Klatka i barki szybkie wyrobienie POMOCY

danieellee

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Żywiec
Proszę o pomoc bardzo zależy mi na bardzo dużym przyroście masy na barki i klatkę nie mogę wyrobić ćwiczę to 2razy w tygodniu klatka 6*10pow barki 8*10pow rozpiętki 6*8pow i wyciskanie za głowy leżac 6*8pow i nie mogę wyrobić masy siła mi poszła ale mam problem z masą ćwiczę 3godz bardzo intensywnie na maxsa ja się nie poddaje powiedzcie mi jak najlepiej przybrać na te partie POZDRAWIAM
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
może zwyczajna dieta pomoze....bo z niczego ci to nie urośnie
 

danieellee

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Żywiec
3godz to nie jest za długo bo na drugi dzień mam odpoczynek widzę jak ćwiczą inni i wiem że trzeba ćwiczyć 2,3godz.....minimum dlatego co byś cię na dietę polecili jeść?ja jem dużo wołowiny pije mleko jem jajka warzywa typu brokuły co jeszcze polecacie?
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
godzinny trening to jest max.


Na forum jak i na necie jest naprawde sporo diet na masę.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
3godz to nie jest za długo bo na drugi dzień mam odpoczynek widzę jak ćwiczą inni i wiem że trzeba ćwiczyć 2,3godz.....minimum dlatego co byś cię na dietę polecili jeść?ja jem dużo wołowiny pije mleko jem jajka warzywa typu brokuły co jeszcze polecacie?
a koledzy też mają problemy z tymi partiami? jeśli nie to czemu ich nie zapytasz?

3 godziny to stanowczo za dużo. Ja ćwiczę max 45 minut.

Dieta to nie nasrane 45 rzeczy na raz, bo dzięki temu możesz najwyżej rozwodnienia dostać. Jeść trzeba regularnie aby nie czuć głodu.

Ja osobiście jem tak:

Śniadanie: płatki z mlekiem, z 4 kanapki (ser i wedlina), przed wyjściem do pracy szejk z banana i mleka.

Obiad: Cokolwiek byle by była "padlina" i jakieś sałatki. (zup nie jadam)

Podwieczorek: Kanapki takie jak na śniadanie + szejk

Kolacja: zależy na co mam ochotę

Wcale nie trzeba wydawać kupę kasy aby mieć dietę, ja mam taką ponieważ ona mi odpowiada w 100%
 

wiatraq

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2011
Posty
6
Punkty reakcji
1
Prawda jest taka, gdybyś stosował submaksymalne ciężary, jak to się robi przy treningu na masę, to nie wytrzymał byś za nic tych 3 godzin.
Może po prostu za mało podnosisz
 

Apostatae

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2010
Posty
117
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Punkty, których spełnienie pomoże przybrać ci na masie:

1. Prawidłowa dieta.
Nie podam przykładu, bo nic o tobie nie wiem, a dla każdego dieta wygląda inaczej.

2. Poprawny plan treningowy.
>Przykładowe ćwiczenia podczas jednej jednostki treningowej (w splicie) na daną partię ciała:
Klatka:
- Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej.
- Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej.
- Rozpiętki na ławce skośnej.
Triceps:
- Pompki na poręczach lub w podporze tyłem.
- Francuskie wyciskanie sztangą w leżeniu.
Plecy:
- Podciąganie na drążku.
- Wiosłowanie sztangą.
- Martwy ciąg.
- Szrugsy.
Barki:
- Wyciskanie sztangi z za/przed głowy.
- Unoszenie sztangielek bokiem w górę.
- Unoszenie sztangi w przód, w górę.
- Podciągnie sztangi wzdłuż tułowia.
Biceps:
- Uginanie ramion ze sztanga.
- Uginanie ramion ze sztangielkami uchwytem młotkowym.
Nogi:
- Przysiady za sztanga
- Prostowanie nóg w siedzeniu na maszynie.
- Uginanie nóg w leżeniu na maszynie.
Przedramiona:
- Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie.
- Uginanie nadgarstków nachwytem w siadzie.
Brzuch:
- Skłony w leżenie płasko.
- Unoszenie nóg w zwisie na drążku.
- Skłony boczne.

>Przykład rozdzielenia treningów w tygodniu w splicie na cztery dni:
Poniedziałek* - klata, triceps.
Wtorek - plecy, przedramiona.
Czwartek* - bary, biceps.
Piątek - nogi (przedramiona można dorzucić lub zamienić za wtorek).
* - można dorzucić brzuch w któryś z tych dni.

>Przykład makrocyklu na masę mięśniową:
I mezocykl:
1.mikrocykl: okres przygotowawczy (12 treningów)
2. mikrocykl: okres właściwy I: budowa masy (16 treningów)
3. mikrocykl:eek:kres właściwy II: budowa masy (16 treningów)
4. mikrocykl: okres regeneracyjny I (12 treningów)

II mezocykl:
5. mikrocykl: okres właściwy III: budowa masy (12 trening)
6. mikrocykl: okres właściwy IV: budowa masy (12 trening)
7. mikrocykl: okres regeneracyjny II (10 treningów)

III mezocykl:
8. mikrocykl: okres właściwy V: rzeźbienie (12 trening)
9. mikrocykl: okres właściwy VI: rzeźbienie (12 trening)
10. mikrocykl: okres regeneracyjny III (10 treningów)

3. Testowanie siebie.
Czyli wykonywanie poszczególnych ćwiczeniach zamieszczonych w planie, by ustalić maksymalny ciężar jaki w nich podnosisz (1 powtórzenie).

4. Prawidłowy trening.
Wiąże się to z planem treningowym, ale też trzeba dobrze, technicznie wykonywać ćwiczenia.

5. Zwiększanie ciężaru.
Przykład jednego z bardziej skomplikowanych sposobów:
Obliczasz 45% CM i wykonujesz nim 2x12 powtórzeń + 1 x max. Patrzysz ile powtórzeń udało ci się zrobić w tej ostatniej serii (np. 18). Następnym razem dodaj ciężar, którego ilość w kg oblicza się tak - ilość powtórzeń ostatniej serii, odjąć ilość powtórzeń serii drugiej, podzielić na dwa, czyli (18 - 12) / 2 = 3. Wedle obliczeń w kolejnym treningu dodajesz ok. 3kg i wyliczasz wszystko tak samo. Gdy dojdzie do tego, że w ostatniej serii nie będziesz mógł wykonać nawet 12 powtórzeń, wtedy należy zmienić podstawową liczbę powtórzeń na 8 i postępować w sposób analogiczny do poprzedniego, czyli np. przy 12 powtórzeniach w ostatniej serii, będzie to wyglądało tak: (12 - 8) / 2 = 2 (i w następnym treningu dodajesz ok. 2kg). Jeżeli i 8 powtórzeń w ostatniej serii okaże się nie do wykonania to zmniejszasz podstawową ilość powtórzeń do 6. i to już dolna granica, po niej (gdy już 6 powtórzeń nie będzie możliwe do wykonania w ostatniej serii) robisz ponownie testy na MC w danych ćwiczeniach, wyliczasz 45% i... postępujesz dokładnie tak jak poprzednio. Proste? Jeśli według ciebie za dużo zachodu z tym lub nie lubisz matematyki to możesz znaleźć inne sposoby w necie lub książkach poświęconych kulturystyce. Wymieniłem ten, bo sam go stosuję i póki co działa dobrze.

6. Zeszyt
Jest on wielce przydatny na siłowni, powinien w nim znajdować się twój plan, a także zapis postępów oraz uwagi.

7. Bezpieczeństwo.
Co ci przyjdzie z tego, że masz/będziesz mieć muskularną klatkę piersiową, gdy 100kg spadnie ci na głowę?

To były takie ogólniki. Co jeszcze dodać? 3h to stanowczo za dużo, ja sam robię mniej niż półtorej godziny, a w tym ok. 15 -30 minut na rozgrzewki i rozciąganie (przed treningiem rozgrzewka 5-10min i rozciąganie 5-10min, a po tylko 5-10 min rozciągania). Poza tym pamiętaj o innych częściach ciała niż klatka piersiowa i bary - równomiernie rozwijaj ciało. Mało ci mogę pomóc, gdyż nie znam twojej sytuacji. Przydatne byłyby informacje o twojej diecie, planu treningowym, stażu. Póki co tyle. Mam nadzieję, że któryś z powyższych punktów zawierających dość ogólne zasady budowania masy ci pomogą.
 

danieellee

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Żywiec
rozumie Portos+ dzięki ważne moi koledzy nie mają problemów tak jak mówie ćwiczę 3godziny tak plan poniedziałek klatka wyc. na ławeczce poziomej + motylki i barki 10*6 waga 68kg wyciskałem na klate 120kg miałem siłę nie powiem na martwy ciąg brałem 170kg we wtorki biceps triceps w bicepsie mam 39cm w klacie 110cm i cwiczę 4razy w tygodniu w soboty robię ćwiczenia na atlasie nie posiadam ławeczki skośnej mam swoją siłownie tylko nie mogę rozbudować masy i to mnie boli:(
 
Do góry