Kawa, Herbata, Kakao

snuffman

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
1
Chyba od kawy - bo bez niej nie mogę się obudzić :/

No i może od kakao - ale to dlatego, że je uwielbiam :)
 

Pajda23

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2009
Posty
326
Punkty reakcji
1
Wiek
113
Miasto
Gniezno
Herbatę piję raz dziennie , czasami w ogóle.Kawa jak rano zdążę sobie zrobić , to wypije albo jak wrócę do domku:)
 
A

Alek06

Guest
A jak myslicie ,kiedy mozna mówic o uzaleznieniu od kawy ? Kiedy pije sie 4-5 filizanek dziennie ?
jak to jest według Was ? A jak sie pije niskdorazniaca to jest sie usparwiedliwionym ?
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Moim zdaniem jak się pije 4-5 kaw dziennie, to niekoniecznie to jest uzależnienie, raczej niezdrowe odżywianie :D

Co innego jak się musi tyle kaw dziennie wypić, bo inaczej się nie jest w stanie funkcjonować

Ale nawet jak pijemy 1 kawę dziennie, ale musimy ją wypić, to to też już jest nałóg, tylko bardzo powszechny i mniej szkodliwy dla zdrowia, a wręcz dla niektórych "zbawienny" ;)

A jak już się chce pić tyle 5 kaw dziennie, to na pewno lepiej, gdyby to była niskodrażniąca
A jeszcze lepiej, gdyby to była kawa inka ;)
 
A

Alek06

Guest
Moim zdaniem jak się pije 4-5 kaw dziennie, to niekoniecznie to jest uzależnienie, raczej niezdrowe odżywianie :D

Co innego jak się musi tyle kaw dziennie wypić, bo inaczej się nie jest w stanie funkcjonować

Ale nawet jak pijemy 1 kawę dziennie, ale musimy ją wypić, to to też już jest nałóg, tylko bardzo powszechny i mniej szkodliwy dla zdrowia, a wręcz dla niektórych "zbawienny" ;)

A jak już się chce pić tyle 5 kaw dziennie, to na pewno lepiej, gdyby to była niskodrażniąca
A jeszcze lepiej, gdyby to była kawa inka ;)


No jest to w moim przypadku niskdorazniaca.I mysle tez sobie ze moze i jestem troszke uzalezniona , bo nie wyjde z domu od rana bez nie napicia sie kawki...
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Prawdopodobnie uzależniamy się od smaku, a nie od kofeiny, coraz to nowsze odkrycia wskazują, ze kawa do czterech filiżanek dziennie ogranicza niebezpieczeństwo wystąpienia depresji o 25% :eek:k: A jak pijesz niskodrazniącą to jeszcze lepiej :)
 

Red_Tea

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Kawę i herbatę piję bardzo rzadko, kakao codziennie, ale uzależniona nie jestem :)
 

Haren

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2009
Posty
492
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Kraków
ElizQa dokładnie tak samo :D


Ja co najmniej 4 kubki kakao dziennie :p

Herbatę czasami tylko.

A w ciągu 15 lat mojego życia kawę piłem . . . 5 razy :D I to zawsze malutką filiżankę gdzie 3/4 było mlekiem xD
 
A

ann han

Guest
tak tak tak!!! Jestem uzależniona od kawy i herbaty, kakao nie lubię. Nie wiem jakby sobie poradziła, gdybym nie mogla pić ani kawy ani herbaty. Uwielbiam te napoje pod każdą postacią i o każdej porze. Uwielbiam też odkrywać nowe smaki herbaty i kawy. Nie ma dla mnie nic przyjemniejszego dla mnie;)Śmiało mogę powiedzieć, że jestem uzależniona od kawy i herbaty.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Kawa? Czasem, jak mnie najdzie ochota. Herbatę pijam wręcz litrami, kakao ostatnio też spożywam częściej, niż kiedyś.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Eh ja jestem uzależniona od kawy (do dziewięciu filiżanek parzonej i dwóch filizanek rozpuszczalnej dziennie czasami dochodzi).
Herbatę też lubię, ale nie w dużej ilości. Pijam tylko te dobre.
 

Venea

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
92
Punkty reakcji
0
od kawy niestety :| na początku był jeden kubek dziennie rano, a teraz obowiązkowo rano i po południu kawkę. moja mama nerwicy dostaje, mówi że w moim wieku w ogóle się nie powinno pić kawy.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Herbatę piję 3-6 razy w ciągu dnia, a kawę bardzo rzadko (jak potrzebuję energii to "wcinam" łyżeczkę guarany :D ).
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie wyobrażam sobie dzisiaj rozpoczęcia dnia bez czarnej kawy. Drugą wypijam koło południa, czasami trzecią po południu. A kawę pijam mocną, dwie czubate łyżeczki to minimum, zazwyczaj trzy. "Espresso" z automatu u mnie w szkole większość moich znajomych momentalnie stawia na nogi, ja piję takie dwa z dużą ilością cukru i ledwo czuję jego działanie. Może to przez wcześniejsze nadużywanie innych, mocniejszych stymulantów, nie wiem. Herbatę też piję, przynajmniej trzy kubki dziennie.
 
Do góry