Kobiece spojrzenie na branżę budowlaną

republikatalentow

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Czy kobiety maja dobry zmysł do tworzenia budynków itp? hmm...ciekawe, ale uważam że nie nadają się do tego. Widziałem bardzo dużo pracy różnych architektek i powiem szczerze nic specjalnego...
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Ja czytałem podobny artykuł //www.media.xella.pl/pr/177035/zaangazowana-polka-na-budowie[/html] . Szczerze mówiąc ja nie mam nic przeciwko temu by kobiety budowały domy. Czasami kobiety okazują sie lepszymi fachowcami niż my mężczyźni. Kobieta robi wszystko dokładniej i staranniej.
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Ja uważam, że jak ktoś ma wyobraźnie i umiejętności (w tym i wiedza) to nie zależnie czy jest mężczyzną czy kobietą może zrobić coś na prawdę dobrego. Najważniejsze, żeby połączyć dobry pomysł z porządnym wykonaniem. Na pewno kiedyś było mniej kobiet na kierunkach inżynieryjnych stąd pewnie mało które się wybiły, teraz na pewno jest ich znacznie więcej więc i dobre projekty się pokarzą.
 
D

Dorka123

Guest
kobiety sobie radzą w "męskich" zawodach i to całkiem nieźle... nie twierdzę, że udźwignę więcej pustaków niż kolega z budowy, ale dlaczego nie miałam np. zarządzać budową? Myślę, że spokojnie dałabym sobie radę :)
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Kobieta w wielu sprawach jest lepsza od mężczyzny, jest delikatniejsza i bardziej wrażliwa a poza tym ma 6 zmysł, uważam że spokojnie możemy domy budować:)
 

Edyta_28

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2011
Posty
41
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem kobiety sobie nie radzą .. przez panów. Sorry, ale w tym konkretnym zawodzie baba to problem. Chociażby była najlepsza. Wiele pań inżynier kończy karierę za biurkiem dla dobra firmy, bo nawet jak szef jest normalny, to podwykonawcy zaczynają rzucać fochy - no o jak to z babą pracować?
Niestety, budownictwo jest strasznie "zacofane" i "staroświeckie" pod względem równouprawnienia. I chociaż zgadzam się, kobieta jest słabsza fizycznie, ale wiele z nas potrafi myśleć nie gorzej od faceta ( choć osobiście znam jedna panią inżynier która jest "wybitna" )
 
Do góry