Kawa, Herbata, Kakao

szmer

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
166
Punkty reakcji
0
Miasto
Północ
mleko ogólnie działa pobudzająco na wytwarzanie hormonu snu, tak samo banany, a kakao to chyba na mleku robicie
ja sie ostatnio spotkałam ze stosowaniem kawy (bez mleka) jako "leku" na bezsenność.mnie kofeina jednak zasadniczo pobudza
 

astana

absolwent
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Mnie kawa (a raczej cukierki "kawopodobne" i "kawopochodne") okrutnie otępia. Herbatę pijam od czasu do czasu, a w kakao aktualnie się wkręcam :lol:
 

szmer

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
166
Punkty reakcji
0
Miasto
Północ
mnie nie dają z kolei żadnych szczególnych doznań poza smakiem, który trawie i nawet lubię, smaku kawy w postaci płynnej nie toleruję zupełnie
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Jestem niezmiernie uzależniony od picia paru filiżanek kawy dziennie. Większość mi wmawia, że niebawem odlecę z tego świata, że serce mi odmówi posłuszeństwa, lecz nie mam zamiaru odrzucić kawy na bok. Na szczęście nie potrafię pić przed snem, ponieważ późną nocą jestem pobudzony i po kilku godzinach bezsenności padam na pościel.
 

Tao

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
449
Punkty reakcji
0
Miasto
Domek na Hawajach
O mamo. Jak można słodzić kawę ;P Dobra. O ile jest z mlekiem to można posłodzić z jedną łyżeczkę dla równowagi, ale i tak kawa powinna być gorzka i czarna jak ją Bóg stworzył ;d
Jambez. Kawa pita z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach ;)
 

szmer

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
166
Punkty reakcji
0
Miasto
Północ
O mamo. Jak można słodzić kawę ;P Dobra. O ile jest z mlekiem to można posłodzić z jedną łyżeczkę dla równowagi, ale i tak kawa powinna być gorzka i czarna jak ją Bóg stworzył ;d
Jambez. Kawa pita z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach ;)
nie wyobrażam sobie kochanej herbaty bez cukru (olbrzymich ilości) a co dopiero okropniastej kawy
nie ma rozbieżności między piciem z umiarem a piciem w dużych ilościach? (według mnie albo jedno, albo drugie)
 

Beattricce

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja jestem uzależniona i od kawy, i od herbaty i od kakao :)))))


Kawę piję zawsze wtedy, kiedy mam spokojny wieczór i chcę zasnąć i mieć przyjemne sny (kawa zupełnie mnie usypia).

Herbaty pijam tylko owocowe i to najczęściej z dzikiej róży, bez względu na porę dnia czy roku, moje nastroje tudzież wydarzenia dookoła mnie.

Kakao natomiast piję, kiedy jestem smutna. Zawsze wtedy siadam w fotelu, puszczam depresyjne piosenki i zapijam się kakao :p

Bez żadnego z tych napojów nie wytrzymam dłużej niż tydzień. Próbowałam, nie udaje się. Moje ciało nie wierzy w wody mineralne, alkohole czy soki - tylko w te trzy płyny :D
 

Espresso

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2009
Posty
89
Punkty reakcji
0
nie ma rozbieżności między piciem z umiarem a piciem w dużych ilościach? (według mnie albo jedno, albo drugie)
Ale tam chyba był taki znaczek: ";)" i z tego, co wiem, oznacza on, że nie należy danej wypowiedzi brać poważnie :p.
 

szmer

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
166
Punkty reakcji
0
Miasto
Północ
masz niby rację (z przymrużeniem oka), ale to różnie bywa, spytałam dla pewności
 

Espresso

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2009
Posty
89
Punkty reakcji
0
Jasne, rozumiem. A jak było naprawdę to tylko autor tamtego postu wie :).
 

She_Devil

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wyspy
No ja byłam uzależniona od picia rumianku, niestety. Dobrze, że ten koszmar sie już skończył :(
 

Tao

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
449
Punkty reakcji
0
Miasto
Domek na Hawajach
Madzia1983 to źle? ;P
Ja tam swój nałóg lubię i nie narzekam na niego. Nie mam po nich skutków ubocznych (poza zbyt dużą energią w sobie, której nie mogę rozładować ;d), a i w pewnym sensie na zdrowie (O dziwo!) dobrze wpływa. ;)
 

Tao

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
449
Punkty reakcji
0
Miasto
Domek na Hawajach
Chyba wszystkie nałogi niosą ze sobą jakieś ryzyko, ale w końcu dają więcej przyjemności jak tego zła więc.. ;)
 
Do góry