Katar alergiczny

20maciek03

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
Ja polecam avamys. Cena dość wysoka i starczy na miesiąc, ale w sezonie jest niezastąpiony i skuteczny...
 

Prytryk

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
ja osobiście biorę Clemastin lub inny lek, którego nazwy nawet nie pamiątam. Zażywam naprawdę sporadycznie, więc jest to bardziej bezpieczne. Biorę, kiedy czuję, że jest na dworze mocne pylenie. A jaki jest najlepszy sposób? Nie wychodzić z domu :) albo nie mieszkać blisko pól i traw :)
 

wdowiec

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2011
Posty
100
Punkty reakcji
0
hehe prytryk, świetne rozwiązanie :p z alergią nigdy nie wiadomo, najgorzej jak nic nie pomaga :( poczytajcie o tybetańskich metodach leczenia alergii, wg mnie to strzał w 10
 

kitka3

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]Też mnie czasami męczy uporczywy katar przy alergii, szczególnie jesienią, gdy jest mnóstwo zanieczyszczeń w powietrzu. W tym okresie zaopatrzam się w sterimar mn, który pomaga mi pozbyć się alergenów i drobnoustrojów z nosa w krytycznych sytuacjach. Stosuję równocześnie z lekami przeciwalergicznymi, nie mam z tym żadnych problemów. Jest niezbędny przy silnych atakach kataru. [/SIZE]
 

Jagudka00

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
alergia to nie koniec świata, można skutecznie uchronić się przed dokuczliwymi objawami. wystarczy welminować z otoczenia dokuczliwe przedmioty, dbac o czystość i zaopatrzyc się w dobry lek. sprzątam często mieszkanie, biorę allertec i daję radę :)
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
A ja z kolei uwielbiam kichać za to nie cierpię mieć zatkanego nosa, a przy katarze często mam, zawsze w apteczce mam krople do nosa bo tylko one mnie ratują.
 

alergiczka

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
u mnie uczulenie na trawy, więc teraz mam przekichane ;-). Alergolog przepisał mi clatrę - to w tabletkach i daję z nimi radę cały dzień, nie usypiają mnie, więc da się funkcjonować i nie pustoszą tak organizmu. Weszło mi też w krew kilka tricków, które na co dzień są niezastąpione. Zakładam okulary przeciwsłoneczne na każdy spacer, żeby alergeny nie podrażniały oczu, myję twarz i ręce po każdym wyjściu - do sklepu, po wejściu do pracy, a nawet po wyjściu na balkon. jak trawy mocno pylą to zakładam też maskę na twarz. No i niestety trzeba sobie darować spacerki, pikniki i rowerowe przejażdżki tam, gdzie pyli najmocniej - parki, łąki, lasy. Trudno - zostają betonowe wakacje, ale też mogą byc piękne ;-)
 

plomyczek34

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
alergiczka napisał:
u mnie uczulenie na trawy, więc teraz mam przekichane ;-). Alergolog przepisał mi clatrę - to w tabletkach i daję z nimi radę cały dzień, nie usypiają mnie, więc da się funkcjonować i nie pustoszą tak organizmu. Weszło mi też w krew kilka tricków, które na co dzień są niezastąpione. Zakładam okulary przeciwsłoneczne na każdy spacer, żeby alergeny nie podrażniały oczu, myję twarz i ręce po każdym wyjściu - do sklepu, po wejściu do pracy, a nawet po wyjściu na balkon. jak trawy mocno pylą to zakładam też maskę na twarz. No i niestety trzeba sobie darować spacerki, pikniki i rowerowe przejażdżki tam, gdzie pyli najmocniej - parki, łąki, lasy. Trudno - zostają betonowe wakacje, ale też mogą byc piękne ;-)
Mogę też polecić clatrę - w połączeniu z powyższymi zaleceniami u mnie się sprawdziło
pomóc może jeszcze posmarowanie nosa cienką warstwą wazeliny. Przynajmniej część pyłków nie przejdzie do nosa;)
 

buusia78

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Opole
Każdego dnia (rano i wieczorem) strasznie kicham. Myślicie, że warto wykonać testy na alergie? Czytałam trochę o tym na alergiczne.info i w sumie sama już nie wiem co robić. :D
 
S

serwor

Guest
buusia78 napisał:
Każdego dnia (rano i wieczorem) strasznie kicham. Myślicie, że warto wykonać testy na alergie? Czytałam trochę o tym na alergiczne.info i w sumie sama już nie wiem co robić. :D
Oczywiscie że warto.
 

julka05

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
1
[SIZE=10.5pt]Od jakiego czasu kichasz? Może jest to związane z jakimś przedmiotem, który się znajduje wokół Ciebie. Mówisz, ze dzieje się to rano i wieczorem. Może to wina materaca? Pościeli albo czegoś znajdującego sie w sypialni? Czy w ostatnim czasie zmieniłaś coś w swoim pobliżu? Może to być nawet wina proszku do prania. Powodem kichania mogą być też roztocza, których prawdopodobnie w pokoju jest wiele. Jeśli zrobisz testy alergiczne to dowiesz się, co jest przyczyną Twojej dolegliwości. Lepiej dowiedzieć się i wyeliminować niż męczyć się. [/SIZE]
 

michaelz82

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Siedlce
jesteście pewni, że to od alergii? ja przez dlugi czas mialam taki straszny katar myslalam, ze to wina psa mojego chlopaka, bo mam uczulenie, ale rzadko go widywalam wiec nie powinien az tak mnie uczulac :/ bralam rozne leki na alergie az w koncu lekarz mnie uswiadomil,ze to zatoki i poratowal sinufastem :/ czasem ciezko odroznic objawy:( alergia to niestety bardzo uciazliwa sprawa:/
 

lolka55

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
17
Punkty reakcji
0
moim zdaniem dość łatwo odróżnić alergie od objawow innych chorób min po tym ze jak sie jest alergikiem to objawy nasilają sie w specyficznych momentach a nie przez cały czas. ja np umieram w okresie pylenia traw, i tez brzozy i topoli.. juz od kilku lat w tym samym czasie powtarza sie scenariusz z kichaniem i katarem. pomaga mi hitaxa fast. wystarcza jedna dawka i jest spokoj na caly dzien a co najwazniejsze nie chce mi sie po niej spac i moge normalnie funkcjonowac
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
lolka moja cora ostatnio bierze hitaxe junior i rzeczywiscie jest ok. ona najbardziej jest uczulona na pokrzywe i strasznie zawsze na wiosne meczy ja katarek:(
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
też biorę hitaxe fast tylko że wersję normalną, nietety chociaż swoje lata mam to mi się ujawniła alergia :/, dobrze, że po tym leku czuję się ok i mogę prowadzić, bo sporo jeżdżę ostatnio
 

dowojanek

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2016
Posty
24
Punkty reakcji
3
Ja miałem podobnie. Bo zawsze miałem albo katar albo zamułe, tak reagowałem na te leki różne. A jak tylko robiło się ładnie na zewnątrz, zaczynało się pylenie to zaraz kichawa zalana i ELO. No i w końcu trafiłem na te hitaxe. Spoko, w końcu nie mam tego beznadziejnego dylematu i mogę normalnie funkcjonować
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
często po lekach na alergię ak jest, szczególnie tych starszej generacji i jak wtedy funkcjonowąc, prowadzić auto, dobrze że są leki po ktorych takich skutków ubocznych nie ma.
 

Yukasan

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Trudno tak doradzać na forum, powinien Cię zbadać lekarz. Mnie osobiście na alergię na pyłki traw pomaga Allertec, nie jestem po nim senny i widocznie zmniejszył męczące efekty bycia alergikiem :d
 

Ala41

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mi trochę pomaga płukanie nosa takimi gotowymi roztworami. Można zapytać w aptece. ;)
 
Do góry