Kobieta mechanik

Izabelinda

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Niby tak, ale kobieta w takim typowo męskim zawodzie jest postrzegana nieco inaczej.
Czas to zmienić ;) Kobieta miałaby nie być mechanikiem tylko dlatego, bo jest kobietą?

A niby dlaczego nie jako górnika z kilofem ? W końcu mamy równouprawnienie.
Chodzi tu głównie o olbrzymi wysiłek fizyczny. Kobiety są z natury słabsze od mężczyzn. Ale jeżeli kobieta jest silna i wie, że da radę, to nie widzę przeciwwskazań ;)
osobiście myślę , że kobiety są psychicznie i fizycznie silniejsze od mężczyzn ale nie okazują tego bo faceci przyzwyczaili się do roli " obrońcy " w tym świecie i nie kręcą ich kobiety silniejsze niż oni sami .W naszych czasach część mężczyzn dalej myśli , że kobiety są słabe i niewinne , że nadają się tylko do "lekkich " prac . Mama nauczyła mnie , że kobiety muszą być silne , i pokazuje mi to pomagając ojcu przy remontach . To właśnie od mamy zdobyłam umiejętności które pomogą i przy remoncie mieszkania . Mając aktualnie 16 lat chcę obalić te dziwne stereotypy mówiące np. o tym , że kobieta jako mechanik jest gorsza niż mężczyzna w tym samym zawodzie . :)
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
osobiście myślę , że kobiety są psychicznie i fizycznie silniejsze od mężczyzn
Kobiety są psychicznie silniejsze od mężczyzn, ale nie przesadzajmy z tą siłą fizyczną. Tu górują faceci. Wskazują na to choćby wyniki osiągane przez kobiety w sportach porównane do wyników mężczyzn.

Mając aktualnie 16 lat chcę obalić te dziwne stereotypy mówiące np. o tym , że kobieta jako mechanik jest gorsza niż mężczyzna w tym samym zawodzie
Też mam 16 ;)
Co do tego mechanika to oczywiście się zgadzam. Jeżeli kobieta chce nim być, to super ;) Ale istnieją zawody, w których większość kobiet po prostu nie dałaby sobie rady i to jest naturalnie wyznaczone przez płeć (np. wspomniany już górnik). Ale nie oznacza to, że kobieta jest równa kobiecie i znajdują się takie, które nie mają problemu z pracą w takiej kopalni.
 

SirEnorock

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
97
Punkty reakcji
5
osobiście myślę , że kobiety są psychicznie i fizycznie silniejsze od mężczyzn ale nie okazują tego bo faceci przyzwyczaili się do roli " obrońcy " w tym świecie i nie kręcą ich kobiety silniejsze niż oni sami .W naszych czasach część mężczyzn dalej myśli , że kobiety są słabe i niewinne , że nadają się tylko do "lekkich " prac . Mama nauczyła mnie , że kobiety muszą być silne , i pokazuje mi to pomagając ojcu przy remontach . To właśnie od mamy zdobyłam umiejętności które pomogą i przy remoncie mieszkania . Mając aktualnie 16 lat chcę obalić te dziwne stereotypy mówiące np. o tym , że kobieta jako mechanik jest gorsza niż mężczyzna w tym samym zawodzie .
Niezgodze się z tym że kobiety są silniejsze. Może niektóre, ale mało która dziewczyna z tych które znam dała by mi rade w jakiej kolwiek rywalizacji w której potrzebna jest siła mimo że nie ćwicze na siłowni.

Napisane z RBM One
 

Izabelinda

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Niezgodze się z tym że kobiety są silniejsze. Może niektóre, ale mało która dziewczyna z tych które znam dała by mi rade w jakiej kolwiek rywalizacji w której potrzebna jest siła mimo że nie ćwicze na siłowni.

Napisane z RBM One
Jeśli chodzi o nasze czasy to tak ale trzeba też brać pod uwagę to , że kiedyś kobiety musiały pracować z mężczyznami w polu a potem jak już był koniec pracy to facet odpoczywał a kobieta musiała jeszcze posprzątać w domu , zrobić obiad , nakarmić dzieci i męża a na sam koniec dopiero myślała o sobie . Dla mnie to jest siłą . Teraz kobiety boją się o swoje paznokcie i o to , że pobrudzą swoje ubranie .
 

SirEnorock

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
97
Punkty reakcji
5
Jeśli chodzi o nasze czasy to tak ale trzeba też brać pod uwagę to , że kiedyś kobiety musiały pracować z mężczyznami w polu a potem jak już był koniec pracy to facet odpoczywał a kobieta musiała jeszcze posprzątać w domu , zrobić obiad , nakarmić dzieci i męża a na sam koniec dopiero myślała o sobie . Dla mnie to jest siłą . Teraz kobiety boją się o swoje paznokcie i o to , że pobrudzą swoje ubranie .
To co opisałaś to jak dla mnie pokazuje że kobiety mają większe poczucie obowiązku, a nie siłe. Kobiety mają inny sposób rozumowania. Ja jako "facet" powiem że część rzeczy mam po prostu gdzieś, a moja mama i siostra przywiązują większą wage. Taką rzeczą jest np porządek. Ja sprzątam w pokoju czy aucie dopiero jak nie mam gdzie rzucić następnych klamotów, a one muszą mieć wszystko poukładane. Po za tym kobieta i mężczyzna to prawie inne gatunki... i każdy ma jakieś swoje wady i zalety. To jak porównanie auta sportowego i dostawczego :)

Napisane z RBM One
 

Izabelinda

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
28
To co opisałaś to jak dla mnie pokazuje że kobiety mają większe poczucie obowiązku, a nie siłe. Kobiety mają inny sposób rozumowania. Ja jako "facet" powiem że część rzeczy mam po prostu gdzieś, a moja mama i siostra przywiązują większą wage. Taką rzeczą jest np porządek. Ja sprzątam w pokoju czy aucie dopiero jak nie mam gdzie rzucić następnych klamotów, a one muszą mieć wszystko poukładane. Po za tym kobieta i mężczyzna to prawie inne gatunki... i każdy ma jakieś swoje wady i zalety. To jak porównanie auta sportowego i dostawczego :)

Napisane z RBM One
może masz rację . Ja już od dzieciństwa musiałam być odpowiedzialna na więcej rzeczy niż powinnam . Może dlatego chcę pokazać wszystkim , że stać mnie na wiele . No ale trzeba przyznać , że niewielu facetów chce żeby ich dziewczyna znała się lepiej na samochodach niż oni ( chociaż dziwnym trafem mojemu chłopakowi się to podoba xd )
 

SirEnorock

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
97
Punkty reakcji
5
Mnie nie przeszkadza jak dziewczyna zna się na autach, elektronice, komputerach itd. Każdy może mieć swoje hobby. A jeśli zazdroszcze komuś wiedzy to zamiast go nielubić, to staram się doedukować. Bo szkoda życia na tworzenie sobie wrogów.

I powiem ci jeszczeraz, jeśli coś ci sprawia przyjemność to to rób. I życze ci powodzenia w spełnianiu marzeń.

Napisane z RBM One
 

Izabelinda

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Mnie nie przeszkadza jak dziewczyna zna się na autach, elektronice, komputerach itd. Każdy może mieć swoje hobby. A jeśli zazdroszcze komuś wiedzy to zamiast go nielubić, to staram się doedukować. Bo szkoda życia na tworzenie sobie wrogów.

I powiem ci jeszczeraz, jeśli coś ci sprawia przyjemność to to rób. I życze ci powodzenia w spełnianiu marzeń.

Napisane z RBM One
Dziękuje bardzo :)
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Czas to zmienić Kobieta miałaby nie być mechanikiem tylko dlatego, bo jest kobietą?

Mi nie musisz tego tłumaczyć.

Chodzi tu głównie o olbrzymi wysiłek fizyczny. Kobiety są z natury słabsze od mężczyzn. Ale jeżeli kobieta jest silna i wie, że da radę, to nie widzę przeciwwskazań

Podobnie jest z rekrutacją kobiet do wojska - pomimo równouprawnienia, kobiety w ogóle nie powinny być przyjmowanie do armii ze względu na znacznie słabsze możliwości fizyczne.
 

paulina456

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Pracuje jako mechanik samochodowy, też jestem dziewczyną i też jestem na kierunku Technik Pojazdów Samochodowy. Nie przeszkadza mi ten "smród", połamane paznokcie itp. czy np. dziganie ciężkich rzeczy. Pracuję akurat przy samochodach ciężarowych i nie zamieniłabym się na żaden inny zawód. Kocham to. Nie zamieniłabym się z nikim i nigdy na żaden zawód świata. Pomimo że na początku było strasznie ciężko w obsadzie z 40 facetami, rożnie na Cb patrzącymi. Bardzo satysfakcjonująca praca !!
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Powiedziałbym, że to nic nadzwyczajnego. Szczególnie przy współczesnych udoskonaleniach - podnośnikach itp.
Trudności istnieją w myślach wielu kobiet, które nie chcą wykonywać "męskich" zawodów.
 

Deadalus

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
0
To raczej kwestia wiedzy, facet też może być d*pą nie mechanikiem. Z drugiej strony kobiety są słabsze i jednak przy niektórych rzeczach mogą mieć więcej problemów niż facet, a co do udogodnień to nie ma ich w każdym warsztacie :)
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Technik Pojazdów Samochodowych
Dobre... Serio dobre...

A co to jest TECHNIK MECHANIK SAMOCHODOWY??

Moim zdaniem zawód bez przyszłości...

A wiesz dlaczego??

Bo samochód dzisiaj to mini elektrownia (Hybrydy) i dość spory komputer (CANy,LANy,Swiatłowody)...

Musisz być bardzo zawziętym człowiekiem i wiecieć na co Cię stać...
To że szkoła wyjaśni i objaśni jak wymienić wahacz, świecę czy... objaśni podstawy mechaniki (które ze względu na czasy po zakończeniu szkoły bedą ostro przeterminowane) to kropla w morzu.

Sterowanie światłami w Mercedesie C i S od 2009 w górę to minus na budzie, plus z ECU i światłowód z mikroczipem w lampie...
Czy to jest mechanika???? Nie... raczej... elektro/elektronika...

Sterowanie nawigacją, zamkami, szyberdachem, klimą, radiem, sprzęgłem i resztą - elektryczno / elektroniczne
Czy to jest mechanika???? Nie... raczej elektro/informatyka

Sterowanie pompowtryskiwaczami czy rozdział napędu (Hybr./PB)...
Czy to jest mechanika???? Nie... elektronika...

Chcąc zostać dobrym mechanikiem musisz przygotować się na ... wszystko...
Uwierz... mi...
Siedzę w tym od dziecka...
Elektronika, informatyka, elektryka, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo...
i pomimo praktyki...
bez Internetu, książek, pomocy... usterki np. elektrycznej w S klasie sam nie znajdę...

Masz ciężki orzech do zgryzienia...

Jedno jest pewne...
Musisz to "KOCHAĆ" bo... inaczej się nie da...
 

mYlene

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
63
Punkty reakcji
0
Czytając poszczególne wypowiedzi stwierdzam, że w naszym społeczeństwie nadal mężczyźni widzieliby kobietę najlepiej przy garach... Ci bardziej tolerancyjni stwierdzają, że ok kobieta mechanik SUPER - ale zakładają, że i tak sobie nie poradzi... Natomiast stanowiska kobiet są typowo pospolite... Te twarde babki lubiące wyzwania nie boją się niczego i szacunek ogromny dla nich! Sama mam duży rozrzut bo też grzebię w smarach i ziemi ale nie samochodach tylko maszynach rolniczych. I na złość wielu panów wypracowałam sobie pozycję lidera zespołu. Wiadomo... Na początku panowie robili wszystko by mi udowodnić, że nie mam zielonego pojęcia z "czym to się je". Ale po jednych, a po następnych żniwach już w 100% dotarliśmy się idealnie. Dlatego bardzo kibicuje koleżance żeby spełniła swoje marzenia odnośnie warsztatu samochodowego :)
Uważam, że w dzisiejszych czasach kobieta, która kreuje się na bezbronna istotkę, która bez mężczyzny gwoździa nie wbije to po prostu wygodnicka której nic się nie chce. Także nawet do sprzątania i gotowania jej nie będzie się spieszyło, bo przy tym można bardziej paznokcie połamać niż przy np. wymianie oleju.
Abstrahując od samochodów ale pozostając w tematyce męskich zajęć... Moim zdaniem najlepszym przykładem na to, że kobieta jest 100 razy lepsza od mężczyzny chociażby jako trener kulturystyki, czy armwrestlingu, gdzie pospolicie są to typowe męskie sporty jest obecna Najsilniejsza Polka w Siłowaniu na rękę. Jak się widzi czego ta szczuplutka, drobniutka a zarazem niezwykle silna kobieta dokonała, aż można otworzyć usta z zachwytu. I też czytając jej życiorys widać, że do wszystkiego doszła sama, ciężką pracą na przekór innym i udowodniła- że kobiety są lepsze!

Izabelinda nie rezygnuj z własnych marzeń - podążaj za głosem serca !!
 

FestBaba

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Powiedziałbym, że to nic nadzwyczajnego. Szczególnie przy współczesnych udoskonaleniach - podnośnikach itp.
Trudności istnieją w myślach wielu kobiet, które nie chcą wykonywać "męskich" zawodów.

1/3 studentów politechnik to dziewczyny, więc w przyszłości 1/3 inżynierów to będą kobiety.

Nie widziałam kobiety mechanika (może ktoś taką zna) ale widziałam panią kierowcę miejskiego autobusu, panią strażak i sporą kobietę z palnikiem przy spawaniu jakiś blach falistych.

Dlaczego nie ma np. pani Generał Wojska Polskiego, albo komendantki Policji.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
No właśnie... Smród! Hm.... Zapytał bym, jaki i gdzie???????
Od tego zacznijmy ... bo ... zapach KATA czy PRZEKOPCONEGO oleju to dla mechanika ... jak ... cynamon dla kucharza...

Nikt tutaj - no może prawie nikt - nie mówi że... "babka nie pociągnie" :) :) :) (w zawodzie mechanika)

Tak jak już wspomniałem .... Trzeba wytrwałości i ... "lubości"...
bo... robić coś na siłę tylko po to by komuś "coś" udowodnić nie ma najmniejszego sensu...

Jeśli czujesz się na siłach, lubisz to, nie nudzi cię ten temat - czy ktoś powiedział Ci "wyjdź stąd"??
Nie...

Na zachodzie prawie wszędzie jest jakaś babka mechanior... i wcale nie odbiegają od "normy"... a normą jest...
jedynie wiedza.. a ... wiedzę... może posiadać facet jak i baba...
więc... nie ma różnicy... kto jest mechanikiem...

Tylko wiesz co...?
Środowisko kobitek dla większości Nas samców jest.... jak by z deka niezrozumiałe! Dlaczego? Gryziecie się między sobą częściej o byle co...
jak samce się leją... Dziwne lecz... niestety prawdziwe

Nie zdziw się... gdy wpadnie do warsztatu jakaś BLONDIIIINKA amerykanskym MERCE-DRESEM
i już od drzwi będzie SKRZYPIĆ że... ona to auta babie do roboty nie da... :)

Wybacz... ale, znam kilka takich okazów... Zawsze Mnie rozbawiają...

Szkoda tylko, że... Nasze Panie MECHANICZKI w byłym zakładzie były MAŁO nerwowe...
Mogła by wtedy TAKA przypindolić BLONDYNIE na dzień dobry...

Panom jako tako nie wypada - nie wspomnę o tym że... nie jeden miał by ochotę...
noooo..... choć śrubokrętem dziobnąć... :)
 
Do góry