypada bardzo kiepsko.
Spotkalem sie na forum, z problemem, ze mozna spalic Altusy 140 przy wzmacniaczu 2x25W. To samo tyczy sie subwooferow z gumowym zawieszeniem.
Pozdrawiam. Piotr Wojciechowski.
 

krisson

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich!!!

Zwracam sie z uprzejmą prośbą:

Kupilem właśnie te glosniki o ktorych mowa w temacie i mam dylemat.
Nie wiem jaki wzmacniacz lub może amplituner do nich podlaczyc.
Z góry mówię że chciałbym jak najtaniej i najliepiej;)
Myslalem tez nad ich podlaczeniem do kompa , ale najpierw musze pomyslec nad wzmacniaczem i licze na wasza pomoc.
Z gory dziekuje.Pozdrawiam.
 
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
jakiś wzmacniacz który dysponuje mocą 70-80W rms przy 8 omach
Witam! Do altusów 110 bardzo dobre były wzmacniacze DIORY 504. Obecnie na rynku są tylko amplitunery a wzmacniacze z kiepską jakością dźwięku.Nie polecam amplitunerów brak dynamiki a wzmacniacz to tylko taki który przy podłączeniu kolumn 8 omowych będzie miał 80W rms to musi mieć przy 4 okoł omach 130W. Może mieć więcej uzyskasz większą dynamikę.Zapraszam na GG. 1024138
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Stare dobre poczciwe "Altusy" :).....bardzo wydajne kolumny o miekkim basie i sympatycznym gwizdku (trzeba tylko podmienic kondensator z 3.3 mikro na 1,5 mikro farrada przy gl. wysokotonowych). Oczywiscie glosniki musza byc od "Tonsila" - wszystkie :D.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
ja altus ma miękki bas to ja nie mam słuchu, co do wysokotonówki to nie brzmi za specjalnie w końcu to tubowy głośnik
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Hmmm.....widze po postach, ze Jestes przeciwny wszystkim "Altusom" wiec nie bede sie pocic, zeby Cie do nich przekonac. Duze podlo, duza dobrze zawieszona membrana musi dawac "miekki" bas i daje, chyba ze sluchamy muzy poprzez "amatora stereo" :D. Mialem przyjemnosc uczestniczyc w malym experymencie : CD Denon, Wzmacniacz Yamacha i Altusy 140. Taki sam zestaw z kolumnami Technicsa i kochane "altuski" doslownie zmiazdzyly kolumny Technicsa.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Akurat siedzę trochę w audio, słuchałem wielu różnych głośników i wiem że altus nie gra.

Duża mebrana to nie jest bo w altusach była max 12 cali a są dużo większe. Wielkość obudowy nie ma nic do grania bo np taki it mds 08 zagra w 16 litrach i zejdzie niżej od altusów, a ma tyko 8 cali.

Co do Twojego eksperymentu to porównałeś pewnie podobną półkę i zjadły pod względem hałasu.
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Przeciez mowimy o kolumnach w przedziale cenowym odpowiadajacym "altusom" .....nie interesuja mnie glosniki za paredziesiat tysiecy zlotych bo mnie nie stac.....do zwyklego uzytku domowego poskie tonsile + wzmachol np. Technics 2x110 Watt w zupelnosci wystarcza. Nie wstawie do pokoju wiekszych glosnikow niz 30 cm z buda bo musialbym przez nie skakac a tyle maja 140-ki.

Moze zostawmy ten temat bo zaczyna nam sie sytuacja wymykac z pod katroli....tego by jeszcze brakowalo.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Czy ja piałem o większych i droższych podałem ci przykład niskotonówki mniejszej w takiej samej cenie jak ta z altusów która zagra lepiej. I kolejna rzecz wielkość głośnika nie mówi o wielkości obudowy.

ok jak chcesz zakończyć temat to nie ma problemu, bo i tak widzę że wiedzę musisz uzupełnić na większe dyskusje.
 

Wujek Tadeusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
67
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Z kątowni
Hmmm...... Do takich nieco starszych kolumn proponuje również jakiś nieco starszy amplituner.......tak żeby ładnie wyglądało razem.......... ja osobiście mam Tonsile 40W na 500m sześciennych większych nie potrzebuje.... polecam amplituner stereo tosca.....ja mam 303 ale tobie polecam coś z większym wzmacniaczem.......
 
Status
Zamknięty.
Do góry