KOCIA DIETA

veranda

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie,
Ostatnio słyszałam o witaminowych przysmakach dla kotów, które podobno usuwaja sierść z żołądka. Czy konieczny jest zakup tego typu specyfików, czy też może są inne metody na pozbycie się włosia z kociego żołądka?
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Wiele karm ma składniki "antykłakowe". A antykłakiem jest przede wszystkim trawa. Siejesz w doniczce owies albo żyto albo kupujesz w zoosklepie specjalną trawę dla kota (musi mieć szerokie źdźbła, kot nie krowa i nie ma specjalnych zębów).
 

wanda19831

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
można też po prostu kupić karmy odkłaczające i pomieszać je z normalną. Ale trawa to najlepszy pomysł (no i jest szansa na uchowanie innych kwiatków w mieszkaniu).
 

iwasta89

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2009
Posty
95
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
idz do pobliskiego sklepuu zoologicznego a tam ci juz powiedzą co trzeba zrobic. jeśli kot siedzi w domu to jest mu to niezbedne do diety. tak jak własnie wspomnieli ludzie wcześniej są do kupienia: trawy w pojemniczkach które się zalewa wodą i rośnie trawka(cena 5-20 zł),pasty odkłaczające które podaję się jako przysmak( a jeśli kot nie będzie chciał jej jeść to wystarczy mu posmarować łapę i on myjąc ją zliże paste), są też karmy zawierające odkłaczacz wszystkie te które maj w nazwie Haribal może to być royal canin( ok 20zł za 500g) albo Hills(cena podobna) a z tych ponizej 10 zł to purina cat chow. i jest jeszcze w każdym sklepie masa różnych smakołyków z odkłaczaczem
 

cinimin123

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
a ja się nauczyłam, że nie ma c pytać w sklepach zoologicznych. średnia wiedza sprzedawców, mały asortyment który ci wcisną żeby się pozbyć towaru. lepiej zapytaj weta albo napisz do krakvet-mają świetnych sprzedawców którzy chętnie ci doradzą
 

Marta_Lobos

Martita
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
2 076
Punkty reakcji
242
Wiek
38
Miasto
Daleko...
Możesz spróbowac pasty odkłaczającej MALT SOFT - ale moj kot jakos za nią nie przepada
gimpet_malt_soft_extra.jpg


Sa też ciasteczka odkłaczające whiskas anti-hairball - koty traktuja to jako przysmak
w_hairball.jpg


Albo po po prostu karma, najlepsza to Royal Canin Intense Hairball - tylko trzeba pamietac ze jest droga
intense_hairball_34.jpg
 

mella

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Ja bardzo chwalę sobie karmę wykłaczającą royala http://www.zoomania.pl/product_info.php/products_id/4271 , odkąd mój kot ją je nie ma problemów, i jakościowo są rewelacyjne. albo właśnie zasadzić trawę, też bardzo lubi sobie czasem jak krowa zjeść :p
 
A

Alternative Trippin

Guest
Ja nie mam co prawda kotka, ale mam pieska. Mój weterynarz uważa, że sama karma, bez względu na to jak jest dobra musi być uzupełniona dodatkowym suplementem. Dlatego zawsze jak kupuję karmę na e-karma.pl to poza samym podstawowym prowiantem zaopatrzam się również w jakieś fajne, dobre suplementy, które uzupełnią dietę. Myślę, że w przypadku kotków obowiązują te same zasady.
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Zgodzę się z moim przedmówcą. Bardzo dobre karmy dla zwierząt są na e-karma.pl. Sam tam nawet kupowałem przez jakiś czas, jak właśnie miałem psa. Ale właśnie oni mają też dla kotów, więc myślę, że ta karma nie jest gorsza niż dla psów. Mogę Ci z czystym sumieniem polecić ten sklep, bo mają dość szybką wysyłkę.
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Faktycznie w takich przypadkach dobrze jest zaopatrzyć się w dobra karmę, na stronie sklepu delazoo.pl widziałam różne rodzaje karm, dla kotów z cukrzycą, albo kłopotami z nerkami. Myślę, że znajdziesz coś tam dla siebie... Ja także spotkałam się ze znikomą wiedzą na temat zwierząt u sprzedawców w sklepach zoologicznych, ale pracownicy w delazoo.pl zawsze chętnie doradzają;)
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Na pewno dobrze jest wystrzegać się karm typu Whiskas, podobno skład jest fatalny. Ja też kupuję na e-karma.pl, mają tam bardzo wysokiej jakości żarełko. Poza tym jest duży wybór smaków różnych. Można się przekonać co kot naprawdę lubi. My testowaliśmy z puszek łososia z makrelą, kurczaka z wątróbką, wołowinke i kawior. Najbardziej Andrzejowi przypadła do gustu rybna pucha i sucha karma.
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Też słyszałam, że karma whiskas źle działa na koty... kot mojej znajomej zawsze wymiotuje po tej karmie. Widziałam, że masz wiele adresów, gdzie możesz kupić odpowiednią karmę. Wystarczy tylko wybrać najbardziej odpowiednią karmę i twój kotek będzie zdrów jak ryba;)
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Tak, masz racje - Whiskas nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dlatego jak już wspomniałem - trzeba inwestować w sklepach specjalistycznych, typu wspomniana e-karma. Bo jak się kupuje dobrą karmę, taką powiedziałbym "pro", to właśnie nie ma później problemów z odpowiednią dietą.
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
Zgadzam się z wujkiem. Lepiej jest zainwestować jednak w karmę ze sklepu zoologicznego (np. z e-karma.pl) Jedzenie sprzedawane w sklepach tego typu jest może nieco droższe, ale jest dużo lepszej jakości, są bardziej wartościowe i zwyczajniej bardziej smakuje kociakowi, przynajmnierj mojemu.
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Wiele karm ma składniki "antykłakowe". A antykłakiem jest przede wszystkim trawa. Siejesz w doniczce owies albo żyto albo kupujesz w zoosklepie specjalną trawę dla kota (musi mieć szerokie źdźbła, kot nie krowa i nie ma specjalnych zębów).

o widzisz, teraz juz wiem dlaczego moje koty czasem sie pasa na trawniku, myslalem, ze lubia,

albo witaminki, a tu takie buty.

:eek:k:
 

pozi

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
Niech Bóg broni dawać kotu czegokolwiek, co ma napisane na etykiecie whiskas lub kitekat, nawet jeśli to będą ciasteczka odkłaczające. Najlepsza jest trawa (jakakolwiek o szerokich źbłach), poza tym w wiekszości suuchych karm dobrej jakości najczęściej są składniki odkłaczające, są też pasty rozpuszczające kłaczki i specjalne karmy.
 

Jagoda_1

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
otóż własnie, zdecydowanie najlepsza jest po prostu trawa, może być taka z zoologicznego w plastikowym pudełku, śmieszny koszt, jeśli kot ma problemy z kulami włosowymi, czasem tak bywa, to z mojego doświadczenia najskuteczniejsze są pasty, moze być Gimborn, Dr Clauders albo inne, choć w przypadku tak wrażliwego tematu lepiej nie eksperymentować i podawać sprawdzone rzeczy. Ale zwykła trawa właściwie rozwiązuje problem.
 

summerhill

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mój sierściuch wręcz uwielbia whiskasowe odkłaczające przysmaki i sam się ich domaga. Kiedy jest u rodziców, którzy mieszkają w domu jednorodzinnym to sam sobie wychodzi i skubie trawę, jeśli widzi taką potrzebę. Ja podaje mu te ciasteczka na kłaczki, działają dobrze, kot ma długą sierść a z kulami nie ma problemu. Ciastka lubi, więc dostaje je w nagrodę ;)
 

Jagoda_1

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Jakby ktoś jeszcze był zainteresowany tym tematem to fajne są pasty gimpet odkłaczające, cos mi w zimie trawka kocia nie chciała rosnać, chyba z braku światła i przerzuciłem sie na ten preparat. Co prawda trawa jest tańsza :) ale cóż.
 
Do góry