Kod Leonarda Da Vinci

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Wczoraj byłam na tym w kinie. Ciężko porównać mi z książką, bo przeczytałam jej kiedyś chyba 1/4 :p Ci co czytali całą mówili, że film podobał im się mniej niż książka. A mi się podobał bardzo! Za to, że obejrzałam cały bez jednego ziewnięcia, miał całkiem ciekawy nastrój i Audrey Tatou i ten albinos, co sie na "S" nazywał (zapomniałam:p) dali nawet rade ;) Tom też, tylko że jakoś tak ktoś inny by mi tam bardziej pasował ;) A w ogóle, obraził czyjeś uczucia ten film??? ;> jak wrażenie ?
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
ja na film wybieram sie jutro wtedy tez dodam obszerna jego recenzje ;)
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Ja byłam w sobotę - bilety musiałam rezerwować 2 dni przed inaczej ciezko by bylo dostac
Uczuc moich nie obrazil, a Tom uwazam ze fajnie zagral ale ja nie jestem obiektywna bo mam do niego słabosc.
Moi znajomi i chlopak mowili ze ksiazka jest fajniejsza ja nie czytalam wogole wiec nie mam porownania
wielkie brawa dla Iana Mc Kellena (czy Kellana) zagrał naprawde bosko i dałam sie nabrac.
za to przyjemnosc ogladnaia zabiła mi telewizja ktora w 2 zdaniach wyklepala 2 najwieksze tajemnice filmu :p
 

2sxy4u

Rzepa :P
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
854
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
__PodHale!!__
tez sie wybieram. sluchalam ostatnio ze ludzie wcale nie sa az tak bardzo zadowoleni- ci ktorz czytali ksiazke. no w sumie kazdy ma swoja wyobraznie. ja mam nadzieje ze bedzie mi sie podobal :)
 

zetka

złośnica...:)
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
681
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
spadłam z nieba... :)
miałam zamiar wybrać się na to do kina, ale chyba jednak zmienię zdanie. słyszałam, że film jest nudny, mało ciekawy itp. książkę czytałam i dlatego właśnie chciałabym zobaczyć ten film. poczekam aż ktoś pokaże mi go na kompie... nie będę na próźno tracić 15zł na kino ;)
 

Venom

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2006
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
HELL
Byłam na filmie w kinie i czytałam całą książkę! Według mnie książka była lepsza ale film wcale zły nie był! Wiadomo przeciez że nie da się całej książki przenieść na duży ekran bo film trwałby 2 doby! Nie lubię zabardzo Toma Hanksa ale nie mam zastrzeżeń co do jego gry w Kodzie! Ogólnie dobrze dobrani aktorzy! Dla mnie najlepiej zagrał Sylas! Jeżeli ktoś z was naprawdę wybiera się na ten film do kina to zwróćcie uwagę na mnicha, jego obłęd i poświęcenie sie wierze! Jestem katoliczką i nie zmieniam wyznania przez ten film! Mówię film bo w filmie dokładnie widac że to jest fikcja! Jakoś czytając książkę było to bardziej wiarygodne! Acha jedno co mi się nie zabardzo podobało to to że w książce inaczej były sceny poukładane a w filmie reżyser zrobił inaczej! I siedząc w kinie tylko myślałam dlaczego tej sceny nie ma! a później zastanawiałam się dlaczego tam ją dali jak tam nie pasowała! No ale cóż to są moje wrażenia! A ogólnie zachęcam do obejrzenia filmu! Pozdrawiam!! :)
 
N

Nazer

Guest
Film ciekawy nie ma co, naprawdę mi się podobał no i jeszcze ci aktorzy, to tak jakby reżyser wiedział jakich lubię oglądać czyli Audrey Tatou, Tom Hanks i Jean Reno. Książke mam i tylko czekam na chwile wolnego czasu a wtedy się za nią zabiorę.
 

evae

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
172
Punkty reakcji
0
Miasto
wrocław
Książki jeszcze nie czytałam, ale film jest ok- może tylko troche za długi (bo mnie tyłek od siedzenia rozbolał, chyba że to przez zbliżającą sie sesje :p ). Moi znajomi, którzy czytali książke, jeszcze przed pojawieniem sie filmu w kinach zastanawiali się jak przeniosą tak obszerną proze na taśme...wiec nie do końca im sie film podobał....ale chyba zawsze tak jest, że nasze wyobrażenie nie pokrywa sie z filmem, w końcu każdy jest indywidualnościa :D
 

DARI@

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
171
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź:]
Czytałam wiele książek, których później widziałam ekranizacje. M.in. książki Grocholi, "Harry'ego Potter'a", ogniem i meczem, krzyżacy, stara baśń, i wiele wiele innych...
I musze przyznac że nie zawsze było tak że książka była dla mnie bardziej interesująca od filmu. A nawet jeśli tak było, to nie w tak dużym stopniu jak w przypadku Kodu :/ Film jako film jest ok, ale dla osob ktore czytaly ksiązke to nie bedzie film typu "trzymający w napięciu do ostatniego momentu". Takie jest moje zdanie. Z chęcią go obejrzałam, i nie żałuję, role zagrane ok, ale nie wywarł na mnie większego wrażenia, Książka zdecydowanie lepsza.
 

Yagnes

...zatopiona w marzeniach...
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
...
Film mi sie bardzo bodobał... wciagnal i nie moglam sie oderwac... Dobrze ze zagrali tam Audrey Tatou i Tom Hanks :] Wlasnie zaczelam czytac ksiazke, ale jestem dopiero po kilku stronach wiec nie moge powiedziec co jest lepsze... Ale z filmu jestem zadowolona..
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
bylam tydzien temu na Kodzie
powiem tak film roznil sie dosc znacznie od ksiazki, ale bardzo mi sie podobal, jedynie ten numer z telefonem mnie z rownowagi wyprowadzil :]
 

magikziomek

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
114
Punkty reakcji
0
wie ktos może keidy będą napisy do tego filmu? do wersji 2 płytowej?
 

pegaz

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2006
Posty
233
Punkty reakcji
1
Wiek
47
Ciężko jest perfekcyjnie przełożyć książkę na film, też niezmiernie brakowało mi kilku epizodów. Z drugiej strony, obsada jak i cała otoczka filmu, dokładnie odwzorowywała moje wcześniejsze wyobrażenie z książkowej pozycji :) Jedynie co się z nią nie pokrywało to postać Teabinga, którą nieco inaczej sobie ucieleśniłem. Czego jeszcze mógłbym się czepić, to zaniżenia głębi przemyśleń Silasa ... ale to już oczko w głowie molów bibliotekowych, choc sam film, przyznaję, kilkakrotnie dość przyjemnie mnie zaskoczył.

Fabuła oczywiście jako takiego wrazenia nie zrobiła, to było zasługą książki, ale fajnie ją unaocznił :)
 

Komondor

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2006
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk...
Jeżeli chodzi o mnie to przeczytałam książkę, a potem poszłam do kina.... i co..... rozczarowałam się


Książka była bardzo fajna, a film na początku strasznie zanudzał, potem dopiero akcja jakoś się rozgrała... ale i tak jestem za książką...
 

Niklos

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
741
Punkty reakcji
0
Książke...czytałem, wywarła ona na mnie sporo wrażenia...
Z wielką niecierpliwością czekałem na film...
W piątek byłem w kinie...i poprostu ekranizacja książki Dana Browna
wypadła tak blado...że, szkoda opisywać
...
Jedyne co mi się w filmie podobało, to gra "Sylasa"...
...
Generalnie jeżeli chodzi o Kod...to większość osób...
która czytała booka ...film uznała za średnii, nie kryjąc przy tym spore rozczarowanie...bo można było zrobić coś lepszego ...
Natomiast osoby...które nie czytały KLDV Dana Browna...film uznają za świetny...
 

PaweLLo

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Z Polski
Oglądałem film w domu... całkiem mi się podobał.... ksiązki nie przeczytałem wieć nie moge porównać... :/
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Oglądałem ten film, ale myślałem, że będzię fajniejszy, troszke się rozczarowałem.
 

dzery

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2006
Posty
60
Punkty reakcji
0
Miasto
Radomsko
Film do ksiazki sie nie umywa - to moje zdanie, jest troche niescislosci.
Film jako sensacja jest srednio-dobry. W zaden sposob film nie obrazil moich uczuc religijnych, a najbardziej smiesza mnie ludzie, ktorzy mowia o tym a jeszcze go sami nie ogladali.
 

Mr. Mysterious

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2006
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zakład psychiatryczny.
Film bardzo ciekawy. Ogólnie polecam. Dużo zamieszania po filmie na ten film wprowadził kościół. ;P Szczerze mówiąc ja tam nie spostrzegłęm jakiegoś niesamowitego naruszenia chrześcijanstwa, chociaż trochę fakty Biblijne zostały pomieszane.
 
Do góry