Kierunek studiów - logistyka czy rachunkowość i finanse

jak gud

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć. teraz będę w 2 klasie liceum, więc warto wyznaczyć już sobie kierunek na przyszłość. Chciałbym wiedzieć, co jest... łatwiejsze. Logistyka czy finanse i rachunkowość? Chodzi mi o Politechnikę Rzeszowską. Chciałbym też znaleźć w okolicy dobrze płatną pracę. :023: Proszę, żeby aktualni studenci i absolwenci się wypowiedzieli.
 

morganastanley

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2014
Posty
7
Punkty reakcji
1
Co prawda nie mam nic wspólnego z rzeszowem, ale mój przyjaciel ukończył logistykę - jakoś nie narzekał na nadmiar, czy trudność tego kierunku.
Zresztą, tak na zdrowy rozum - rachunkowośc wydaje się znacznie cięższym kierunkiem...
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
107
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
To wszystko zależy od tego, jakie masz predyspozycje.... Ja osobiście brałbym się za logistykę, ze względu na znalezienie pracy potem.
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Nie wiem jak jest w Rzeszowie, ponieważ studiuję w całkiem innym mieście ale mam styczność zarówno z Logistyką jak i Rachunkowością i finansami. Ja osobiście studiuję to pierwsze i nie wyobrażam sobie siebie na innym kierunku :)

Wszystko zależy od tego czym się interesujesz. Nie patrz na to, że jedno może być trudniejsze od drugiego, bo każdy ma inne zdanie na ten temat.

Logistyka w tych czasach jest bardzo popularna, a przede wszystkim wszędzie jest potrzebna.. jednakże jest wymagana również bardzo dobra znajomość języków. Głównie chodzi o wszystko co jest związane z transportem. Pomyśl czy chcesz zajmować się rzeczami typu: ekologistyka, zarządzanie łańcuchem dostaw, logistyka dystrybucji, logistyka produkcji. Wydaje mi się, że jeśli tylko się chce - to każdy znajdzie jakiś dział, który dopasowuje się do jego zainteresować. Osobiście polecam ten kierunek.
Jeśli chodzi natomiast o Finanse i Rachunkowość - przynajmniej u mnie jest to również bardzo oblegany kierunek. Typowa ekonomia. Mi jednak kojarzy się z księgowymi.. matematyką i takimi pierdołami. Jeśli to lubisz, czemu nie :)
 

Minzy

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
Czy naprawdę chcesz iść na łatwiznę? Logistyka jest popularna, a i tak na rynku nadal potrzeba specjalistów. Na jednej uczelni widziałam logistykę produkcji jako studia inżynierskie. Pomyśl o tym. Rachunkowość to zupełnie inna bajka. Generalnie więcej kucia.
 

Anhella

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
Szczerze powiedziawszy nie wiem jak jest na tym Uniwerku jeśli chodzi o te kierunku, ale ja studiuje rachunkowość finansową i zarządczą na Uczelni Techniczno Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie (tak piszę pełną nazwe bo pewnie po skróci nic by Ci to nie powiedziało) No w kazdym badz razie ten kierunek, przynajmniej dla mnie jest strzałem w dziesiątkę, trudny bo trudny, dużo matematyki itd, ale ja to akurat lubię. Już nawet zajmuje się troszkę tym w domu więc już widzę, że będzie z tego dużo profitów. Nie idz tam gdzie łatwiej, tylko idz w tym kierunku, który pozwoli Ci czerpać z niego satysfakcje i da Ci pracę.
 
Do góry