Katastrofa w Smoleńsku

Status
Zamknięty.

awersja

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
231
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
w drodze...
Gdyby jeszcze Prezydent był jakoś szczególnie z Krakowem związany.

Związany nie był.
Co więcej nadanie Lechowi Kaczyńskiemu honorowego obywatelstwa miasta Krakowa - delikatnie mówiąc - entuzjazmu nie wzbudziło.
Ostatecznie nic z tego nie wyszło.
A teraz kard. Dziwisz uzasadniając decyzję o pochówku na Wawelu podnosi, że to zaszczyt dla Krakowa i jego mieszkańców.
Cyrk?
Obłuda?
Niepamięć?

Ehhh... przecież to tak niedawno było.

Dziwisz argumentował, że Prezydent zginął jak bohater, bo leciał oddać cześć pomordowanym w Katyniu.
To, co się zdarzyło, było straszne, ale mimo wszystko nazywanie tego bohaterską śmiercią w moim odczuciu jest jednak nadużyciem.
Dla mnie to trochę za mało, by dostąpić zaszczytu pochowania właśnie w tym miejscu.

Przekroczono granice dobrego smaku.
Przynajmniej w mojej ocenie.

To zła decyzja, no ale już chyba za późno.
Choć cuda się zdarzają i może ktoś się opamięta.

Więcej z tego szkody niż pożytku.
Nie sądzę, żeby Lech Kaczyński i jego małżonka sobie tego życzyli.
 

oookash

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2010
Posty
48
Punkty reakcji
8
Wiek
37
Miasto
Zachodniopomorskie
Ja tam nie wierzę, że rosjanie przyłożyli rękę do katastrofy. Tutaj jest rzekomy wywiad z kontrolerem lotu z wieży w Smoleńsku: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100411/KRAJSWIAT/641990990

W niedzielę w polsacie słyszałem wypowiedź speca do spraw lotnictwa, że lotnisko nie było wyposażone w system ILS i w takich warunkach pogodowych był to wyczyn karkołomny. Z relacji kontrolera wynika, że było tylko jedno podejście i od razu manewr lądowania. A ten spec z polsatu mówił że samolot mógł okrążać (nie podchodzić do lądowania) wcześniej lotnisko kilka razy, aby znaleźć jakiś prześwit we mgle (jak wiadomo opary unoszą się nierównomiernie i często mogą tworzyć się korytarze z lepszą widocznością). Moim zdaniem było tak, że przy podejściu pilot chciał jak najszybciej obniżyć pułap, aby widzieć czy w ogóle leci w linii pasa startowego. Niestety na niskim pułapie Tupolev 154M sterowność ma niewielką (maszyna jest ciężka, a dodatkowo miała ze sobą sporo paliwa) i gdy pilot zobaczył, że nie wstrzelił się w pas, próbował podnieść dziób. Niestety było za póżno i zachaczył skrzydłem o pobliskie drzewa. Jeśli dodać do tego, że w skrzydłach znajdują się zbiorniki paliwa, to szans na przeżycie nie było.

Podobna tragedia wydarzyła się w styczniu 2008r na lotnisku w Mirosławcu, u nas w Polsce. Wtedy też w jednym samolocie leciałą śmietanka dowództwa sił powietrznych. Podobnie jak w Smoleńsku była ogromna presja psychiczna na pilocie. Tylko że wtedy nikt się spisku nie doszukiwał - no bo jakże to, niźsi rangą Polacy mieliby zabić dowódców Polaków, żeby zająć ich miejsca? Wykluczone! Ale ruskich nie lubimy więc oni spiskują z całą pewnością. Bzdury! Tak samo można się doszukiwać spisku sprzedawców zniczy, kwiatów i czarnych wstążek. To oni byli przyczyną żałób narodowych ostatnich lat, bo coś z tego mają.

Moim zdaniem trzeba uczciwie uderzyć się w pierś i przyznać, że to nasza wina. Jesteśmy jako naród dumni i nieustraszeni, dlatego gubi nas brawura. Nie zdziwiłbym się gdyby w czarnej skrzynce była zapisana rozmowa pilotów w stylu:
-A może postawimy się Górze? Chyba nie dasz rady wylądować.
-Co, ja nie dam rady?! Ja? To patrz.
BUM!
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Awersjo. Prezydent odmówił przyjęcia honorowego obywatelstwa Krakowa, nie dlatego, że jakoś był pokłócony z tym miastem, ale ze względy na toczącą się kampanię. Nie chciał podejrzewam kolejnej krytyki, a nie zależało mu widocznie na zaszczytach. W tym względzie dziwi właśnie lokalizacja pochówku. Choć jako człowiek fascynujący się Piłsudskim, na pewno wymarzyłby sobie spocząć obok niego, to raczej pewnie miał nadzieje sobie dopiero zasłużyć. Być może rodzina źle odebrała te nadzieje? Kto to wie? Tak na prawdę nie wiemy o co chodziło, a decyzje podjął kardynał. Osoba odpowiedzialna i uczona. Ciężko krytykować, nie znając sposobu w jaki ta decyzja dojrzewała, jednak jak pisałem, narzuca się od razu inne miejsce. W każdym bądź razie, nie ma co psuć okresu żałoby protestami przeciwko decyzji, która już została podjęta, bo to nie wina nieboszczyka.
 

Neriw

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2009
Posty
265
Punkty reakcji
14
Na pewno L.Kaczyński ma większe prawo tam spoczywać niż jakiś piepsz..y August II Sas.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Na pewno L.Kaczyński ma większe prawo tam spoczywać niż jakiś piepsz..y August II Sas.

Dla mnie nie jest istotną sprawą kto bardziej zasłużył na spoczynek w tym miejscu.
Wawel wraz z katedrą jest naszym dziedzictwem i powinien pozostać w stanie nienaruszonym.Spoczynek na Wawelu już jakoś nie bardzo pasuje dla Sikorskiego, ale skoro już leży to nie ruszajmy.
Już widzę w wyobraźni jak dopychają się tam:Wałęsa, Kwaśniewski i o zgrozo Jaruzelski, nie wspominając o następnych równie zasłużonych.
Nie bardzo wiem w czym Kaczorowski był gorszy od Kaczyńskiego? Też prezydent, też zginął tragicznie i też w Katyniu.
Dziwne dla mnie jest również decydowanie o tym kto ma tam spocząć, czy Dziwisz jednoosobowo decyduje? Ktoś ma może info w tym temacie?
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
po pierwsze... czy Wy jesteście normalni?? już snujecie teorie spiskowe?? czy widział który w historii Polski żeby jakiś Rosjanin pofatygował się pomóc Polakom?? Widzieliście gesty Putina?? to co robił??? mało wam?? nadal widzę sie odzywa natura "polaczka", nie ważne że ktoś pomaga, trzeba zgnoić i wysnuć jakieś debilne teorie spiskowe. W TV już słyszałem przed tragedią nagonkę na Putina bo klęknął na jedno kolano a nie na dwa przy pomniku katyńskim. Wy też tacy jesteście?? był który tam i widział że karetki nie przyjechały?? PYTAM!! był który tam??!! byłeś?? widziałeś? to co robisz na portalu?? zamiast pomagać??? widocznie nie byłeś, to zamknij... się skoro Twoje informacje są wyssane z Palca lub "bo ktoś tam powiedział".
To tak dla ogółu.

Po drugie, co za protesty żeby był pochowany na Wawelu?? a komu to przeszkadza?? skoro rodzina chciała to niech tam spoczywa. Jak dla mnie nawet jak by chciał być pochowany w Londynie to bym nie miał sprzeciwu. Jeszcze sie żałoba nie skończyła już jakieś debilne protesty. Ubędzie te 300 osób gdy będzie tam Prezydent pochowany?? Co im się stanie jak tam go pochowają??? miejsce im zajmie ??

Po trzecie.. tak wstydzę sie sam i modlę za nich co dzień.. za co wstydzę?? że też nie mając pojęcia nic o prezydencie nie lubiłem go i śmiałem sie czasem z niego za nic, tak bez powodu, jak połowa społeczeństwa, bo pokazali w TV jak mu żona wiążę krawat, jak się myli itp Zapomniałem spojrzeć na siebie, że sam przez 20 lat miałem wadę wymowy r, że nie raz nie wiem co powiedzieć przy 10 osobach, że nie raz mi mama poprawiała krawat bo miałem krzywo... tak winie siebie za to że nic nie zrobiłem aby to zmienić, ale winie też media, za to że właśnie mnie i innych ogłupili, bo jedyne co było pokazywane to wpadki prezydenta, był pokazywany jak ktoś kto wiecznie potrzebuje pomocy a sam nic nie potrafi. NIKT nie pokazał jak walczył o Polskę, jak walczył o to żeby Katyń był pokazany na cały świat, żeby nie było kłamstwa!! Sam Marcin Prokop wczoraj powiedział że media powinny sie wstydzić za to że pokazywały w taki sposób prezydenta. Oglądam nie raz TV, NIGDY nie słyszałem żeby ktoś pokazywał ciepło żony Pana Kaczyńskiego, Prezydenta który był naprawdę dobrym człowiekiem. Od 3 dni jakoś znalazły się materiały o tym jaki był dobry i jaka jego żona była wspaniała. Nagle?? ciekawe.
Mam nadzieje ze media i ludzie wreszcie "pójdą po rozum do głowy".

Do Krakowa mam 60 km, to jakieś 40 min samochodem normalnej jazdy. Chciałbym jechać na pogrzeb ale jakoś nie wydaje mi się aby mi się to udało. Sam wiem jak jest w Krakowie w normalny dzień, a co dopiero w taką uroczystość. Dla mnie to jest nie pojęte!! że 60 km odemnie będą głowy Państw z całego świata. ROZPIERA MNIE DUMA że w Krakowie 60 km odemnie będzie pochowany prezydent. Na bank kiedyś tam pojadę, właśnie przeprosić za to jak myślałem. Kraków powinien być dumny z tego a nie jeszcze ktoś protesty urządza.

Już pomijam że ręce opadają jak widzę NK i Fotkę i opisy ludzi na gg....

Narazie tyle w temacie.

Pozdrawiam
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
To jakiś koszmar! Rodzina sama naraziła się na ataki ze strony zwykłych obywateli i to w tak bolesnej dla nich chwili. Piłsudski przewraca się w grobie! A kim był Prezydent Kaczyński? Co takiego zrobił dla kraju? Szczerze mówiąc to już Wałęsa ma większe zasługi, a nie sądzę, że kiedykolwiek zostanie pochowany w takikm miejscu. Ogromnie dla kraju zasłużył się też Jacek Kuroń, a leży na warszawskich Powązkach... A Prezydent Kaczyński? Przecież Prezydentem nie był nawet przez całą kadencję i miał niewielkie szanse, aby objąć prezydenturę po następnych wyborach.
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
tu nie chodzi o to jakim byl czlowiekiem, bo jako czlowieka moglam go lubic, chodzi o to jakim byl prezydentem, nikt nie przeczy ze byl patriota, Walesa tez byl i moim skromnym zdaniem wiecej zrobil dla Polski niz Kaczynski to prezydentura obu Panow pozostawiala wiele do zyczenia. do piatku byl prezydentem pisu bez względu na to czy byl cieply, mial poczucie humoru i czy zona w reklamowce nosila mu kanapki.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
tu nie chodzi o to jakim byl czlowiekiem, bo jako czlowieka moglam go lubic, chodzi o to jakim byl prezydentem, nikt nie przeczy ze byl patriota, Walesa tez byl i moim skromnym zdaniem wiecej zrobil dla Polski niz Kaczynski to prezydentura obu Panow pozostawiala wiele do zyczenia. do piatku byl prezydentem pisu bez względu na to czy byl cieply, mial poczucie humoru i czy zona w reklamowce nosila mu kanapki.

Zachodzę w głowę co leży u podstaw tezy o większych korzyściach Polski, z prezydentury Walesy, względem tej tragicznie przerwanej?
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Nie chodzi o samą prezydenturę, a o ogólne zasługi dla narodu. Nie jestem fanką p. Wałęsy, ale chyba nikt nie zaprzeczy, że zrobił wiele dla Solidarności.
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
Zachodzę w głowę co leży u podstaw tezy o większych korzyściach Polski, z prezydentury Walesy, względem tej tragicznie przerwanej?

a gdzie w moim poscie wyczytales o wiekszych korzysciach z prezydentury Walesy bo w sumie to o dwoch wypowiedzialam sie zle
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Nie chodzi o samą prezydenturę, a o ogólne zasługi dla narodu. Nie jestem fanką p. Wałęsy, ale chyba nikt nie zaprzeczy, że zrobił wiele dla Solidarności.
Bracia Kaczyńscy też mieli w tym swój udział, ale o tym wszyscy zapominają :]

a gdzie w moim poscie wyczytales o wiekszych korzysciach z prezydentury Walesy bo w sumie to o dwoch wypowiedzialam sie zle
tu nie chodzi o to jakim byl czlowiekiem, bo jako czlowieka moglam go lubic, chodzi o to jakim byl prezydentem, nikt nie przeczy ze byl patriota, Walesa tez byl i moim skromnym zdaniem wiecej zrobil dla Polski niz Kaczynski to prezydentura obu Panow pozostawiala wiele do zyczenia. do piatku byl prezydentem pisu bez względu na to czy byl cieply, mial poczucie humoru i czy zona w reklamowce nosila mu kanapki.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
a gdzie w moim poscie wyczytales o wiekszych korzysciach z prezydentury Walesy bo w sumie to o dwoch wypowiedzialam sie zle
Walesa tez byl i moim skromnym zdaniem wiecej zrobil dla Polski niz Kaczynski


Nie chodzi o samą prezydenturę, a o ogólne zasługi dla narodu. Nie jestem fanką p. Wałęsy, ale chyba nikt nie zaprzeczy, że zrobił wiele dla Solidarności.

Znajdzie się kilku:)
Ja nie przymierzając.

Ale temat coraz bardziej odległy:/
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Zrobił się odłegły, bo ktoś skupił się nie na tym, na czym powinien. Chodziło o to, że wielu bardziej zasłużonych Polaków spoczywa na cmentarzach i nikt nie domaga się pochowania ich w tak znaczącym miejscu jak Wawel. Zastanawiam się czy jest jeszcze szansa, aby decyzja o pochówku była zmieniona?
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Katja22 nikt o tym nie zapomina, cały czas trąbią o tym, ale takich działaczy jak oni w Solidarności było wielu. Wydaje mi się, że bracia Kaczyńscy nie odznaczyli się niczym szczególnym. I w dalszym ciągu uważam, że byli ludzie, którzy w większej mierze zasługiwali aby spocząć w miejscu, w którym leży np. Kościuszko.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
rowniez
Kod:
[b]nie mowilam o prezydenturze, byl naturalnym kandydatem wlasnie za to co zrobil[/b]

W porządku. Cały czas jest to jednak teza kontrowersyjna. Podobnie to nie twarz marki czyni ją doskonałą. Kaczyńscy mieli swój udział w efekcie przypisywanym Wałęsie, nie tylko oni zresztą. Wałęsa kilka wpadek zaliczył, odwołał rząd 92', gdy Polska szła innym torem, niż wyznaczony jej. To i podobne wydarzenia stawiają go w złym świetle. Nie tylko jego zresztą. Naturalnie symbolika to jedno, a zasługi drugie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry