Kilka pytań :)

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Witam! Żeby nie spamować - wszystkie pyt. postawię w tym temacie. Bez owijania w bawełnę:

1.) Ostatnio zakupiłem na allegro komórkę i zastanawiam się co do sieci. Intryguje mnie Play Fresh, tylko mam pytanie co do doładowań: Ile przedłuża drugie i dalsze doładowania (bo pierwsze na cały rok)? tyle, ile trwa ważność SMS-ów darmowych po doładowaniach?
2.) Czy Play Fresh się opłaca, jaką sieć Wy polecacie (proszę o argumentacje)
3.) Jaki model telefonu muzycznego (koniecznie SE lub Nokia) można nabyć do 100 zł. <w miarę dobrego>?
4.) Znacie jakieś forum/blog itp., na którym można znaleźć "słownik" telefonów (np. hasła typu "soft", "elf")
5.) Jaka jest najlepsza sieć komórkowa dla dorosłej osoby, która raczej będzie zawsze dzwoniła (SMS-y to nie ta epoka dla niej :D)?
 

DiamondLady

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
389
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
zmc city
jak na dzwonienie to chyba się ten play opłaca, maja tanio za minute
chyba każde doładowanie w play przedłuża na rok.?
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
Witam! Żeby nie spamować - wszystkie pyt. postawię w tym temacie. Bez owijania w bawełnę:

1.) Ostatnio zakupiłem na allegro komórkę i zastanawiam się co do sieci. Intryguje mnie Play Fresh, tylko mam pytanie co do doładowań: Ile przedłuża drugie i dalsze doładowania (bo pierwsze na cały rok)? tyle, ile trwa ważność SMS-ów darmowych po doładowaniach?

O ile się orientuję to każde na rok, ale pewności nie mam.

2.) Czy Play Fresh się opłaca, jaką sieć Wy polecacie (proszę o argumentacje)

To zależy dla kogo. Mi osobiście bardziej opłaca się Heyah - z darmowymi smsami wewnątrz sieci, tanimi międzynarodowymi i bezpakietowym netem

3.) Jaki model telefonu muzycznego (koniecznie SE lub Nokia) można nabyć do 100 zł. <w miarę dobrego>?

Tego nie wiem ;)

4.) Znacie jakieś forum/blog itp., na którym można znaleźć "słownik" telefonów (np. hasła typu "soft", "elf")

A nie lepiej poszperać w googlu ?


5.) Jaka jest najlepsza sieć komórkowa dla dorosłej osoby, która raczej będzie zawsze dzwoniła (SMS-y to nie ta epoka dla niej :D)?

Pytanie jeszcze gdzie będzie dzwoniła - do jakiejś konkretniej sieci? w polsce czy za granicą? więcej informacji by się przydało...
 

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Pyt. 2.) Do wszystkich siecie (najbardziej Heyah, Era [Tak-Tak])
Pyt. 5.) Na stacjonarne i na komórki do różnych sieci.
 

brofer

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2009
Posty
87
Punkty reakcji
0
w takim razie weź orange abonament, z jednej strony będziesz mieć paczkę minut do wszystkich sieci w ramach abo, do tego dobierzesz sobie jakiś jedne numer albo minuty w weekendy do orange i na stacjonarne i tyle. Są też pakiety 400sms ale to jak wspominałaś Cie nie interesuje. A telefony hmm. Avilla?
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
brofer ale TheBestPL pisał o telefonach na kartę. I słusznie, bo abonament z góry odradzam.
Obecnie wszystkie sieci mają podobne stawki wyjściowe. Teraz kluczowa jest kwestia promocji, pakietów i innych takich. W Heyah regularnie pojawiają się podwójne doładowania co obniża koszty połączeń prawie o 50% - a tego już nikt nie przebije. W TT obecnie jest nawet potrójne doładowanie, ale na nieco innych zasadach. W każdym razie warto brać takie rzeczy pod uwagę. Play na przykład ostatnio swoje pakiety zamiast powiększyć to strasznie, ale to strasznie okroił co może tylko świadczyć o tym że zaczynają oszczędzać i na kolejne promocje nie ma co liczyć...
 

brofer

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2009
Posty
87
Punkty reakcji
0
a to mój błąd sorry ;)

jeśli chodzi o kartę to najważniejsza jest jakby nie było sieć znajomych do której będziesz dzwonić najczęściej. Bo promocji jest dużo i nie ma ich co porównywać, bo można wziąć teraz takie podwójne doładowanie heyah i happy day orange przykładowo. Jedni wolą mieć więcej kasy na koncie a inni kilka godzin rozmów po sieci i na stacjonarne. To co dla jednego jest korzystne nie musi być fajne dla innych i odwrotnie.
 

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Czyli co polecacie? Chcialbym cos stabilnego... moze Orange? Heyah'i nie chce, bo maja strasznie drogie min. i malo fajnych pakietow (mysla tylko o sobie). To co wziasc?

A co wy macie? I czyz tego jestescie zadowoleni?
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
thebestpl jak to drogie minuty? przecież minuty mają takie same jak wszystkie inne sieci. a jak chcesz pakiety to można zawsze wziąć multipakiet i tam od koloru do wyboru :]
ja jak już pisałam mam heyah i jestem zadowolona.
 

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Tzn. jest tak: Ja kilka lat temu (2-3) mialem kom. i wasnie w heyah. No i bylem niezadowolony i jakos mnie do siebie zniechcecila.
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
wybacz dociekliwość, ale chciałabym wiedzieć dlaczego nie byłeś zadowolony - ja jestem w heyah od roku i jeszcze mnie nie zawiedli.
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Co do Play Fresh, nie mogę się wypowiadać, bo nigdy nie korzystałam z tej sieci. Od kilku lat mam telefon w Plusie. Początkowo abonament, ale po dwóch latach wyszedł mi bokiem, bo rachunki zawsze były kosmiczne, chociaż nie dzwoniłam jakoś strasznie dużo. Teraz mam na kartę i jestem bardzo zadowolona. 30 zł wystarcza mi na cały miesiąc, a dzwonię niemało, z tym że głównie do numerów z sieci Plus. Wpisuję jakieś magiczne kody i za 10 zł mam 55 minut do Plusa. Bardzo mi to odpowiada. Co do telefonu "muzycznego" to polecałabym <<ten>>. Jakoś mam większe zaufanie do SE niż do Nokii. Sama taki miałam i nigdy nie było z nim problemu.
 
Z

zypek84

Guest
1.) każda o rok, ale nie wiem czy to się sumuje, smsy na kilka dni
2.) Ja korzystam z Tak-Taka i mi się opłaca ;-) Do jakich sieci dzwonisz najczęściej?
5.) Jaka jest najlepsza sieć komórkowa dla dorosłej osoby, która raczej będzie zawsze dzwoniła (SMS-y to nie ta epoka dla niej :D)?


W TT masz na przykład Godziny za grosze w taryfie Nowy TT, dzięki czemu rozmawiasz 29 gr za godzinę ze wszystkimi z Ery i na stacjonarki ;-)
 
B

BaRoNeQ

Guest
Witam! Żeby nie spamować - wszystkie pyt. postawię w tym temacie. Bez owijania w bawełnę:

1.) Ostatnio zakupiłem na allegro komórkę i zastanawiam się co do sieci. Intryguje mnie Play Fresh, tylko mam pytanie co do doładowań: Ile przedłuża drugie i dalsze doładowania (bo pierwsze na cały rok)? tyle, ile trwa ważność SMS-ów darmowych po doładowaniach?
2.) Czy Play Fresh się opłaca, jaką sieć Wy polecacie (proszę o argumentacje)
3.) Jaki model telefonu muzycznego (koniecznie SE lub Nokia) można nabyć do 100 zł. <w miarę dobrego>?
4.) Znacie jakieś forum/blog itp., na którym można znaleźć "słownik" telefonów (np. hasła typu "soft", "elf")
5.) Jaka jest najlepsza sieć komórkowa dla dorosłej osoby, która raczej będzie zawsze dzwoniła (SMS-y to nie ta epoka dla niej :D)?

-------------------
Ostatnio kupiłeś i zastanawiasz się w jakiej jest sieci ??
Dla mnie najlepsze to ORANGE
Najlepiej Sony Ericsson ale za 100 walkmana to chyba wyłącznie w200
Nasza Strona to <_< Google <_<
Ja i moja cała rodzina od stuleci czyli już od IDEA jesteśmy w sieci aktualnie Orange :D
Czy myślisz ze starsze osoby nie wysyłają SMS'y
 
Do góry