Klasyka Amerykańskiego Rapu

LISU

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
KMD
Jungle Brothers
Pete Rock & C.L. Smooth
Digable Planets
O.C.
Jeru The Damaja
Group Home
Masta Ace
Del Tha Funkee Homosapien
Black Moon
Skillz
Bahamadia
The Pharcyde
Hieroglyphics
Dead Prez
J-Live
Large Professor
Brand Nubian
One Be Lo
Ras Kass
Jaylib
Lootpack
Boogie Down Productions
 

JOKER eMCe

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2006
Posty
47
Punkty reakcji
0
Prawdziwy oldschool i klasyk to napewno NWA, Wu Tang, Krs One, Public Enemy i...Run DMC.
Z w/w słucham NWA i troche Wu Tangu, ja raczej wole coś nowszego, jak np. DMX, albo Busta.
 

JOKER eMCe

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2006
Posty
47
Punkty reakcji
0
To moich ulubionych numerów onyxa należą:
właśnie Slam
Shiffte
Tulip
i oczywiście Shut 'Em Down z DMX'em :D
 

tomekk506

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
zgadzam się z poprzednikami. Jestem wręcz zaskoczony poziomem, a może raczej "niszowością" niektórych artystów, wymienionych we wcześniejszych postach. (sorka, ze to nie bedzie odpowiedz, a bardziej luźny txt ale tak wyszło) chciałbym jednak poruszyć temat najlepszego jak dla mnie artysty amerykańskiego (i nie tylko) rapu, czyli Nasa. o klasie jego muzyki niech swiadczy to, ze ja osobiście nie spotkałem sie z innym okresleniem jego pierwszej płyty, niż "klasyk". mnie osobiście Illmatic aż tak sstrasznie nie rozp... ale takie kawałki jak np. "Represent" świadczą o pewnym podejściu a wrecz o profesjonalizmie, rzadko spotykanym u debiutantów.
kolejny płyty obniżały poziom tekstów oraz produkcji ale i tak było na prawde grubo.

no ale, niech ktoś powie ze Esco na Stlilmaticu sie nie odgryzł i nie pojechał Hovie?? Grożę polemiką :D potem Gods Son i Streets Disciple, swietne, chociaż ta 2. pozycja troche przydługa. no a do ostatniego Hip Hop Is Dead można sie znowu przyczepic...

czekam na opinie na temat Nasty Nasa i chetnie zgodzę sięna wspomnianą wyzej polemikę :box: pozdrawiam forumowiczów

jedna miłść
 

..::FIFKA::..

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2007
Posty
15
Punkty reakcji
0
Eminem??? zartujesz chyba...nie chce sie spinac ale eminem to komercyjna dziwka...(takie moje skromne zdanie :p )

jak dla mnie to:
-Black Moon ( jaram sie maksymalnie )
-Slick Rick (dziwie sie ze nikt o nim nie wspomnial...)
-oczywiscie 2Pac
-Kurupt
-Nas
-Coolio
-Daz Dillinger
-Eazy-E
-Gangstarr
-The Roots
-Wu Tang
-Jeru the Damaja

i inni... :)
 

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1
No nie zapominajmy of koz o G.Z.A. To jest mistrz!
Ponadto Masta Killa, Mos Def, Common, Big L
 

phunk

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2007
Posty
80
Punkty reakcji
0
Public Enemy, Run DMC, Pete Rock & CL Smooth, Naughty By Nature, Leaders Of The New School, Double X Posse, 2Pac & Live Squad, Brand Nubian, Ice-T, Ice Cube, Kurious, Apache, Big Daddy Kane, Queen Latifah, Positive K, Das EFX, Redman, K-Solo, EPMD, Keith Murray, Ill & Al Skratch, Kis&Play, ... i wiele wiele innych...
 

Linkoln

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja mam pytanie właśnie na temat rapu. Jakie są wg. was najlepsze zespoły rapowe (lub wykonawcy) zaczynając od prekursora czyli Kool Herc'a. Chodzi mi głównie o zespoły z lat 1970-1990 oraz niekomercyjnych artystów z lat (2001-2008). Za nazwy zespołów oraz artystów będe baaardzo wdzięczny :)
 
Do góry