joper120

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
A dzisiaj jeszcze mówili o tym, że jakiś kraj chce pozwać Polskę o to, że nie dostosowała kolei do wymogów europejskich. Ciekawe co jeszcze im się nie spodoba.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Wypada zdawać sobie sprawę z tego, że rząd nie płaci kar z własnej kieszeni, a my nie możemy naszego rządu pozwać o zwrot kar przez nas płaconych za pośrednictwem rządu
 

Mściciel

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
29
Punkty reakcji
2
Niestety Wilk ma rację

Przeraża mnie, gdy stoję sobie w centrum mojego miasta, a na tablicy długu publicznego co sekundę dochodzi 1 tys., 2 tys. , 50 tys. itd.
Płacimy z własnych portfeli za każdą ekonomiczną wpadkę rządu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie tylko za wpadki rządu ale i za kupowanie spokoju obywateli, za konsumpcję na kredyt
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
No, konsumpcja na kredyt, to przynajmniej kupno rzeczywistych rzeczy i ich używanie, tyle że drożej (odsetki od kredytu).
Natomiast kary dla wyborców za zaniedbania organów państwa, to chamstwo ze strony rządu i parlamentu. Powinni im potrącać z diet i poborów.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
polityk co do zasady nie płaci za swoje błędy, to kasta nietykalnych. Jest to zadziwiające że nie zależy od przynależności partyjnej.

To lista wstydu Antoniego Macierewicza, który za rządów PiS przewodniczył komisji weryfikacyjnej i doprowadził do opublikowania w lutym 2007 r. blisko 400-stronicowego raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych (zdecydował o tym prezydent Lech Kaczyński). Były szef WSI gen. Marek Dukaczewski publikację raportu ujawniającego kulisy tajnych operacji i nazwiska funkcjonariuszy tajnej służby nazwał "zdradą stanu".
Osoby wymienione w aneksie 16 do raportu - jako "współpracujący niejawnie z WSI" - poszły do sądu z pozwami o naruszenie dóbr osobistych. Okazało się jednak, że rozwiązanej już komisji Macierewicza pozwać nie można. Można skarb państwa reprezentowany przez MON, choć komisja ministerstwu nie podlegała.
Wytoczono blisko 20 procesów. MON po kolei je przegrywa, bo informacje z raportu Macierewicza "nie dają podstaw", by kogoś posądzić o współpracę z WSI, lub wprost "są nieprawdziwe" (cytaty za wyrokami sądów). Sądy nakazują MON przeprosiny, zasądzają poszkodowanym zadośćuczynienia (zwykle 10-30 tys. zł). Przegrane procesy kosztowały resort już 600 tys. zł, a jeszcze kilka spraw jest w toku.


[background=rgb(255, 255, 255)]Skoro Tusk nie płaci za swoje błędy to i Macierewicz nie musi[/background]​
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Ba, odszkodowania ze skarbu dla tuziemcow pozostały w Polsce i przyczyniły się do zwiększenia popytu wewnętrznego.
A kary Unii? One wyfruną z Polski jak sen jaki złoty...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
genialna myśl lolku, zacznijmy rozróżniać grzechy zależnie czemu służą
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Przecież nie jest inaczej - jak Polak pracował na czarno w Niemczech, to nie służył rządowi niemieckiemu, ale ludzxiom w Niemczech służył. Więc w ogóle grzechu nie miał.
To samo dotyczy Polaka, pracującego na czarno w Polsce - z jego pracy mamy pożytek.
A rząd często wydaje podatki na cele antypolskie. Więc jak to jest z tymi grzechami?
Rząd poppełnia grzech głupoty, wydając nie swoje pieniądze?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
każdy rząd wydaje nie swoje pieniądze, to po pierwsze. Po drugie praca na czarno to grzech, ale jest to też wybór mniejszego zła. Grzech pozostaje grzechem, newt jeśli służy do eliminacji większego grzechu. Można mieć grzeszne myśli a można i popełnić grzech zabójstwa. I to i to drugie to grzech ale skala zła popełnianego jest inna
 

marines27

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
Może nasz rząd zapomniał o wymogach unijnych? Oni są czy udają polityków?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
niektórzy z krytykowania unii robią filary swojej polityki. I ciekawe jak te partie by się zachowały w takiej sytuacji. Czy ideologicznie nie dostosowywały by prawa do wymogów unijnych ? nie patrząc na koszty
 

Lucka8

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Nie chcę mi się wierzyć, że gospodarka i polityka naszego kraju jest prowadzona przez bande debili!
 
Do góry