Kawa czy herbata?

mili_3011

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Słyszałam, że przy stosowaniu diety lepiej zrezygnować z kawy...
w ostatnich latach bardzo dużo popijałam kawy..w pracy czy na uczelni....jednak ostatnio postanowiłam zastąpić ją herbatą...piję do woli smakowe herbatki sagi...jednak gdy potrzebuję się pobudzić i kawa się by przydała wtedy sięgam po czarną herbatę :D i powiem wam, że pomaga :D
polecam....
herbatasaga.pl
teraz nawet fajne misie rozdają... więc nie tylko na zdrowie lepiej działa, ale i frajde przynosi :)
 

TonyHawk

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Słyszałam, że przy stosowaniu diety lepiej zrezygnować z kawy...
w ostatnich latach bardzo dużo popijałam kawy..w pracy czy na uczelni....jednak ostatnio postanowiłam zastąpić ją herbatą...piję do woli smakowe herbatki sagi...jednak gdy potrzebuję się pobudzić i kawa się by przydała wtedy sięgam po czarną herbatę :D i powiem wam, że pomaga :D
polecam....
herbatasaga.pl
teraz nawet fajne misie rozdają... więc nie tylko na zdrowie lepiej działa, ale i frajde przynosi :)

Ja ze smakowych wolę Dilmah. Nie stosują sztucznych konserwantów i generalnie herbata ma niezłą jakość. Herbata ogólnie to dla mnie hobby bardzo lubie o niej czytać i dowiadywać sie nowych rzeczy na jej temat :)
 
D

Dorka123

Guest
herbapol do swoich owocowych herbat dodaje prawdziwe owoce, wiec nie sa one tylko aromatyzowane, jeśli ktoś lubi herbatki owocowe to polecam :)
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Osobiście z kawy nie zrezygnuję nigdy, jeszcze nie słyszałam,żeby ktoś od kawy się roztył, a i mówiąc kawa mam na myśli kawę samą w sobie, czarna, gorzka i mocna, nie jakieś tam rozpuszczalne czy nie wiadomo co. A z herbat podobno yerba mate ma zbliżone działąnie do kawy, jest bardzo dobra, ale dla mi żadna herabata kawy nie zastąpi, kocham smak i zapach kawy.

dla mnie*

Choć lubię herbaty, ale to zielone głownie, białą, czerwoną, czarnych nawet tych smakowych nie. Dobre są ziołowe mieszanki np. z Vitaxa Piękna Cera smakuje świetnie.

Wygląda jakbym nie lubiła ych wszystkich, a nie lubie tylko czarnych :mruga:
 

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
Yerba mate naprawdę działa jak kawa i chociaż ma specyficzny smak to można się przyzwyczaić. Warto jednak zaopatrzyć się w specjalny sprzę do parzenia, bo listki są dość irytujące ;)
 

kawosz

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja również z kawy nigdy nie zrezygnuję, choć nie mam problemów z otyłością. Szczerze mówiąc nie wierzę też, by kawa była powodem tego stanu... ?
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Niestety ani kawa, ani czarna herbata nie są zbyt zdrowe. Jednak ja nie jestem w stanie porzucić kawy, także jakiej diety bym nie stosowała, to jest ona moim nieodłącznym elementem dnia. Może faktycznie chudnę przez to trochę wolniej, ale przynajmniej mam więcej energii.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Ja tam wypijam minimum pół litra wody w butelce, 3 szklanki zielonej, czerwoną herbatę tuż po obiedzie a ostatnio planuję kończyć swój dzień 2 szklankami rozpuszczalnej zbożówki z niewielką ilość mleka, aby nie być głodnym wieczorem.
 

MegiQ

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Jeżeli jesteście na diecie, to kawa odpada... Ja osobiście uwielbiam kawę, no ale cóż... W kwestii herbatek też nie ma pełnej swobody. Najlepiej jest pić herbatki owocowe, albo czerwoną. Zwykła czarna herbata nie wchodzi w grę!
 

smiecioowa

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jeżeli jesteście na diecie, to kawa odpada... Ja osobiście uwielbiam kawę, no ale cóż... W kwestii herbatek też nie ma pełnej swobody. Najlepiej jest pić herbatki owocowe, albo czerwoną. Zwykła czarna herbata nie wchodzi w grę!
Właśnie - kofeina jedynie jako balsam do ciała, a do odchudzania czerwona herbata Pu-erh. U mnie świetnie działała irving perfect slim, czyli czerwona herbata Pu-erh z dodatkiem wyszczuplającego ekstraktu z ziaren zielonej kawy.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Zielona herbata - wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn.
Czerwona herbata - przeciwutleniacze w niej zawarte najlepiej współpracują z organizmem.
Biała herbata - zmniejsza łaknienie.
Czarna herbata - POBUDZA RECEPTORY ŻOŁĄDKA DO WYDZIELANIA WIĘKSZEJ ILOŚCI KWASÓW, CO POWODUJE UCZUCIE GŁODU LUB NIEDOSYTU.

Każda z wymienionych herbat powinna być pita w lekkim naparze bez cukru - zaleca się picie zielonej herbaty rano na czczo oraz wieczorem przed snem. Czerwonej w ciągu dnia i po posiłkach. Białej - przed i w czasie posiłków. - Wtedy daje to jakiś efekt. Do kocha możecie wyrzucić te wszystkie wyszczuplające slimy.
 

TonyHawk

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
38
A ja ostatnio znalazłem tutaj przepisy na herbaty mrożone http://www.klub.dilmah.pl/herbaty/mrozone/# i powiem wam że est jedna właśnie z dodatkiem wody gazownej. Co prawda sam nie próbowałem ale zamierza bo to dośc intrygujące połączenie :)
 

elenoi

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja przyznam że do kawy nigdy jakos specjalnie nie byłam przywiązana- co innego herbata :) Niestety staram się ograniczać bo ja należę do tego gatunku ludzi którzy muszą miec herbatę posłodzoną! a to niestety nie pomaga w diecie...eh sama nie wiem co zrobić żeby się przekonać do gorzkiej...
 

TonyHawk

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Ja przyznam że do kawy nigdy jakos specjalnie nie byłam przywiązana- co innego herbata :) Niestety staram się ograniczać bo ja należę do tego gatunku ludzi którzy muszą miec herbatę posłodzoną! a to niestety nie pomaga w diecie...eh sama nie wiem co zrobić żeby się przekonać do gorzkiej...

Słuchaj a może warto popijać jakieś herbaty aromatyzowane? ich nie trzeba słodzić w niektórych przpadkach :) Na przykłąd ja bym Ci na start polecił mango z truskawką Dilmah bo jest naprwdę dobra i ma taką dośc mocno wyczuwalną słodycz w sobie :)
 

KibaM

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
Ja codziennie piję zieloną herbatę . Czasami dla smaku wypiję rumianek. Zamiast kawy można dodawać do picia guaranę, działa jak kawa, ale nie jest zdrowsza od kawy- podobno. Tak w ogóle to czym kawa nam szkodzi? Mówi się, że jest niezdrowa, ale dlaczego? :)
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
A ja dorwałam nie tak dawno artykuł o odchudzającym działaniu zielonej kawy, tak, tak... zielonej kawy.
Wyciągi z zielonej kawy, dzięki wysokiej zawartości kwasu chlorogenowego pomagają zredukować tkankę tłuszczową w organizmie poprzez regulację poziomu glukozy i pośrednio insuliny we krwi, gdyż, jak dieta o niskim indeksie glikemicznym, spowalniają wchłanianie glukozy w jelicie cienkim.
Ekstrakt z zielonej kawy skutecznie odchudza zgodnie z zadami idealnego odchudzania – mniej tłuszczu, więcej mięśni. Trzeba pamiętać jeszcze o jednym istotnym fakcie, który na samym początku kuracji może zniechęcać do kontynuowania terapii. Masa mięśniowa jest cięższa od tłuszczu dlatego podczas odchudzania metodą „zielonej kawy” waga nie spada tak szybko jak przy zastosowaniu tradycyjnych metod lecz ciało zdecydowanie wygląda atrakcyjniej a samo odchudzanie jest trwalsze i bezpieczniejsze.
Brzmi to zachęcająco i poważnie rozważam czy sobie nie kupić czegoś z zieloną kawą, tak bardziej nawet pomocniczo.
Czy któraś z Was stosowała zieloną kawę w odchudzaniu?
 

mofayah

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2011
Posty
98
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Jeśli chodzi o prowadzenie dietetycznego trybu to również polecam herbatę zieloną. Piję od pewnego czasu i może powiedzieć, że działa. O czerwonej herbatce też ostatnio słyszałam.
Jeśli zaś chodzi o spór 'kawa czy herbata' to wbrew ogólnym przekonaniom: kawa wypita po śniadaniu jest zdrowsza od herbaty wypitej na czczo, nieodwrotnie.
 
Do góry