Kolczyk - helix

tfojamama

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
62
Punkty reakcji
2
Miasto
3city
Niedawno (ok miesiaca temu) zrobiłam sobie kolczyka (helixa), w profesjonalnym i znanym studiu tatuazu nie u żadnej kosmetyczki itp.
Od tametego czasu ucho mnie troche bolalo ale stopniowo przestawało. Ok 2 tyg po przekłuciu wyjęłam kolczyk ale na dosłownie 5 min i wsadziłam go spowrotem.
Od tamego zdarzenia czesc ucha przy kolczyku mnie boli, troszke on ropieje, tzn nie wiem czy to jest ropa ale wydziela sie z niego troszke zoltawej wydzieliny, ktora kiedy zaschnie na kolczyku tworzy male strupki.
Dzis ucho mnie solidnie boli nawet jak lekko pociagne go wlosem. Nie wiem co robic, czy mam go wyjac czy poczekac. W studiu mówili mi że goi się nawet do 2 miesiecy.
Powiem jeszcze tylko,ze mam wlozoną podkowę z kuleczkami.
Co powinnam w tym wypadku zrobic?
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Niepotrzebnie go wyjmowałaś, bo naruszyłaś kanał no i widzisz co się dzieje. Kup sól fizjologiczną i gaziki w aptece i przemywaj. Staraj się wiązać włosy, nie nosić czapek, spać uważnie ;) i powinno być okej :p
Helixy to w ogóle jakieś strasznie uporczywe kolczyki są :p
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Trochę głupio, że masz włożoną podkowę, bo gdy Ci się już kolczyk zagoi to kanał będziesz mieć lekko zakrzywiony i mogą wystąpić mały problemy po włożeniu kolczyka z prostą sztangą.
 

tfojamama

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
62
Punkty reakcji
2
Miasto
3city
nic nie szkodzi. kolczyki z prostymi sztangami w chrzastce mi sie srednio podobaja
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
jak nie zamierzasz nosić kolczyka z prostą sztangą to okej :)
wiem po sobie jakie były problemy kiedy po rocznym noszeniu kółka chciałam założyć prostą sztangę.
 

marlena1491

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja też mam kolczyka... zrobiłam go chyba 3 listopada.Wyciągłam chyba 20. Ucho mnie strasznie bolii :(
gdy ponownie wyciągałam kolczyka to zauważyłam dość dużą ilość ropy... dzisiaj wyciagłam kolczyka i nie wkładałam go... nie wiem czy dobrze robie ......... 1910723- to mój nr gg piszcie xd
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Ja bym się tak łatwo nie poddała i go nie wyciągała, no ale to ja. Ty rób jak chcesz. Jak chcesz go ratować, to parę postów wcześniej napisałam co robić :]
 

tfojamama

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
62
Punkty reakcji
2
Miasto
3city
mi przemywanie pomogło :)) już prawie nie boli i ropieje minimalnie.
ale gdyby dłużej bolało wyjęłabym go
kolczyki służą do ozdoby a zaropiałe ucho na pewno się do tego nie przyczynia :D
 

monotonyoflife

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Możliwe, że masz "uczulenie" na tworzywa sztuszne, jeśli posiadasz kolczyk ze złota, wsadź go na miejsce tamtego na przynajmniej 2tygodnie, jeśli nie chcesz lub nie masz, kup w aptece maść na szybkie gojenie się ran, aptekarka powinna Ci coś polecić ;)
 

pizmak

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
mam pytanie: jeśli zrobiłam sobie dziurke w chrząstce (helix) i mam prostego kolczyka, to moge go sobie wymienić na podkówke ? http://t0.gstatic.co...lIimeBw0yTwlBng
czy może sie coś stać ? i czy wogóle zmieści mi sie ten kolczyk jeżeli ma rozmiar 1,2 mm ?

z góry dziękuje za odpowiedź ;)
 
Do góry