Klasyki cRPG

IgorPrzegaliński

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2011
Posty
191
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
Może niezbyt klasyczne,ale innowacyjne Fable(niewiele jest gier z taką dawką humoru) , oraz wiernie oddający wszystkie cechy RPG Jade Empire :)
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Co do Fable, to się zgadzam. Ja tą grę uwielbiam, chędożyć system, według mnie najlepsza z tej reszty. Bynajmniej nie przez fabułę, bo co do tego nie wiem, bo nie grałem, ale dla tego, że jest na pc, dzieje się w średniowieczu i po prostu... Jest mistrzowska jak na swoje lata :)
W trójkę pewnie zagram, ale nie o tym :D
A nowa klasyka jaka się rodzi, i nasze dzieci będą w nią grać po usłyszeniu "Kiedyś to były gry...", to wg. mnie "Wiedźmin". Ludzie będą o niej pamiętać, zwłaszcza, jeżeli nie zakończy na 2 części.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Próbowałem w to zagrać kilka razy ale jakoś nie mogę się przełamać.
Co do klasyki cRPG to TES:Oblivion
 

fatymid

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Klasyka to Planescape ( czy jakoś tak ), Diablo, Sacred
 

Joakim

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
25
Baldur's Gate
Baldur's Gate II
Baldur's Gate II:Tron Bhaala
Icewind Dale
Icewind Dale II
Planescape:Torment
Heroes of Might and Magic III

^_^ To z tych klasyk, klasyk :D
A z nowszych:
Gothic
Morrowind
Oblivion
Mass Effect ;) Według mnie!
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jezeli brac pod uwage konsolowe gry to mozna dodac FF VII, VIII
 

Quant

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2011
Posty
90
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Małopolska.
Z racji na "moc" mojego sprzętu ostatnio grałem w FF III na emulatorze snesa, bardzo ta gra mi się podobała.
Na PSX-e był kiedyś taki RPG, Vragrant Story i to on z tego gatunku mi najbardziej spasował.
Wspaniały system, super klimat.
 

SirBeton

Ai Serafu
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
484
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
England & Dolny Śląsk
jak zainstalowac Diablo 2 bez płyty... i oczywiście bez tworzenia obrazu ( bo nie mam płyty )???

mam zainstalowaną grę na kompie ale nie gra mi się nie chce otworzyć...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie rozumiem, masz zainstalowaną i chcesz zainstalować - ale skąd?
Jaki masz system?
 

Phea

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Morrowind i Neverwinter Knights, szczególnie dodatek Hordy Podmroku. Ten ostatni właśnie przechodze po raz kolejny :)
 

Ghandi

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiedźmin, Gothic, Neverwinter Nights, TES wszystkie, dałoby się tego wymienić hoho
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Gothic, o tak, to była druga po Mario gra, w którą zagrałem. Niezapomninany klimat. Oczywiście Morrowind, kto w niego chociaż przez chwilę nie grał. Diablo 2, absolutny klasyk gatunku, podchodzący pod hack & slasha. Wiedźmin, bezwątpienia wkrótce również przejdzie do klasyki. Jedna z lepszych gier w jakie grałem.
 

zorgi

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja tam przystaje, przy diablo 2 . Stary dobry klimat, masa godzinych spędzonych przed kompem w poszukiwaniu lepszych itemów. Teraz jak się wraca wspomnieniami, to trochę szkoda czasu było na to... No ale cóż, było się młodym :p Aktualnie gram w diablo 3 , trochę nudnawe bo poza szukaniem przedmiotów to nie ma co robić. W diablo 2 zawsze można było pohandlować, szukać okazji, w diablo 3 wszystko jest bardziej zautomatyzowane, spadł urok z d2 na pewno...

Ktoś z was grał w diablo 3 ?
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
Może niezbyt klasyczne,ale innowacyjne Fable(niewiele jest gier z taką dawką humoru) , oraz wiernie oddający wszystkie cechy RPG Jade Empire
smile.gif

podtrzymuję.

poza tym dodałabym też gothic 1,2(chyba najbardziej klimatyczne, chociaż osobiście bardziej preferuję dwójkę) no i klasyczny wiedźmin.
 
Do góry