katolicyzm Maryja?

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Na mszy Biblii się nie tłumaczy tylko czyta i to jeszcze nie wszystko.

Oj tłumaczy się tłumaczy. Już bądź obiektywny no choć troszkę na ile potrafisz a nie ściemniaj :) Ściślej rzecz biorąc tłumaczeniem zajmują się tłumacze językowi przed wydaniem biblii w druku. Jeżeli natomiast chodziło Ci o rozważanie słowa to nie zaprzeczaj, iż takowe ma miejsce w kościele a także i podczas mszy czy nabożeństwa.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Oj tłumaczy się tłumaczy. Już bądź obiektywny no choć troszkę na ile potrafisz a nie ściemniaj Jeżeli natomiast chodziło Ci o rozważanie słowa to nie zaprzeczaj, iż takowe ma miejsce w kościele a także i podczas mszy czy nabożeństwa.
Czyżby ? A o czym świadczą coraz liczniejsze wypowiedzi forumowiczów oraz totalna niewiedza znanych mi katolików. Jest wiele wersetów nie czytanych w ogóle podczas mszy przez całe lata. Czy ktoś słyszał kiedyś werset jacy mają być biskupi w Kościele ? 1 Tym. 3:1-5 i 4:1 Przecież to jest o ich pasterzach. Albo że Jezus jest arcykapłanem i On rozgrzesza a nie ksiądz. Albo że eucharystia powinna być pod 2 postaciami a nie pod jedną Jana 6:53

Oto wypowiedz cojacka:
Dodatkowo byłem u proboszcza mojej parafii w Świlczy, gdyby ktoś nie wierzył prosze przyjechać i się go spytać. Zresztą każdego innego księdza możecie o to spytać. Prawda jest jednak taka że 10 przykazań zostało zmienionych, i to co jest tutaj napisane jest rzeczywiście prawdą. Proboszcz na początku starał się tłumaczyć że te przykazanie zostało zformuowane inaczej, że brzmi ono teraz: "Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno", to ja się go pytam, ale co ma piernik do wiatraka? I gdy mu przeczytałem reszte o tym że 10 przykazanie zostało rozbite na dwa przykazania, to zaczął się tłumaczyć że te 10 przykazań które znam to są w formie "książkowej'... No to mnie lekko zirytowało i się go spytałem to czy w biblia też jest formą książkową? To gdzie znajde prawdziwe przykazania? I chłop zamilkł...

http://brzeg.own.pl/mariaplacze.htm
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Idż sam na nabożeństwo i oceń a nie posługujuesz się wypaczonymi i ukierunkowanymi przykładami.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Idż sam na nabożeństwo i oceń a nie posługujuesz się wypaczonymi i ukierunkowanymi przykładami.

Byłem nie raz. Wystarczy mi co moi przynoszą z kościoła i jaką wiedzę mają. Już nie wiem którzy katolicy są lepsi czy moi co nic nie wiedzą po takim praniu mózgów czy ja96 i nawrócony którzy wiedzą dużo ale piszą o jakiś fekaliach, odchodach, satanizmie, pedofilach, sekciarzach i cieniasach. Obrażając w ten sposób wolnych chrześcijan. Moja żona modli się o moje nawrócenie. Wiecie do kogo ? Nie do Boga tylko do.................człowieka Ojca Pio. Przedwczoraj mi to powiedziała a ja cały czas myślałem że modli się do Boga albo do Świętej Panienki. Dla mnie szok.:/

Ja wolny chrześcijanin.

http://brzeg.own.pl/ciastkosmierci.htm
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Witam!
Potrzeba nam obiektywizmu panowie.Ja ze swojego doświadczenia wiem ,ze to zależy od księdza i parafii w jakiej jest.Słuchałam nieraz gledzenia czy polityki w KRK.Ale i przepieknych kzazń o moralności i znaczeniu bycia chrześcijaninem.O relacji Boga z człowiekiem i człowieka z Bogiem.
Zdarzało sie to rzadko przeważnie na misjach lub wtedy kiedy dobry rekolekcjonista przyjechał do parafii.Na nabożeństwie czyta sie Słowo i czasami też je rozważa.ale jest to rozważanie poddane tradycji i naukom Ojców.Czesto jaikś fragment pisma służy za pretekst do rozważenia nauk człowieka.Lub taki temat nauki> JPII w świetle Biblii.<Może tylko się czepiam słów ale........
Taka jest smutna rzeczywistość
tym co twierdzą ,że katolicy wogóle nie nauczają o Bogu polecam naprawdę zachęcam
http://www.onet.tv/30289,8960,22,3319340,1,1,0,0,wideo.html
Shalom!
 

daros

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2008
Posty
269
Punkty reakcji
0
Byłem nie raz. Wystarczy mi co moi przynoszą z kościoła i jaką wiedzę mają. Już nie wiem którzy katolicy są lepsi czy moi co nic nie wiedzą po takim praniu mózgów czy ja96 i nawrócony którzy wiedzą dużo ale piszą o jakiś fekaliach, odchodach, satanizmie, pedofilach, sekciarzach i cieniasach. Obrażając w ten sposób wolnych chrześcijan. Moja żona modli się o moje nawrócenie. Wiecie do kogo ? Nie do Boga tylko do.................człowieka Ojca Pio. Przedwczoraj mi to powiedziała a ja cały czas myślałem że modli się do Boga albo do Panienki. Dla mnie szok.:/

Ja wolny chrześcijanin.

http://brzeg.own.pl/ciastkosmierci.htm
Armi cieniasie załóż ciemne okulary i śledź swoich w ostatnią sobotę grudnia,po co idą do kościoła.
A żonie pokaż ten wers MK 9.
. 28 Gdy przyszedł do domu, uczniowie Go pytali na osobności: &laquo;Dlaczego my nie mogliśmy go wyrzucić?&raquo; 29 Rzekł im: &laquo;Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą <i postem>&raquo;.To naprawdę działa sprawdzało wielu z dobrym skutkiem.

Żonie polecam Lynne M.Baab
Jak pościć?Przewodnik po praktyce chrześcijańskiego postu
Aaa tobie też polecam jak się mienisz chrześcijanin.
 

inamorata

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
398
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z krainy marzeń
ja96 jeśli mogę... jesteś dla mnie wzorowym katolikiem. Twoje posty świadczą o wielkim oddaniu, krzepisz moją duszę i utwierdzasz w wierze. Dziękuję.

[Mt 5:11,12]
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Witam!
96 zadałeś juz pytanie na temat postu i odpowiedziałam Ci,dając Biblie jako przewodnik.Dziwne nie zauważyłeś tego?Hmmm masz bardzo dziwny wzrok,ale to chyba wina belki mój drogi.Musisz iść do dobrego okulisty który zajmuje sie wyciąganiem belek.
Z wyrzucaniem demonów to jest tak ,ze często jako bezdomne szukają nowego lokum.
Czy Ty przypadkiem nie byłeś gdzieś w okolicach kiedy ktoś wypędzał demony?

Pokój Tobie
Taaak Inamorata to wzorzec. :(
http://www.forumowisko.pl/index.php?showto...40&start=40 post
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Byłem nie raz. Wystarczy mi co moi przynoszą z kościoła i jaką wiedzę mają.

Armagedon. Sama wiedza nie wystarcza i nawet nie zbawia, uczy biblia. Ponadto twierdze jako były SJ, że 90 proc. "Świadków Jehowy" nie ma zbytnio żadnej wiedzy biblijnej. Jeżeli owe 90 proc. dysponuje jakąkolwiek wiedzą to jedynie tą, która ogranicza się do wykutych wersetów czym starannie się chlubią a czego samodzielnie nie przetrawili bez pomocy strażnicy i jej wykładni. Natomiast jeżeli uważasz, że katolicy błądzą np. w modlitwie i jej adresatom to powinieneś potraktować ich jak błądzących a nie swoich wrogów i obiekt prześladowania słowem na forum i w życiu. W wszystkm powinieneś się upadabniać do Chrystusa i Jego Ojca. Ty też błądzisz a jednak jesteś obdażony z góry miłosierdziem i wyrozumiałością przez wzgląd na Twoją słabość i grzeszność wrodzoną.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Armagedon. Sama wiedza nie wystarcza i nawet nie zbawia, uczy biblia. Ponadto twierdze jako były SJ, że 90 proc. "Świadków Jehowy" nie ma zbytnio żadnej wiedzy biblijnej. Jeżeli owe 90 proc. dysponuje jakąkolwiek wiedzą to jedynie tą, która ogranicza się do wykutych wersetów czym starannie się chlubią a czego samodzielnie nie przetrawili bez pomocy strażnicy i jej wykładni.

Nie zgadzam się z Tobą. Jeszcze jak mi napiszesz jak danielr9 że katolicy mają tej wiedzy 90 % to będzie świadczyć o Twoim nastawieniu do Biblii. Jedno dobre kazanie w Krk niczego nie zmieni gdy jego system ma kruche podłoże biblijne. Przykład mojej żony jest tu wymowny który podałem. Zawsze modli się przed spaniem na klęcząco od wielu lat o moje nawrócenie do papieża. Myślałem że do Boga a ona mi 3 dni temu mówi że do Ojca Pio. Taka pewna że on jest wśród zbawionych ? A jeśli nie ? Przecież on był okultystą katolickim i powtarzał ofiarę Chrystusa która raz na zawsze się dokonała 2000 lat temu na Golgocie. Jej modlitwy są nieskuteczne podczas gdy moje są bo nie modli się już do obrazów. Dlatego to ja się modlę za nią o nawrócenie do Ojca Świętego i do Chrystusa. Zresztą ja jako Świadek Jezusa Chrystusa jak sam wiesz widzę u nich dużo nauk zgodnych z Pismem Świętym choć irytują mnie niektóre zmiany ale że błądzą tak jak i Ty czy ja ich wcale nie dyskredytuje w moich oczach jako chrześcijan. Błądzącym był sam Apostoł Paweł i Piotr.

Ja wolny chrześcijanin.

http://brzeg.own.pl/czykatolicy.htm
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Armi cieniasie załóż ciemne okulary i śledź swoich w ostatnią sobotę
Jak pościć?
Żonko kochana popatrz Wasz współwyznawca każe mi Was śledzić. Myślę że moja żona jak jej pokażę że pościsz( takie posty piszesz) pomodli się za Ciebie do człowieka Ojca Pio :D

A czy post może komuś zaszkodzić ? Jak Ty pościsz ?

PS.
Twój post mi nie zaszkodził dzięki szczerej modlitwie do mojego Ojca Świętego, Wszechmogącego.

Ja wolny chrześcijanin nierzymskiego Kościoła Chrystusowego.

http://brzeg.own.pl/twojezycie.htm
 

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
Maryja do końca była dobra mimo to uważa się że to szatan :aniol: mógł mu się ukazywać. Ojcu Pio też się szatan ukazywał pod postacią to Jezusa to Matki Boskiej. Annaliese Micheal również.
Wizjoner twierdził, że przychodzi do niego nie tylko Matka Boska, ale i Jezus Chrystus. 3 października 1984 roku Domański przekazał, że jednym z celów jego misji jest wybudowanie w miejscu objawień sanktuarium Matki Bożej Pokoju. W listopadzie 1985, gdy pierwsza fala zainteresowań oławskimi objawieniami opadła, Domański ogłosił, że Matka Boska pozwoliła nagrać swój głos na taśmę magnetofonową. Do Oławy znów ściągały tysiące wiernych co niepokoiło MO, ale przede wszystkim miejscowe władze partyjne. Na działkach coraz częściej Kazimierz Domański głosił swoje orędzia, apelował m.in. o to, by kobiety nie chodziły w spodniach i by nie przyjmowano komunii świętej na stojąco.
 

Radek1986

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
623
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Londyn
snaut, jestem pod wrażeniem :) Cieszy mnie takie jasne i mądre myślenie młodych ludzi. :) Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Fiolka44, także. :D
"Wszyscy chcą naszego dobra- nie pozwólmy go sobie zabrać" :D to już tak dla żartu-chociaż???


Fiolki się sklonowały, albo jetem porządnie wstawiony :rotfl:
Ile jeszcze was na tym forum jest?

Pozdrawiam lekko zaskoczony snaut
jak dla tego mądrego i jasnego w mysleniu,dążenie do alkoholizmu jest słuszne,bo niejako mówiąc "porządnie wstawiony" widze,że pije,i pił pisząc te słowa,to czyste skaranie włąsnych siebie,za co wy się nawzajem cenicie,az żal patrzeć,ale żeby nie odbiegać od tematu,protestancyzm jest wiarą która wierzy że Jezus jest jedynym pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem.

Protestantyzm (prereformacja)
Róża Lutra przyjęcie zasady nadrzędności Pisma Świętego nad Tradycją;
uznanie Jezusa Chrystusa za jedynego pośrednika między Bogiem a ludźmi;
odrzucenie sukcesji apostolskiej;
przyjęcie zasady powszechnego kapłaństwa wszystkich wierzących;
zaniechanie jednego lub więcej elementów kultu uznawanych w protestantyzmie za heterodoksyjne np.: kult obrazów, kult relikwii, kult zmarłych, kult Marii, ideę transsubstancjacji, kult świętych miejsc.

do autora tematu- widzę że szukasz Boga w swoim życiu,to słuszne,ale zważ równiez na to,że jest to religia pochodna chrzescijaństwu,a więc jest odłamem,i nie musisz się czuć w tym wypadku Protestantem,bo coś pasuje do Twoich przemysleń.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
radku nie rozumiem twego wpisu dotyczacego rozy lutra protestantyzmu, etc - tematy o protestantyzmie sa...
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
A powinni być przecież niepokalanie poczęci... ;)
 

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
Niepokalanie poczęty był tylko Jezus Chrystus, Syn Boga.
 

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
A rodzice Maryji ? ;) A rodzice tych rodziców ;) Nic nieczystego nie może wydać coś czystego ? Tak ? A w cuda Boże wierzycie ? Jezus tak czy tak musiał wyjść z krwią i łożyskiem z łona i to w bólach porodowych. ;)
 
Do góry