Kawa czy herbata?

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Mi tam waga nie spada od picia samej zielonej herbaty, nie poprawił się stan cery od kiedy jestem na diecie, więc niestety, ale nie na wszystkich to działa.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Na pewno zdrowiej jest wybrać herbatę i to czerwoną lub zieloną. Czarna herbata też nie jest zbyt zdrowa, także lepiej nie pić jej za dużo. Co do kawy, to jak już nie można się powstrzymać, to dobrze jest pić zbożową, bo zbyt duża ilość naturalnej ani dla serca, ani dla wątroby nie jest dobra.
 

Lawenda88

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Biała herbatka jest bardzo dobra i też pomaga na odchudzanie. Kawa zielona - stosuję, ale jako tabletki - zielone, duże slimgreen. Efekty jak dla mnie w porządku. Pić zieloną kawę próbowałam - ohyda!!! nie polecam, nie do wypicia. Ale podobno szałwia też troszkę pomaga, ktoś pił, pomogła?
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
O szałwii nic jeszcze nie słyszałam, ale widzę, że wszystko co ziołowe i naturalne w jakimś tam stopniu pomaga.
 

magdagg

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Zielona kawa? Przyznam się, że jeszcze nie słyszałam, chyba, że chodzi o zieloną herbatę . Mnie smakuje a jeśli ktoś nie lubi to może wybrać jakąś smakową http://dolinaherbaty.pl/pl/c/Zielone-aromatyzowane/62 a warto się pomęczyć bo efekty są dobre. Co prawda trzeba na nie trochę poczekać i pić regularnie ale warto. To samo mogę powiedzieć o czerwonej pu-erh piłam ją regularnie po 3 kubeczki dziennie i po miesiącu było na wadze trzy kilogramy mniej.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Ja lubię herbatę, niestety nie zieloną, raczej czarną, czerwoną. Ale tak czy siak np. moja znajoma raz do roku, po zimie właśnie, robi sobie oczyszczenie organizmu, ma wtedy przez 2 tygodnie dietę + duże ilości zielonej herbaty. Mówi, że jej to pomaga, ja nie testowałam.
 

CrystalCiTY

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
206
Punkty reakcji
3
Kawa nie sprzyja schudnięciu, też tak słyszałam :)
Herbata bez cukru - ma zero kalorii :)
Ja polecam miętę - poprawia trawienie :)
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
Kawa nie sprzyja schudnięciu, też tak słyszałam :)
Herbata bez cukru - ma zero kalorii :)
Ja polecam miętę - poprawia trawienie :)

z mietą warto uważać, nie można jej pić za dużo, zwiększa ilość kwasu w żołądku, w ten sposób przyspiesz atrawienie, ale może prowadzić do nadkwasoty, wrzodów, ect
 

mateoaka

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
51
Punkty reakcji
3
Jeżeli chodzi o picie kawy czy herbaty pod kątem dietetyki, to największe właściwości odchudzające ma yerba mate.
 

CrystalCiTY

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
206
Punkty reakcji
3
z mietą warto uważać, nie można jej pić za dużo, zwiększa ilość kwasu w żołądku, w ten sposób przyspiesz atrawienie, ale może prowadzić do nadkwasoty, wrzodów, ect
Podpisuję się pod tym, nikt nie powiedział, żeby pić DUŻO mięty :) tylko polecam, aby poprawić trawienie, jak ktoś ma z tym problem :) ja piję taką herbatę po ciężkim posiłku :)
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
O mięcie też podobne informacje słyszałam i jej zastosowaniu w przypadku diet/odchudzania. Po raz kolejny wychodzi, że wszystko dla ludzi, tylko z głową :))) nawet w przypadku mięty ;-)
 

CrystalCiTY

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
206
Punkty reakcji
3
Po raz kolejny wychodzi, że wszystko dla ludzi, tylko z głową :))) nawet w przypadku mięty ;-)
Popieram. Niby tylko mięta, ale i z tym trzeba z głową. Jak i z wszystkim, żeby sobie nie zaszkodzić, chociaż chciało się pomóc.
 

zoojka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Kawa nie sprzyja odchudzaniu jeśli pijemy ją z mlekiem i cukrem. Za to jest świetnym źródłem antyoksydantów (ponoć najbogatszym źródłem przeciwutleniaczy w naszej diecie).
 

ewelina.h

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
herbatka zielona, nie wypłukuje Ci żelaza z organizmu, a do tego działa pobudzająco podobnie do kawy, ja piję zielonego skoczka i czuję się doskonale.
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
Ja lubię jedno i drugie. Herbaty szczególnie takie np z czasu na herbatę, mniej ekspresówki, ale nie piję tego dużo. Dużo więcej natomiast piję kawy - głównie w pracy gdzie jest ekspres, w domu mniej, ale z tego względu wolę kupić raczej droższą kawę niż byle jaką - po prostu wydatek rozkłada się na długi czas na jaki starcza mi opakowanie :) Ostatnio kupiłam Douwe Egberts - nigdy jej nie piłam i chciałam spróbować. Wyobraźcie sobie, że organizują akcję zwracania pieniędzy za opakowanie - to zobaczyłam dopiero w domu i weszłam na stronę http://www.douwe-egberts.com.pl/Nie-smakowala.html Sprawa prosta, jeśli kawa Ci nie smakowała masz gwarantowany zwrot pieniedzy :) oczywiście należy napisać dlaczego nie smakowała... Zawsze mnie interesowały tego typu obietnice - czy to pic na wodę czy faktycznie przyznają zwrotu. Tutaj akcja ma nawet regulamin, więc wygląda wiarygodnie. Nie wiem też czy ludziom się chce np wysyłać jakiś formularz dla odzyskania kasy za produkt. Co myślicie? Ktoś z Was kiedyś korzystał z takiego zwrotu?
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Ja też lubię herbatki, piję białą, zieloną i czerwoną, kawę piję raz dziennie bez cukru ale za to z mlekiem. Miętę bardzo lubię i dodaję ją do wody, którą piję prawie 3 litry dziennie.
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Jak bardzo restrykcyjna byłaby moja dieta, to ja jednak z kawy nie umiem zrezygnować. Teraz i tak staram się to ograniczać jej picie, ale całkowicie na pewno nie będę w stanie jej wyeliminować. Chociaż wiem, że nie jest to wskazane przy odchudzaniu, ale na tę jedną przyjemność chyba mogę sobie pozwilić.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Nie no ja z jednej kawy dziennie też nie zrezygnuję, wprawdzie bez cukru ale z mlekiem, kawę też zapijam szklanką wody :)
 
Do góry