Kierunek nawigacja- Akademia Morska w Szczecinie

Deledra

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć wszystkim!
Ostatnio zainteresowała mnie oferta studiów na Akademii Morskiej w Szczecinie, a dokładniej na kierunku Nawigacja. Przeczytałam informator, ale jestem ciekawa jak to wszystko wygląda w praktyce. To znaczy interesuje mnie info na temat tego, czy konieczna jest bardzo dobra kondycja fizyczna, czy jako dziewczyna miałabym tam bardzo ciężko.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

mrzona

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Deledra napisał:
Cześć wszystkim!
Ostatnio zainteresowała mnie oferta studiów na Akademii Morskiej w Szczecinie, a dokładniej na kierunku Nawigacja. Przeczytałam informator, ale jestem ciekawa jak to wszystko wygląda w praktyce. To znaczy interesuje mnie info na temat tego, czy konieczna jest bardzo dobra kondycja fizyczna, czy jako dziewczyna miałabym tam bardzo ciężko.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Bardzo dobra kondycja - niekoniecznie, natomiast na pewno przydałaby się wiedza z zakresu matematyki, fizyki, czy geografii oraz znajomość języków obcych. Jeśli nie masz wystarczającej, to i tak nic nie szkodzi - uczelnia organizuje przed podjęciem studiów zajęcia wyrównawcze dla kandydatów z tych przedmiotów (zdaje się bez geografii).

A co do tego, czy miałabyś tam trudniej jako dziewczyna, tak do końca nie potrafię Ci powiedzieć, ponieważ jestem na innym wydziale niż Nawigacyjny. Z drugiej strony na uczelni panuje bardzo dobra atmosfera, nie sądzę, żeby ktoś dał Ci odczuć "inność" :D od facetów z Twojego kierunku. Uczelnie techniczne coraz bardziej otwierają się na przyjmowanie kobiet. Pewnie za kilkanaście lat na kierunkach technicznych będzie w miarę wyrównana liczba kobiet i facetów. Masz szansę być prekursorką tego trendu.:)
 
Do góry